Zkrácený děložní čípek, křeče

816
2.6.15 19:18

zkrácený děložní čípek, křeče

Ahoj holky, jsem 20tt a mám děložní čípek 2cm, časté tvrdnutí břicha a k tomu tak 1× denně silné menzes křeče. Byla jsem k vůli tomu v nemocnici 4 dny. Dostala jsem 2 kapačky s magneskem a beru 6tbl magneska denně. Nicméně břicho mi tvrdne pořád i když možná trošku méně, ale furt tak 10× denně. Křeč naposled před třemi dny a dnes opět. A to jsem se včera ze špitálu vrátila :zed: Máte někdo podobnou zkušenost tak se vším dohromady? Děkuji moc. Jsem po jednom potratu tak se hodně o mimi bojím :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

KackaDoup
2.6.15 19:21

@ivulunka ja mela ve druhem tehotenstvi bolesti a krece cele tehotenstvi…proste se to nekdy tak stane, to rikala moje lekarka primarka…kdyz jsme je mela poprve tak jsem lozila po ctyrech po chodbe bolestí,…na prubeh tehotenstvi to nemelo zadny vliv…holka se narodila na cas 4100g.Jo a bricho me tvrdlo porad…stacilo se ho dotknout.

• Nahlásit
  • Citovat
816
2.6.15 19:28

No já mám spíš strach z toho zkráceného čípku. Bolesti vydržím, i když jak přijdou tak to stojí za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
2.6.15 19:37

Jezdila bych do nemocnice klidně denně - právě kvůli tomu čípku, kdybych měla čípek v normálu, tak to asi moc neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
2.6.15 19:44

No oni jsou tady u nás celkem laxní doktoři. 2cm jsem měla při přijetí, při propouštění mě vůbec nevyšetřili jen se zeptali jestli mě bolí břicho. Což nebolelo, tak mě pustili. Pozítří jedu do fakultky v Olomouci na velký utz tak jim tam chci vše říct a uvidím co oni na to. I když se bojím, že mě pošlou do háje, protože je to přece jen genetika a nedělají tam vnitřní utz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
2.6.15 21:23
@ivulunka píše:
No oni jsou tady u nás celkem laxní doktoři. 2cm jsem měla při přijetí, při propouštění mě vůbec nevyšetřili jen se zeptali jestli mě bolí břicho. Což nebolelo, tak mě pustili. Pozítří jedu do fakultky v Olomouci na velký utz tak jim tam chci vše říct a uvidím co oni na to. I když se bojím, že mě pošlou do háje, protože je to přece jen genetika a nedělají tam vnitřní utz.

pak bych šla do jiného zařízení :think: Já mám toto za sebou u prvního, ve špitálu měsíc, pak doma. Donosila jsem do 40 tt přesně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
3.6.15 10:03

@martina.se No právě přemýšlím nad tím Olomoucem, ale je to 50km, takže i kdybych tam přešla tak kdyby bylo něco akutního tak bych musela k nám. Ale do toho Olomouce pojedu i ve 28,32 a 36tt, protože mi na 1 screeningu vyšlo riziko preeklampsie. :pocitac: Tak jsem ráda, že aspoň takhle tam budu jezdit. Snad vydržíme co nejdéle a vpořádku. A měla jsi ty křeče i po tom co jsi byla už doma z nemocnice nebo ti tam pomohli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
3.6.15 10:49

@ivulunka 50 km mi přijde v pohodě, dojížděla jsem takhle do FN z dřívějšího bydliště :think: je fakt, že s akutem jedeš většinou do nejbližší, ale já jezdila i tak do FN, protože tam mají neonato - mi hrozil převoz do olomolo kvůli malému (od nás tuším 140 km).. naštěstí jsem nakonec nemusela..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
3.6.15 11:06

No tak to je pak těch 50km brnkačka to je fakt. No uvidíme co mi řeknou zítra. Třeba budou hodní a vyšetří mě tam více.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.15 14:30

@ivulunka Ja jsem po konizaci, takze me merili cipek ve 20t a take jsem ho mela 2cm. Nemela jsem ale bolesti. Zijeme v zahranici, takze tady s timto do nemocnice vubec nedavaji. Brala jsem Utrogestan a ze zacatku chodila co 14dni na mereni a pak po mesici. Po mesici kdy cipek byl porad 2cm tak jsem se dost uklidnila a verila, ze vse dobre dopadne. Zadny klidovy rezim jsem nemela, mame jeste 2leteho syna takze to opravdu nejde, manzel casto na sluzebkach a celorocni vedra. Takze jsem si toto tehotenstvi opravdu uzila. Ale vysledek je ze syn se narodil ve 37+4, takze nadhera. V Cechach, ale vetsinou jsou s timot vetsinou v nemocnici. Musite verit, ze vse dobre dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
3.6.15 14:49

Ve FN Olomouc jsem měla na screeningu super mladou doktorku, hrozně ochotnou. Zkus se jí zeptat na všechno a jak se ti to nezdá. Mě teda přijde čípek ve 20tt takhle krátký jako fakt extra málo.
Jinak se neboj, já jsem měla na kontrole 29+5 čípek 2,5cm, totálně měkký. Nařízeno magnézko a ležet s nohama nahoře. Mám doma 2,5 leté torpédo, takže si dokážeš představit jak to ležení asi vypadalo. Za týden dokonce otevřená na 2 prsty. Dneska jsem 36+5 a na porod to nevypadá, takže hlavu vzhůru. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
3.6.15 15:04

@loja No já měla taky takovou mladou sympatickou =) Klidně si ten utz i zaplatím, hlavně ať vím jak ten čípek vypadá teď. A i sem hodně četla, že se pod 25mm nasazuje progesteron. Což se nedělo. A kontrola až za 3 týdny mi taky přijde za dlouho. Ty křeče mívám 1× denně takže nejsou nijak časté, ale to tvrdnutí 10× a více. Dá se říct, při každé změně pohybu, po WC…Ale občas je to, že mi ztvrdne podbřišek a opravdu i cítím, že ztvrdlo, ale to je tak 5× denně. Ale pak často mívám, že je jen část břicha tvrdší, ale kdybych si na břicho nešáhla tak ani nevím, že je tvrdší a není to vyloženě kameň, jen tvrdší než zbytek. Tak nevím jestli se i tohle počítá. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
3.6.15 15:06

@PaneBoze No mě právě vždycky vylekají ty křeče a časté tvrdnutí, tak se bojím, aby se to k vůli tomu rychle nezhoršovalo. Klid celkem dodržuji, občas jdu jen udělat nějaké lehčí domácí práce nebo se projít aspoň na zahradu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
3.6.15 23:01

Mě to přijde fakt brzo ve 20. týdnu. A kontrola za 3 týdny? Já chodím na kontrolu každý týden. Doktorka mě nechala doma bez progesteronu, taky se mi to nezdálo, ale zvládli jsme to.
Asi bych doporučila domluvit se s dr. ve FN jestli by se na tebe někdo nepodíval nebo fakt u vás zdrhnout k jinému doktorovi. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
4.6.15 13:10

No oni jsou u nás asi všichni stejní bo se u mě vystřidali 3 a ani jeden mi ten utz při propouštění neudělal. No teď sme přijeli z Olomouce. Doktorka mi měřila ten čípek utz přes břicho takže říkala, že to není tak přesné, ale naměřila cca 27mm a je zavřený. Tak snad se trochu prodloužil. I když říkala, že jak se jednou zkrátí tak už se neprodlouží, ale tady jsem hodně četla, že se prodloužil zpět. Tak nevím jak to je. Hlavně, že se to asi nezhoršuje a prcek se vyvíjí taky snad tak jak má. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama