Cestovní pas pro dítě

7.1.07 11:54

Cestovní pas pro dítě

Ahoj, prý teď došlo k nějakým změnám ve vydávání cestovních dokladů a já jsem se v pátek večer dozvěděla, že za týden jedem na hory do Rakouska 8O Problém je, že nemáme pas pro malýho. Myslíte, že když v pondělí zažádám o pas pro mého ročního syna, že jsou mi ho schopni do 5-ti dnů vystavit? A jeslti ano, je to jejich dobrá vůle, nebo povinnost vystavit pas do této lhůty? To, že za to nejspíš zaplatím víc je mi jasné…

A ještě jedna otázečka pro horalky: jak Vaše malé děti (cca 1 rok) zvládaly pobyt na horách?

Moc děkuju,

V.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
7.1.07 12:43

Co vím, tak pas lze vystavit nejdříve do týdne a je to povinnost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.1.07 13:12

Ahojky,
já mám pocit, že vlastní pas mít prcek nemusí, ten zákon zrušili, ale nejsem si jistá na 100%, tak se v pondělí zeptej na úřadě. Jinak do tvého pasu ti dítě zapíšou na počkání a já za to platila asi 50 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
614
7.1.07 13:12

Ahoj,
kopíruji info z oddělení cestovních pasů MČ Praha 6 (http://www.praha6.cz/odbor17.html?…, hledaný text je cca v polovině stránky), na ostatních úřadech to asi bude podobné, chce to se informovat!
Ale s tím vystavením do 5 dnů - no asi, jak se paní úřednice zrovna vyspí… :(

//Žádost pro občana - dítě do 5 let věku.

Zákonný zástupce (rodič) předkládá vyplněnou žádost modré barvy o vydání CP a přikládá 2 foto dítěte.
K ověření údajů předloží svůj OP, RL dítěte, při žádosti o 1. CP předkládá pro dítě i osvědčení o občanství ČR.
Vrací starý pas.
Pas se vydává ve lhůtě 15 dnů, příp. po dohodě.
Platnost pasu 1 rok.
Poplatek 50,– Kč.
Pas nemá biometrické údaje.//

Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
7.1.07 15:25

Anonymní-právě že je to naopak. Dítě pas mít musí a už nestačí že je máš zapsané ve svém pasu.
Jinak neporadím, protože to právě taky řeším… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
7.1.07 16:42

Anonymní: myslím že se mýlíš. Na počkání zapisovali dítě do OP ale to by právě mělo být od nového roku zrušené, čili teď by to mělo být tak že dítě už musí mít pas který se vydává buď narychlo tj. za týden, nebo normálně a tj. myslím měsíc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2226
7.1.07 17:12

ahoj,
synkovi jsem nechávala dělat pas, trvalo to tři týdny, ten pas narychlo nevím, asi podle toho, kde bydlíš. u nás na praze 4 bylo před vánocema napsané, že to v tomto období jde nejdřív do 14 dnů. v každém přípradě musíš mít to osvědčení o občanství (stojí stovku), vydává se - podle nálady - na počkání na matrice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
7.1.07 18:27

A pozor u prvního pasu musí být ověřené státní občanství.Jinak pas pro dítě normálně vydaný ve lhůtě stojí 50Kč a musíš donést 1fotku dítka.Pokud máš dítko zapsané v pase rodičů zapisovalo se do konce srna nemusí mít svůj cestovní doklad.Zajdi si zítra na pasové oddělení a vše si zjisti a také je možné, že Rakousko je sousední stát a je v EU jako my tak by šlo cestovat na OP vše ti řeknou na pasovém oddělení.Prosim tě písni mi jak si dopadle s tím OP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
7.1.07 19:09

No ale na to cestování na OP je to takový nejistý, prostě na hranicích buď stěští nebo návrat. Na pas je to jistý. A s příspěvku mi vyplývá že pro malého nemá pas ale ani zřejmě není nikde u nich napsaný… Prostě já to vidím bledě že budou mít do pátku pas a k tomu to osvědčení o občanství, já na něj čekala tak cca 3t.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.07 19:28

Sany nesýčkuj :lol: Každopádně díky, zítra tam naběhnu a uvidíme, no jeslti mi to neudelají, tak se zjevím, hory jsou zaplacený… 8O Ale dnes jsem mluvila s kamarádkou, která nechala dítěti dělat pas asi před měsícem a měla ho do 3 dnů :) Jinak tady (Tišnov, cca 25 km od Brna) se nemusí nosit fotky, fotky pořizují přímo úředníci rovnou v digitální podobě. Jinak je to tak, že pas malej nemá, nemám ho ani já, protože jsem se vdala a novej si ještě nevyřídila. Jo a párkrát jsme byli bez malýho v Rakousku na nákupech a jela jsem na OP a absolutně nebyl problém. Jelikož jsme členy EU, tak je OP platným cestovním dokladem na území EU. A navíc od letosního ledna by snad měli být zrušené dokonce kontroly na hranicích, ne? No uvidíme, Nikkol, budu informovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.07 10:17

Ahoj, tak pas mi prý vydají bez problémů do dvou dnů, ale musím si opatrit právě to svědčení o státním občanství, o které se žádá na matrice, ta to přeposílá na krajský úřad a lhůta je 30 dní 8O Tak mi paní na pasovýn poradila, at zajedu do Brna na krajský úřad osobně a doufám, že tam narazím na někoho, kdo se dobře vyspal a vydá mi to hned. Tak tam za chvíli vyrazím, držte mi palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
8.1.07 13:36

Tak to sem zvědavá jestli to tedy dopadne. Dej vědět. Ale s tím pasem do 2 dnů to teda 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
8.1.07 16:00

Pas

Ahojda,

tak my jsme pas pro naseho 5ti mesicniho klucinu dostali na pockani, zaplatili 50kacek, ale je fakt, ze u nas jsou extra ochotne urednice (dokonce jsem tam byla mimo uredni hodiny 8) ).. osvedceni o statnim obcanstvi jsem ale mela vyrizene uz predtim, potrebovali jsme ho kvuli rodnemu listu… takze ac maji urednici lhutu, tenhle pas pro dite (plati pouze rok) je technicky mozne vyrobit hned, tak uvidis, jak se s nima domluvis… a kdyz tam nad tim premyslim, to osvedceni o statnim obcasntvi by na matrice teoreticky meli take vydat hned, me ho pani take vytiskla na miste (matrika na Praze 1)… tak drzim palce, at to zvladnete!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.07 18:42

Ahoj, takže jak to pokračuje: dorazila jsem na Krajský úřad do Brna a tam mi řekli, že když už jem tam, tak mi to teda udělají, ale ne na počkání, ale do středy. Co mě však šokovalo, byly doklady, které po mě chtěli - rodný list dítěte, můj, manzela, nás oddací list. To je v pořádku, řekla bych. Ale dál - rodné listy + oddací list mých i manželových rodičů. Prý, pokud jsou naši rodiče narozeni později než v roce 1954, tak tyhle doklady požadují. A to jsou. No samozřejmě jsem je neměla, tak jsem paní (byla celkem ochotná) vysvětlila, že moji rodiče bydlí daleko a jen tak bych to nesehnala, že manželův otec je po smrti a s tchýní se nebavíme. No pak to šlo i bez toho, ve stredu si to mám vyzvednout. Takže to hned šupnu tady na pasový a do pátku bude pas :D Jupíííí!!! Zarazil mě jen ten jejich požadavek na ty doklady našich rodičů, je přece spousta lidí, co nejsou v kontaktu s rodiči… jsem blázen já, nebo ti úředníci???Co je tohle za výmysl? A podotýkám, že nejsme nijak složitý případ, všichni s českým občanstvím, narozeni na území ČR. Ach jo, to je ta naše legislativa. ale hlavně že to dobře dopadlo. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
939
11.7.11 21:40

Chtěla bych naší dvouleté dceři nechat udělat pas a chtěla bych mít všechny doklady připravené. Nevíte jaké doklady k tomu potřebuji u tak malého dítěte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama