Bílé plomby těhotným ženám a kojícím-chce zubař potvrzení?

Anonymní
22.1.21 14:14

Chce zubar potvrzeni?

Ahoj holky. Prosím neodsuzujte mě. Vím že je to podvod. VZP nabízí sice ne moc kvalitní, ale bílé plomby těhotným ženám a kojícím do půl roku dítěte. Jednu takovou plombu mi dělal z boku zubu zubař v Těhotenství. Plomba drží, je to v pohodě, potvrzení o těhotenství nechtěl. Teď mám jít znovu na preventivní prohlídku, a vím že mi bude dělat plombu zepředu na dvojce, mám tam kaz. A já na ni nemám. Jsem 7 týdnů po porodu, mám doma dvojčata, a jsem ráda že vůbec mám aspoň hlídání. Bohužel 4 týdny nekojim. Chci se zeptat zda zubař po vás chtěl potvrzení, nebo to někde na pojišťovně může vyčíst že už nekojim? Prosím kdo chce rýpat, běžte si kopnout jinam..samozřejmě že pokud to nepůjde, tak na plombu nepůjdu..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6276
22.1.21 14:17

Zkušenost nemám (já jsem si i v době těhotenství/kojení) nechala dát schválně amalgám a to mi tu bílou skoro nutil. Ale myslím že by žádné potvrzení nechtěl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6404
22.1.21 14:20

Já sem myslim jen podepisovala prohlášení že kojim. Klidně řekni, že kojis. Zkoumat to nikdo nebude. Zvlášť u dvojcat, to můžeš klidně kojit i dokrmovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17082
22.1.21 14:27

Zubaři to asi bude jedno, místo tebe mu to zaplatí pojišťovna…zjistit to nemá jak, když řekneš, že kojíš, tak kojíš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13224
22.1.21 15:08

Mam dve takove plomby a ani jednu mi zubarka nedavala v tehotenstvi. Jen rikaka, ze po aplikaci arzenu by mi tam ta draha nedrzela, proto mi da bilou na pojistovnu. Tu jednu nam v zubu uz asi 10 let, tu druhou ted cerstve od zari.
Takze je to asi na rozhodnuti zubare :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62084
22.1.21 16:05

Nekojím, zubarka to i ví, musela jsem brát léky neslučitelné s kojením, a žádné potvrzení a napsáno na pojišťovnu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
22.1.21 17:21

@fenny Proč amalgám, když se všude říká, jak je škodlivý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6276
22.1.21 17:24

@pet p Protože ta, co je na pojišťovnu, není kvalitní a nestojím o to, abych jako těhotná/kojící měla jako bonus vrtání navíc až mi tu vydrolenou budou předělávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1206
22.1.21 17:28
@pet p píše:
@fenny Proč amalgám, když se všude říká, jak je škodlivý?

nikdy nikdo za celou existenci amalgámu nedokázal, že je škodlivý, naopak v jistých situacích je naprosto nenahraditelný, je to bohužel pouze byznys a lobování firem, které vyrábí bílé výplně, nic jiného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
22.1.21 17:30

Na dvojce ti bude dělat bílou. Bez nějakých podvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
22.1.21 17:31
@fenny píše:
@pet p Protože ta, co je na pojišťovnu, není kvalitní a nestojím o to, abych jako těhotná/kojící měla jako bonus vrtání navíc až mi tu vydrolenou budou předělávat.

To je nesmysl. Ty plomby jsou kvalitní, spíš máš neschopného zubaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13224
22.1.21 17:34
@fenny píše:

Psala jsem vyse. Bilou, plne hrazenou pojistovnou, mam vice jak 10 let. Asi dobre odvedena prace me zubarky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6276
22.1.21 17:39

@Zumpa A neschopný zubař se pozná podle toho, že když mi nabídne bílou a já ji odmítnu, tak mi dá tu, co chci já? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 18:28
@Zumpa píše:
To je nesmysl. Ty plomby jsou kvalitní, spíš máš neschopného zubaře.

Prý je to fotokompozit nebo tak něco, že se nedává na kousací plochy, protože je to nekvalitní.. na dvojku si určitě dávat černou plombu nechci, to si tam radši nechám ten kaz. :?

• Citovat
  • Nahlásit
360
22.1.21 18:33

@evulinda79
@fenny
Já i partner jsme teď měnili komplet všechny amalgamové plomby za bílé. Proč? Protože po rentgenu u nové zubařky jsme zjistili, že pod každou amalgamovou plombou je kaz. Prý se to u amalgámu stává, proto ho teď zubaři už téměř nedávají :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat