Chtěla bych studovat psychologii, ale bojím se. Je to těžké?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Chtěla bych studivat psychologii, ale bojím se, je to těžké?
- Citovat
- Upravit
Reakce:
Může se zeptat, jaké máš za sebou studium střední škol, s jakým prospěchem a kde bys tu psychologii chtěla studovat? A jakou práci bys chtěla dělat? „Povídat si s lidmi o problémech“ totiž činnost psychologa opravdu není.
Pokud chceš studovat něco, co se „vyplatí“, jdi na práva. (Ekonomka ani technika pro Tebe nejsou, když se nekamarádíš s čísly.) Nebo na jakoukoli generickou soukromou: v Praze třeba UJAK, VŠFS atd. Budou rádi, že jim platíš, a nějakej ten papír Ti vždycky dají…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak ja myslim ze samotne studium polud te bavi se zvladnout da. Ono je celkem spise tezke de na tu skolu dostat o tyto oboty je velky zajem.
- Citovat
- Upravit
Ano součástí studia je statistka, psychometrie. A taky neurovědy, spousta metodologie a obecné psychologie.
Studium psychologie vás nenaučí lépe povídat si s lidmí a nevyřeší vaše psychické problémy. Dokonce vám ani moc nepomůže lépe manipulovat blízkými.
Pro začátek si půjčte v knihovně nějakou obecnou psychologii a pak vývojovou psychologii a přečtěte to a pokuste se to pochopit.
Pokud obě zvládnete během jednoho měsíce, tak má smysl zvážit vysokou školu. Ale vážně nepočítejte že studium bude nějak výrazně zábavnější, než ona obecná psychologie.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Hlavne je sakra tezke se na dalkove studium do Olomouce se dostat! Tak zkuste stesti, jestli se tam dostanete, tak to i date;) obecne je dalkove studium o neco „lehci“ nez prezencni forma, jsou ruzne ulevy od profesoru, ale se spoustou veci si musite poradit sama. Neni to brnkacka, ale ani medicina, tak zalezi na Vas osobne, statistika se pocita pres pocitacove programy, casto v anglictine,pocitejte s tim, ze budete muset vyuzivat cizojazycne zdroje. Nejvic casu pak zabere bakalarska/diplomova prace.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@marka123 píše:
Hlavne je sakra tezke se na dalkove studium do Olomouce se dostat! Tak zkuste stesti, jestli se tam dostanete, tak to i date;) obecne je dalkove studium o neco „lehci“ nez prezencni forma, jsou ruzne ulevy od profesoru, ale se spoustou veci si musite poradit sama. Neni to brnkacka, ale ani medicina, tak zalezi na Vas osobne, statistika se pocita pres pocitacove programy, casto v anglictine,pocitejte s tim, ze budete muset vyuzivat cizojazycne zdroje. Nejvic casu pak zabere bakalarska/diplomova prace.
my jsme statistiky přes žádné programy neměli, pěkně písemně na papír, mohli jsme mít kalkulačky (bez nich by to šlo těžko, složité číselné operace)
Ale je to 10let, co jsem studovala, a nebyla to psychologie
Ta třeba jsou změny ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Ou píše:
Ano součástí studia je statistka, psychometrie. A taky neurovědy, spousta metodologie a obecné psychologie.Studium psychologie vás nenaučí lépe povídat si s lidmí anevyřeší vaše psychické problémy. Dokonce vám ani moc nepomůže lépe manipulovat blízkými.
Pro začátek si půjčte v knihovně nějakou obecnou psychologii a pak vývojovou psychologii a přečtěte to a pokuste se to pochopit.
Pokud obě zvládnete během jednoho měsíce, tak má smysl zvážit vysokou školu. Ale vážně nepočítejte že studium bude nějak výrazně zábavnější, než ona obecná psychologie.
Z čeho soudíš, že má zkladatelka psychické problémy a studium chce využívat k manipulacím s lidmi
?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Děkuji za vaše komentáře. Jednu vysokou školu už mám a tak mám trochu představu, co to obnáší. Vystudovala jsem sociální pedagogiku a tam matematika nebyla. Což se týče práva, slyšela jsem, že na ty je třeba mít ostré lokty, které já moc nemám.
Je tady nějaký psycholog, který mi řekne, o čem ta práce vlastme je, jak je náročná a jak ji vnímá?
Od studia neočekávám, že mi bude řešit problémy. To mě ani nenapadlo.
- Citovat
- Upravit
Na UP v Olomouci jsem psychologii „studovala“ (necelý jeden semestr, bylo to hned po maturitě, taky jsem si představovala jak si budu povídat s lidma, naštěstí mi včas došlo že tudy k zajištěné budoucnosti cesta nevede) Dělá ho spousta lidí a pokud si chceš povídat s lidma, musíš se zařídit pro sebe, najít si klientelu, mít praxi v nějaké léčebně, kde budeš odstrčená a nebraná příliš vážně, protože nejsi lékař - psychiatr (možná to tak nechodí všude, ale v rodině máme psychiatry a vždycky nad psychology ohrnovali nos. Taktéž moje psycholožka mi vykládala, jak byla po studiích na praxi šikanována ).
Ale pokud tohle všechno hodlas zvládnout, doporučuji přípravné kurzy - dělají je na fildě přímo v Olomouci a nějaké stovky se za ně platí - bylo to tuším každou sobotu od rána do odpoledne. Připraví te to na přijímačky. Určitě to budou mít na stránkách ![]()
Anonym - rodinné info.
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Přeji hezký večer.Ty to stránky jsou asi pro maninky, ale všimla jsem si, že tady chodí hodně lidí a tak zkusím štěstí a zeptám se tady
Chtěla bych studovat dálkově psychologii. Ráda si povídám s lidmi o jejich problémech. Celkově mi taková práce připadá zajímavá ale mám strach ze studia. Nikdy mi nešla matematika a já mám obavy, že tam něco takového bude, např. statistiky. Konkrétně mám zájem o studium na univerzitě Paláckého v Olomouci.
Je tady někdo, kdo psycholgii již studoval, nebo studuje? Je to těžké studium? Jsou tam předměty, kde se musí počítat a pokud ano, dá se to zvládnout?
Já jsem totiž na takové věci, jako počítání antitalent a tak váhám, jestli se mi vyplatí do toho investovat svůj čas, energii a peníze.
Za případnou odpověd velice děkuji
Podle me studium samotne tezke neni, pokud se dokazes nasprtatna prijmacky, tak to jistojiste das. Jinak pokud by ses chtela venovat terapii, tak by bylo potreba pokracovat dale ve vzdelani, jednak pokracovat coby klinicky psycholog a udelat si sestilety psychoterapeuticky vycvik…a nasledne je to o celozivotnim vzdelavani, takze je to cesta spis pro lidi, co radi studuji, potrebuji to…Jinak hodne lidi, co vystuduje psychologii se ale timto smerem nedaji a pracuji treba v personalistice a podobne, proc ne…
- Citovat
- Upravit
Nevim, kde jste studovala, ale mam vystudovanou socialni peragogiku nMgr., prave proto, ze jsem se na navazujici psychologii na Palackeho nedostala a psychologii prezencni bc. na Ostravske, ty dva obory se nedaji vubec srovnat, alespon na Ostravske. Na bakalari jsem si myslela, jak katedra psychologie a celkove filozoficka fakulta nemaji moc uroven, vicemene cely semestr nic a pak se na zkouskove nadrtit kvanta informai. A pak na socialni pedagogice na Ostravske - to uz je opravdu vysmech vysokoskolskemu vzdelani, statnice jsem udelala s 4mesicnim miminem a nebyt toho, ze jsem behem tehotenstvi opravdu odflakla diplomku, mam cerveny diplom a nikdy jsem se behem dvou let neucila,cerpala jsem neustale z vedomosti z bakalare z psychologie. Mozna je to na jinych skolach jinak, ale psychologie a socialni pedagogika na Ostravske je opravdu 100 a 1
Anonym z duvodu osobnich informaci
- Citovat
- Upravit
Můžu se zeptat, proč se nevenujes oboru, který jsi vystudovala? Muzes pracovat jako sociální pracovník a to je hodně o povídání s lidmi. Nerozumím sběratelství vysokých škol, ale chápu, že na to ses neptala. Ale od člověka, cochce studovat psychologii bych čekala, že je schopen si spousta věcí pozjistovat sam a myslet si, že psychologie je povídání o problémech, mi přijde detinske. A ze to je jedna ze škol s obrovským navalem je stará známá věc.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Přeji hezký večer.Ty to stránky jsou asi pro maninky, ale všimla jsem si, že tady chodí hodně lidí a tak zkusím štěstí a zeptám se tady
Chtěla bych studovat dálkově psychologii. Ráda si povídám s lidmi o jejich problémech. Celkově mi taková práce připadá zajímavá ale mám strach ze studia. Nikdy mi nešla matematika a já mám obavy, že tam něco takového bude, např. statistiky. Konkrétně mám zájem o studium na univerzitě Paláckého v Olomouci.
Je tady někdo, kdo psycholgii již studoval, nebo studuje? Je to těžké studium? Jsou tam předměty, kde se musí počítat a pokud ano, dá se to zvládnout?
Já jsem totiž na takové věci, jako počítání antitalent a tak váhám, jestli se mi vyplatí do toho investovat svůj čas, energii a peníze.
Za případnou odpověd velice děkuji
Psychologii jsem nestudovala, ale řekla bych, že psycholog by měl být něco jiného než někdo, kdo si rád povídá s lidmi. Přijde mi to hodné naivní. Stejně jako u mě v deseti, když jsem chtěla být veterinář. Protože ten si přece celý den hraje s pejsky
Nestojíme ti ani za to, aby sis před odesláním příspěvek po sobě přečetla. Máš v něm chyby.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Zvaž to, kolik času a energie (a i peněz) bys do změny profese musela vložit. Buď se můžeš stát klinickým psychologem (ti mohou uzavírat smlouvu s pojišťovnami a jejich klienti mohou tak mít při indikaci sezení zdarma), to ale vyžaduje delší praxi a nutnost praxí v nemocničních zařízeních (a smlouvu s pojišťovnou ti stejně nikdo nezaručí). Nebo budeš psycholog/psychoterapeut, u kterého si sezení budou klienti plně hradit, pak bys za sebou měla mít kromě dálkového studia určitě i psychoterapeutický výcvik (být tuším v České psychoterapeutické společnosti), což bývá záležitost tak na 5+ let s cenou cca 25-30tis. ročně, jeden takový výcvik je tedy tak 150tis. i víc. Jestli je to nutnost nevím, ale osobně bych k psychologovi bez výše uvedeného vzdělání asi nešla.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Russet píše:
Psychologii jsem nestudovala, ale řekla bych, že psycholog by měl být něco jiného než někdo, kdo si rád povídá s lidmi. Přijde mi to hodné naivní. Stejně jako u mě v deseti, když jsem chtěla být veterinář. Protože ten si přece celý den hraje s pejskyNestojíme ti ani za to, aby sis před odesláním příspěvek po sobě přečetla. Máš v něm chyby.
Jo jo, hraje s pejsky a bere za to hezký plat. Možná to ještě zvaž ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Přeji hezký večer.
Ty to stránky jsou asi pro maninky, ale všimla jsem si, že tady chodí hodně lidí a tak zkusím štěstí a zeptám se tady
Chtěla bych studovat dálkově psychologii. Ráda si povídám s lidmi o jejich problémech. Celkově mi taková práce připadá zajímavá ale mám strach ze studia. Nikdy mi nešla matematika a já mám obavy, že tam něco takového bude, např. statistiky. Konkrétně mám zájem o studium na univerzitě Paláckého v Olomouci.
Je tady někdo, kdo psycholgii již studoval, nebo studuje? Je to těžké studium? Jsou tam předměty, kde se musí počítat a pokud ano, dá se to zvládnout?
Já jsem totiž na takové věci, jako počítání antitalent a tak váhám, jestli se mi vyplatí do toho investovat svůj čas, energii a peníze.
Za případnou odpověd velice děkuji