Čistá děloha po samovolném potratu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
27.10.21 15:46

Čistá děloha po samovolném potratu

Zdravím ženy,
Minulý týden jsem začala krvácet, jela jsem ke své doktorce, která mi nedala moc nadějí, řekla, že je to 50 na 50, jestli se plod udrží. Byla jsem v 6tt/7tt, těžko říct, doktorka mi toho vlastně od prvního utz nic neřekla.

Dneska jsem byla na utz, děloha čistá, byl to samovolný potrat. Snažila jsem se z doktorky vylámat nějaké informace, ale moc jsem se toho nedozvěděla. Jestli je pravda, že tohle krvácení mám brát jako menstruaci, nevím. Jestli po konci této „menstruace“ můžeme pokračovat nevím. Vlastně nevím nic, jen že je děloha v pořádku.
O paní doktorce si myslím své, vzhledem k tomu, že mi nikdy sama od sebe neřekla skoro nic a já vždycky v tom šoku nevěděla, na co se chci zeptat, je vedlejší, už se ohlížím po jiné gynekologii. O potratu jako takovém mi taky neřekla nic, vlastně jsem potratila a nevím nic, nebýt článků na internetu a vašich příběhu, tak nevím ve finále o ničem nic.

Otázka zní: měl to někdo podobně? Co Vám řekl Váš lékař? Opravdu po skončení této „menstruace“ muzeme pokračovat ve snažení? Nebo Vám v této situaci řekl lékař něco jiného?

Nerada bych něco urychlila nebo přehlédla. Budu ráda za Vaše rady a příběhy, chci jen vědět, že paní doktorka, ke které nemám důvěru nic nepřehledla, že je všechno v pořádku, nechci se děsit, co vše může v mé nevědomosti nastat, než si najdu jinou gynekologii.

Děkuju mockrát. Všem v mé situaci přeji moc štěstí, pevné nervy, žádné sebeobviňování a hlavně někoho, kdo bude v těchto chvílích po vašem boku :srdce: Těm, které mají to svoje štěstíčko v pořádku přeji hodně štěstí a zdravé děťátko :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26362
27.10.21 16:08

Já taky potratila v 7tt, hned 2× za sebou, vyčistilo se to samo, ale Dr mi doporučila radši aspoň 2-3 cykly počkat, ať se tělo vzpamatuje, abych nepotratila znovu. Bylo to tak, po prvním sem to taky uspěchala a potratila znovu, pak sme si dali půl roku pokoj a už to vyšlo. Ono není moc co říkat, někdo ti zas řekne, že se klidně můžeš snažit hned, je to doktor od doktora, každý jiný nazor. Někomu se další udrží hned, někdo se z toho musí vzpamatovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3033
27.10.21 16:08

Měla jsem to tak. V srpnu jsem začala krvácet, pak po týdnu jsem naběhla na gyndu, taky říkal, že děloha je čistá. Když jsem se ho zeptala, jestli se můžeme začít snažit hned, tak prý, že jak se budu cítit. Já to brala jako silnější menstruaci, takže jsme se snažili normálně dál. Znovu jsem otěhotněla někdy v říjnu, listopadu, nevím přesně, ale v prosinci mi potvrdil těhotenství. Doktor nic neříkal, ale sprdla mě sestřička, že je to brzo :D. Od 28.12. jsem byla na rizikovým, ze začátku jsem malinko zašpinila, ale pak už celý těhu pohoda. A je z toho dneska už pětiletý kluk :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.21 16:10
@Kriss Tina píše:
Já taky potratila v 7tt, hned 2× za sebou, vyčistilo se to samo, ale Dr mi doporučila radši aspoň 2-3 cykly počkat, ať se tělo vzpamatuje, abych nepotratila znovu. Bylo to tak, po prvním sem to taky uspěchala a potratila znovu, pak sme si dali půl roku pokoj a už to vyšlo. Ono není moc co říkat, někdo ti zas řekne, že se klidně můžeš snažit hned, je to doktor od doktora, každý jiný nazor. Někomu se další udrží hned, někdo se z toho musí vzpamatovat.

Děkuju za tvoji zkušenost. Právě že s doktory je to těžké, raději jsem se chtěla zeptat a zjistit příběhy tady, nechci nic uspěchat, i když neovlivním, jestli se to příště stane znovu, i tak tu bolest nechci znovu prožívat, raději nějakou dobu počkáme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.21 16:13
@PapeJ píše:
Měla jsem to tak. V srpnu jsem začala krvácet, pak po týdnu jsem naběhla na gyndu, taky říkal, že děloha je čistá. Když jsem se ho zeptala, jestli se můžeme začít snažit hned, tak prý, že jak se budu cítit. Já to brala jako silnější menstruaci, takže jsme se snažili normálně dál. Znovu jsem otěhotněla někdy v říjnu, listopadu, nevím přesně, ale v prosinci mi potvrdil těhotenství. Doktor nic neříkal, ale sprdla mě sestřička, že je to brzo :D. Od 28.12. jsem byla na rizikovým, ze začátku jsem malinko zašpinila, ale pak už celý těhu pohoda. A je z toho dneska už pětiletý kluk :srdce:

Tak to je krásné, že napodruhé to bylo všechno už tak, jak to má být :srdce: Snad se s tím strachem brzo vyrovnám, je pravda, že jsem se k Fazolce hrozně upnula sotva se mi na testu objevili dvě čárky, byla jsem bláhová, že jsem si ani nepřipustila, že by se mohlo něco pokazit :nevim: ale příště to snad dopadne lépe a dočkám se broučka :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3033
27.10.21 16:28
@Kristýna2710 píše:
Tak to je krásné, že napodruhé to bylo všechno už tak, jak to má být :srdce: Snad se s tím strachem brzo vyrovnám, je pravda, že jsem se k Fazolce hrozně upnula sotva se mi na testu objevili dvě čárky, byla jsem bláhová, že jsem si ani nepřipustila, že by se mohlo něco pokazit :nevim: ale příště to snad dopadne lépe a dočkám se broučka :andel:

Já už jsem měla doma malou 2,5letou dcerku. Ale stejně jsem to ořvala. Pak jsem se tedy bála na každý kontrole, jestli je všechno v pořádku, navíc mi bylo 38let, takže kolečko na genetiku, která naštěstí byla přímo vzorová, genetička se nad mými výsledky rozplývala, že je nemá mnohá mladší matka, ale stejně jsem se bála, jestli nejsou falešně negativní apod. No a to jsem ještě nečetla tolik e-mimino, to bych byla vyděšená až do porodu pořád :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.21 16:38
@PapeJ píše:
Já už jsem měla doma malou 2,5letou dcerku. Ale stejně jsem to ořvala. Pak jsem se tedy bála na každý kontrole, jestli je všechno v pořádku, navíc mi bylo 38let, takže kolečko na genetiku, která naštěstí byla přímo vzorová, genetička se nad mými výsledky rozplývala, že je nemá mnohá mladší matka, ale stejně jsem se bála, jestli nejsou falešně negativní apod. No a to jsem ještě nečetla tolik e-mimino, to bych byla vyděšená až do porodu pořád :mrgreen:

To věřím, to musel být hrozný stres. Já se nebála, dokud jsem nekrvacela, tak jsem byla klidná, užívala jsem si to, byla jsem šťastná a ten den, co jsem začala krvácet mě úplně odzbrojil.
Ale doufám, že později bude všechno lepší, snad se brzy zadaří a kolem nás doma bude běhat malé tornádíčko :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
27.10.21 16:40

Já jsem potratila taky kolem 6tt, doktor mi doporucil nechat probehnout jednu ms. Ja se na to ale necitila, tak jsem si dali delsi pauzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.21 16:41
@Katchielka píše:
Já jsem potratila taky kolem 6tt, doktor mi doporucil nechat probehnout jednu ms. Ja se na to ale necitila, tak jsem si dali delsi pauzu.

Tomu rozumím. Ani já nevím, kdy se na to budu cítit. Miminko chci, ale budu mít před očima to všechno a budu vyklepaná ze sebemenšího bodnutí nebo bolesti. Nevím, kdy se hodím psychicky do pohody natolik, abych to znovu ustála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
27.10.21 16:46
@Kristýna2710 píše:
Tomu rozumím. Ani já nevím, kdy se na to budu cítit. Miminko chci, ale budu mít před očima to všechno a budu vyklepaná ze sebemenšího bodnutí nebo bolesti. Nevím, kdy se hodím psychicky do pohody natolik, abych to znovu ustála.

Me to trvalo cca pul roku, pak se pridali problemy v praci. Porad jsem uvazovala zda zmenit nebo vydrzet. Takze diky stresu se mi otehotnet nedarilo. Kdyz jsem se rozhoupala ke zmene, tak jsem zjistila, ze jsem tehotna :D kupodivu jsem nebyla vubec nervozni. Neco mi porad rikala, ze toto tehotentsvi dopadne dobre a taky dopadlo. :mrgreen:
Omlouvam se, pisu z mobilu, tak je to bez diakritiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.21 20:54
@Katchielka píše:
Me to trvalo cca pul roku, pak se pridali problemy v praci. Porad jsem uvazovala zda zmenit nebo vydrzet. Takze diky stresu se mi otehotnet nedarilo. Kdyz jsem se rozhoupala ke zmene, tak jsem zjistila, ze jsem tehotna :D kupodivu jsem nebyla vubec nervozni. Neco mi porad rikala, ze toto tehotentsvi dopadne dobre a taky dopadlo. :mrgreen:
Omlouvam se, pisu z mobilu, tak je to bez diakritiky.

V pohodě, já píšu taky na telefonu :D ten stres je hrozný prevít, těžko se ovládá, aby se člověk nestresoval…
A navíc je to právě to, čeho se bojím…nedokážu na to nemyslet, nejspíš i to byl problém, že jsem rok nedokázala otěhotnět, těžko říct…ale nemyslet na to mi přišlo a pořád přijde jako nadlidský úkol…přitom na zabavení mysli toho mám víc než dost, mám svoji práci a do toho máme s manželem firmu, o kterou se starám, mám pocit, že nevím kam dřív skočit a stejně na to myslím, je to k zblazneni…
Musím vymyslet způsob, jak se z toho všeho nezbláznit, i když mi to teď přijde jako vzdálená možnost reality :zed: až znovu otehotnim, vůbec nevím, jak to zvládnu, budu pořád myslet negativně a manžel se ze mě asi zblázní :D :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
27.10.21 22:26
@Kristýna2710 píše:
V pohodě, já píšu taky na telefonu :D ten stres je hrozný prevít, těžko se ovládá, aby se člověk nestresoval…
A navíc je to právě to, čeho se bojím…nedokážu na to nemyslet, nejspíš i to byl problém, že jsem rok nedokázala otěhotnět, těžko říct…ale nemyslet na to mi přišlo a pořád přijde jako nadlidský úkol…přitom na zabavení mysli toho mám víc než dost, mám svoji práci a do toho máme s manželem firmu, o kterou se starám, mám pocit, že nevím kam dřív skočit a stejně na to myslím, je to k zblazneni…
Musím vymyslet způsob, jak se z toho všeho nezbláznit, i když mi to teď přijde jako vzdálená možnost reality :zed: až znovu otehotnim, vůbec nevím, jak to zvládnu, budu pořád myslet negativně a manžel se ze mě asi zblázní :D :zed:

Tomu rozumim, i kdyz jsem mela spoustu starosti, stejne jsem to nekde v hlave porad mela. Ono se to snadno rekne, nemysli na to a nestresuj se 8o
Po potratu nam trvalo asi rok a 3 mesice nez jsem znovu otehotnela. Ale ja si nikdy nedelala ovulacni testy ani nic podobneho. Plodne dny jsem poznala ( pred prvnim tehotenstvim), ale asi jsme se netrefili do ovulace. Ale podle me za to mohl taky ten stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.21 11:53

Samovolný potrat

Zdravím holky :hug: chtěla bych se zeptat na pár otázek.. prodělala jsem samovolný potrat v 5tt.bez revize. 10.10. krvácení trvalo 4-5dní.. po té jsem byla u gynekologa, a nic neviděl, prý vše v pořádku, a mám to brát jako opožděnou menstruaci, o žádném omezení pohlavním styku ani muk. Pouze se mě ptal, zda jsem už někdy byla na vyšetření, myslím že hematologie, nebo tak nějak :think: opravdu nevím přesný název.. a teď je to už přes měsíc, a nevím jak dlouho může trvat než dojde menstruace :? Normal mi chodí do 31 dní, teď už je to + týden zpoždění nebo nevím jak to mám brát prosím?? Děkuju za každou odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
23.11.21 10:42

@Silwa Csaszárová me ms dosla asi po mesici a pul😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.11.21 16:57

@Katchielka Děkuji za odpověď, už jsem v klidu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat