Co dělají vaše 11leté děti doma?

Anonymní
23.8.21 23:23

Co dělají vaše 11leté děti doma?

Ahoj, co dělají vaše 11ti leté děti doma?
Můžou si třeba celej den sedět u PlayStationu nebo u mobilu a když houknou, že mají hlad, běžíte jim udělat jídlo?
A povinnosti mají?
Jídlo jím nosíte pod nos nebo si nandavají, nebo třeba mažou chleba sami?
V kolik chodí spát a v kolik jedí poslední jídlo?
Pro někoho určitě blbý dotaz… Já jen, jestli mám přehnané nároky… :P

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10219
23.8.21 23:38

Když je teď doma sám, tak si může hrát na mobilu nebo dívat na videa. Jídlo si udělá sám, ukrojí si chleba, namaže. Nebo si vyndá z lednice a ohřeje, pokud něco je. Umí uvařit těstoviny.
Když jsme doma, tak jíme společně a to potom všem nandavám. Poslední jídlo jí večeři, která bývá cca od 19-21, záleží jak kdy. Do postele chodí okolo deváté, usíná okolo desáté nebo i později.
Někdy okolo něho „skáču“, někdy ne :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
548
24.8.21 00:12

U nas pomaha s nejmladsi sestrou, docela dost, pomaha s uklidem, ale ne kazdy den, ma na starosti svou cast pokojicku. Ted dostala krecka, za podminky, ze se o nej bude starat, casto se me pta, zda neco nepotrebuju. Ted o prazdninach ji spis nechavam, at si dela to svoje - klidne i hrani her/koukani na videa. K jidlu si udela snidani, ale jinak varim pro vsechny, nandavam vsem (nebo muz), chysta kdyztak na stul, odnasi si po sobe. Kdyz se ale musim venovat miminu, obstara se. Nekdy jsem mirnejsi, strida se domov u nas a u meho exmanzela, takze kdyz treba v nedeli odjizdi a mame program a chceme nekam jit a uzit se sebe, tak nehrotim uklid pokojicku…a radsi si proste uzijeme spolu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
548
24.8.21 00:12

Jo a v kolik chodi spat uz nemam moc prehled, protoze to, kdy ji dam dobrou noc a to, kdy realne usne, jsou dve velmi rozdilne veci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16866
24.8.21 00:20
@Anonymní píše:
Můžou si třeba celej den sedět u PlayStationu nebo u mobilu a když houknou, že mají hlad, běžíte jim udělat jídlo?
A povinnosti mají?
Pro někoho určitě blbý dotaz… Já jen, jestli mám přehnané nároky… :P

Zas je potřeba pár obecných podkladů pro nějaký povrchní, přihlouplý článek? :mrgreen: :mrgreen:

Ne, nesedí celý den u playstationu ani mobilu - ale „když houkne, že má hlad“, udělám mu jídlo Jako každému členu rodiny… samozřejmě za předpokladu, že to „houknutí“ proběhne v mezích zdvořilosti.

A povinnosti mají?
Samozřejmě - jako každý člen naší rodiny - úklid svého pokoje plus přiměřené domácí práce (myčka, pračka, pomoc v kuchyni atd.) podle aktuální potřeby. V průběhu školního roku pak samozřejmě povinnosti školního charakteru plus všechny ty, které se týkají jimi vybraných resp. odsouhlasených aktivit - cvičení na hudební nástroj, předepsaný trénink pro pohybový kroužek resp. jakákoli podobná potřebná příprava.

Nerozumím, co myslíš pojmem „nosíte pod nos“, jsme zvyklí jíst u stolu a tedy jídlo chystám já (s jejich pomocí, jak uznám za potřebné) :nevim: Když dostane hlad mimo obvyklou dobu, samozřejmě si kus chleba namaže sám (řekne, že má hlad - zeptá se, co resp. jestli toto si může dát - a „provede“ :) )

V kolik chodí spát a v kolik jedí poslední jídlo? Ve školním roce chodí spát v půl desáté, teď o prázdninách cca o hodinu později. „Poslední jídlo“ netuším, záleží na situaci a večerním programu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20129
24.8.21 01:01

@BohunkaP nebo dotaz macechy kvůli ujisteni, jak strašně jsou ty cizí děti výchovné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1409
24.8.21 04:32

Teď o prázdninách si může být na mobilu, tv, počítači..jak chce, pokud nemáme jiný program. Doma pomáhá, dává prádlo do sušičky, poklicí, někdy vytře, umyje nádobí. Ale hlavně se postará o mladšího sourozence, když jsme náhodou oba v práci. Jídlo si udělá sama, pokud chce něco mimo čas, kdy jíme všichni. Vecerime okolo šesté, ale pokud má pak ještě hlad, dá si i dýl. A spát chodí po desáté hodině, ale kolikrát si teď třeba ještě okolo jedenácté v posteli čte. Nechávám to na ní, já jsem taky sova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20736
24.8.21 07:28

Mám teda skoro desetiletou, měla jsem tři týdny dovolené, dva týdny tábor. Zbytek doma, máme jen jednoho pracujícího dědu na pomoc, ten je měkčí než já, takže za ni většinou sjede a vezme ji na na jídlo nebo ji něco udělá/ohřeje. Jinak si je schopná jídlo ohřát sama, nebo si vezme chleba a nahoru podle chuti, lednici má plnou. Je hnusne, takže kouká na telku, hraje hry, cte komiksy, něco čmárá atd. Včera měla v deset večer sušenky a šla spát ve 23 hodin. Je sova odjakživa, přes školní rok chodí ve 22.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1559
24.8.21 07:35

Jak kdy. Povinnosti ma. Venci psa, vyndava mycku. Vetsinou maji synove na papirku v kuchyni, co je treba udelat, nez prijdu z prace. Jidlo si udela.
Kdyz jsem doma, klidne je “obsluhuji””, nevadi mi to.
Pres prazdniny vecerku neresim. Ve skolnim roce chodi spat ve 21.00.
Na mobilu byt nesmi.,Ale on je ted od rana do vecera venku ve skate parku na kolobezce.Tel. si bere vecer a kouka na serialy, vetsinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
24.8.21 07:44

Klukovi bude 11 na podzim. Pravidelné povinnosti nemá žádné. Ale když mu řeknu, tak vytře, zamete, utře prach, uklidí nádobí, pomáhá mi žehlit, chodí na menší nákup, převlíkne postel, pomáhá mi s vařením. O prázdniny chodil spát v 10 -10:30. Se začátkem školy se snažím odchod do postele posunout na 9:30.
Na počítači/mobilu může být jak dlouho chce. Ale přes prázdniny, když jsme byli na dovolené, tak si na mobil prakticky ani nevzpomněl.
Jídlo si většinou nandava sám, oběd si ohřeje v mikrovlnce, snídaně si chystá sám.
Večeři máme teď cca v 6:30. Pak si někdy dá ještě něco menšího (ovoce/sušenka/…).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 08:31
@Anonymní píše:
A povinnosti mají?

Mám dítě 10,5 a 8 let. Mají par základních povinností - vyklizet myčku, chodit se smetim, včetně tříděného, doplňovat toaletní papír a papírové uterky. K tomu uklid pokojíčku a když peru povlečení, tak si zeslečou postel a následně povlečou čistým (s případnou mou dopomoci).
Krom tohoto si občas připravují svačinu, snídani nebo večeři - většinou studené jídla. Jak byly teď doma na onlinu, svačiny si chystala sami. Jinak ostatní jídla dle domluvy, když chtějí si připravit, tak si připraví, jinak připravují sama. Ale není to o tom, že jsou cely den na hrách a jen na mě houknou a já začnu kmitat. Pokud na mě takto houknou, tak já na ně houknou taky, s tím, že mají nohy a ruce a můžou si to připravit sami. Nejsem jejich otrok, abych fungovala na jejich houknuti.

Co se tyče denního režimu, tak ve školní den vstávají v 6 hodin, večeři kolem 18 hodiny a do postele jdou kolem 20 hodiny, s tím, že si mohou ještě chvíli číst, ne na telefonu, ale knížku.

• Citovat
  • Nahlásit
24.8.21 21:14

U nás to chodí takto: Dceru 12let vzbudím mezi osmou a devátou hodinou. Sama to tak chce, aby neprospala celé dopoledne. Snídani jí dělám. Dopoledne má většinou volné, dělá si co chce (hraje na pc, kreslí si, brouzdá po mobilu). S obědem někdy pomůže, někdy ne, záleží, co vaříme. Po obědě chodí s kamarádkami ven, když je možnost. Když nic nemá, naplánujeme nějaké dorbné domácí práce ( úklid pokojíku, čištění klecí zvířátek…). Večer si chvíli čte Jinak třeba namazat chleba přes den pro ni není problém, to si jde a udělá si sváču sama. Má teď prázdniny, tak ať si užívá volných dnů. Spát chodí ve 23h, dýl nesmí. Když chodí do školy tak kolem 21:30h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
24.8.21 21:38

No v 11 to bylo zhruba takhle. Snidani si chystali sami, obed a veceri my a jedli s nami. Jinak si vzali/udelali sami jidlo. Neco malo uvarit umeli (testoviny, parek, krupicova kase). Kazdy den sve povinnosti - vyndat/nandat mycku, povesit pradlo, zalit kytky, uklidit si svou koupelnu, uklid pokoju, vyvencit psa, vynest kos. Ne vse kazdy den, ale dle “rozvrhu”. Mimo to samozrejme po sobe nechavat uklizeno tj. udelas binec na stole - uklidis to. Spat mezi 21 a 21:30. Cas na mobilu omezeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34568
25.8.21 10:19
@Anonymní píše:
A povinnosti mají?

Tipnu si, jo? Jsi macecha a chceš se ujistit, že nevlastní dítě je fakt tak nesnesitelný spratek, jak ho vnímáš, viď :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3480
27.8.21 10:51

Máme doma 3 děti 11, 10, 9 let.
Telefon mohou max na 2 hod denně. Teď přes prazdniny pomáhají s úklidem, když je poprosim, jakmile je škola mají napsané povinnosti než dorazíme domu. Samozřejmě pak lítají venku s kámošema.
Jídla jak kdy - někdy si ho udělají samy, někdy jim připravím každému to, co má rád.
Ale jsou samostatný dojdou nakoupit, vyřešit, vyřídit - ale zase ibčas jsou dny, kdy se flaknou k gilmům a ani se nehnou :mrgreen:
Přes prázdniny chodili spát kolem 11 večer, :srdce: teď, když začně škola jsou v posteli v 8.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat