Reklama

Co lze momentálně dělat se státním bytem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 09:25
Co lze momontálně dělat se státním bytem

Momentálně bydlíme ve státním bytě 1+1,zanedlouho se ale máme stěhovat do bytu, který bude v osobním vlastnictví na který si bereme hypotéku. Můj dotaz zní, lze něco získat ze současného bytu i když je státní-podnájem někomu dalšímu, prodej za odstupné, výměna za družstevní, přepis na někoho z rodiny? Je nám líto ho jen tak pustit, bydleli jsme v něm spořádaně 14 let a dost jsme i museli zainvestovat do úprav. Děkuji za odpovědi a případné rady a prosím o zachování anonymity

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

MarieP
Závislačka 2996 příspěvků 07.03.17 11:21

Tak je státní, ne? Nechápu co by se s ním dalo dělat jiného než jej vrátit… Na městské byty jsou pořadniky, pokud se nepletu, jsou pro lidi kteří nemají možnost jinak bydlet…To jako budeš chtít odstupné po důchodci nebo osamělé matce… 8o :zed: za co 8o

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 07.03.17 11:27

Kšeftování se státními byty probíhalo naposledy tak před 15 lety :roll: Takže prostě vrátit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 11:44
@Anonymní píše:
Momentálně bydlíme ve státním bytě 1+1,zanedlouho se ale máme stěhovat do bytu, který bude v osobním vlastnictví na který si bereme hypotéku. Můj dotaz zní, lze něco získat ze současného bytu i když je státní-podnájem někomu dalšímu, prodej za odstupné, výměna za družstevní, přepis na někoho z rodiny? Je nám líto ho jen tak pustit, bydleli jsme v něm spořádaně 14 let a dost jsme i museli zainvestovat do úprav. Děkuji za odpovědi a případné rady a prosím o zachování anonymity

Komentářů nade mnou si nevšímej. Jsou to pitomé řeči. Kdyby vlastnily státní byt, nasypaly tam třeba skoror milión, tak by mluvily jinak, než - samozřejmě to nech propadnout a vrať. Blbost!!

Jsou realitní kanceláře, které umí zařídit přepis státního bytu na někoho z rodiny. Nejdřív se dotyčná osoba nahlásí k pobytu tam a poté se udělá převod dekretu. Zadarmo t osamozřejmě není, ale umí to.
Je samozřejmě naprostá blbost a škoda o státní byt přijít, zvlášť když je většinou vždy nutná rekonstrukce.

Dále můžeš načerno pronajímat, ale je to velký risk.

Dá se taky, odprodat, načerno - s vidinou budocího možného odkupu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 12:00

První dvě dámy-nechápúu z čeho mě tu obviňujete, já se jen slušně ptám na možnosti :roll: proč bych chtěla chtít odstupné po důchodci či osamělé matce, co si tu vymýšlíte za blbosti :poblion: taky byste se nejdřív zajímaly, než byt pustíte, tak se nedělejte. Vrátit jen tak, proč? Zainvestovali jsme a udělali z toho hezký byt, na nás se také nikdo neohlíží, taky za nás nebude nikdo platit hypotéku, tak co je mi do lidí z pořadníku

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 12:04
@Anonymní píše:
Komentářů nade mnou si nevšímej. Jsou to pitomé řeči. Kdyby vlastnily státní byt, nasypaly tam třeba skoror milión, tak by mluvily jinak, než - samozřejmě to nech propadnout a vrať. Blbost!!

Jsou realitní kanceláře, které umí zařídit přepis státního bytu na někoho z rodiny. Nejdřív se dotyčná osoba nahlásí k pobytu tam a poté se udělá převod dekretu. Zadarmo t osamozřejmě není, ale umí to.
Je samozřejmě naprostá blbost a škoda o státní byt přijít, zvlášť když je většinou vždy nutná rekonstrukce.

Dále můžeš načerno pronajímat, ale je to velký risk.

Dá se taky, odprodat, načerno - s vidinou budocího možného odkupu.

Děkuji za příspěvek, no upřímně-nám by se nejvíce hodilo ho přenechat za odstupné, třeba jen za 50000,ale jak na to? Co jsme se ptali, tak žádná realitka to už nedělá :nevim:

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 07.03.17 12:12
@Anonymní píše:
První dvě dámy-nechápúu z čeho mě tu obviňujete, já se jen slušně ptám na možnosti :roll: proč bych chtěla chtít odstupné po důchodci či osamělé matce, co si tu vymýšlíte za blbosti :poblion: taky byste se nejdřív zajímaly, než byt pustíte, tak se nedělejte. Vrátit jen tak, proč? Zainvestovali jsme a udělali z toho hezký byt, na nás se také nikdo neohlíží, taky za nás nebude nikdo platit hypotéku, tak co je mi do lidí z pořadníku

A vy jste platili odstupné předchozím obyvatelům kolik?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 12:22
@Anonymní píše:
Děkuji za příspěvek, no upřímně-nám by se nejvíce hodilo ho přenechat za odstupné, třeba jen za 50000,ale jak na to? Co jsme se ptali, tak žádná realitka to už nedělá :nevim:

Vložit inzerát na stránky typu: bezrealitky.cz

Řešíme teď to stejné, manžel vlastní státní byt, který bohužel do odkupu nejde, změna strany a seklo se to a bůh ví, jestli se to půjde dát někdy odkoupit, vrazil do toho skoro milión a chceme jít do baráku. A nechat jako státu krásný, zrekonstruovaný byt jenom tak? To určitě ne :)

My ale řešíme přepis nemovitosti na sourozence, který by v bytě chtěl bydlet. A to jde přes realitku, ale asi ne všechny. Je třeba znát nějaké ty správné kontakty :)

Konnny
Ukecaná baba ;) 1898 příspěvků 07.03.17 12:25

Kšeftovat se státním bytem je nelegální. Taky jsem pustila státní byt, kde jsem nechala dost svých peněz - byl to původně byt bez koupelny, kterou jsem nechala vybudovat včetně karmy.To je život.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16304 příspěvků 07.03.17 12:30
@Anonymní píše:

Předem víš, co žádáš a proto jsi anonymní? :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 12:31

@Ester13 ne,ale my jsme z toho bytu udělali byt víš a za korunu to nebylo

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 07.03.17 12:34
@Anonymní píše:

já tě z ničeho neobviňuju, jen popisuju stav. Dneska se do kšeftováním se státním bytem pouští jen blázen. Situace na trhu úplně jiná než dřív. A že jste do bytu investovali - nikdo vás nenutil, tak to prostě je :nevim: Podmínky pronájmu a jeho skončení jste snad znali od začátku.

tronelka
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 07.03.17 12:40
@Anonymní píše:
@Ester13 ne,ale my jsme z toho bytu udělali byt víš a za korunu to nebylo

Predpokladam, ze vas k tomu nikdo nenutil s pistoli u hlavy. Kdyby bylo legalni, to co vymyslis a udelali to tak vsichni uzivatele statnich bytu. Nebude mit cilova skupina lidi, pro kterou to je, kde bydlet. To je ti ale fuk, ze? Hlavne ze vy jsje ten byt, kdyz bylo treba ziskali.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 07.03.17 12:41
@Anonymní píše:
Vložit inzerát na stránky typu: bezrealitky.cz

Řešíme teď to stejné, manžel vlastní státní byt, který bohužel do odkupu nejde, změna strany a seklo se to a bůh ví, jestli se to půjde dát někdy odkoupit, vrazil do toho skoro milión a chceme jít do baráku. A nechat jako státu krásný, zrekonstruovaný byt jenom tak? To určitě ne :)

My ale řešíme přepis nemovitosti na sourozence, který by v bytě chtěl bydlet. A to jde přes realitku, ale asi ne všechny. Je třeba znát nějaké ty správné kontakty :)

Manžel vlastní státní byt. :nevim: Uvědomujete si absurditu toho co píšete?

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 07.03.17 12:43

U nás jde normálně požádat o umožnění podnájmu. Takže to budeš pronajímat a něco málo na tom vydelas. To je fajn ale je to i práce navíc.

Odstupné by šlo pokud je to fakt dobrý být. Ale u 1+1 to nikdo chtít nebude, těch je dost. Kdyby to bylo 3+1 a víc tak v pohodě, takhle tomu moc šancí nedávám.

A nebo někdo z rodiny. To je asi ideální pokud Teda někdo chce.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama