Co na oteklou dáseň

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  03.03.18 00:26
Co na oteklou dasen

Ahojte, otekla mi sniceho nic cela dasen kolem horni zadni stolicky. Zub neboli ale ta dasen hodne. Natekla mi kolem celeho zubu, jako bych mu nasadila kruh. Vyplachla jsem listerinem a vzala si ibalgin. Co jeste muzu akutne pouzit s toho co mame bezne doma? Lekarny zavreny a prvni pomoc zitra zubni pohotovost. A jak jsem se chytla za tvar, tak jsem palcem narazila na bolestivou bouli pod celisti, asi uzlina, ma to s tim neco spolecneho? Diky za rady

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 03.03.18 01:17

Šalvěj - vyplachovat, brufen, tantum verde, já si tím teď prošla taky, prý je toho hodně. Ještě mi dnes na zubním doporučil mast Solcoseryl. Já si nasadila i phlogenzym.

Anonymní  03.03.18 01:26

Takze by to mohlo byt bakteriemi v ustech s toho bolaveho ktku? Prijde mi ze to trosku splasklo, ledovala jsem prez tvar. Salvej nemam ale cetla jsem o vode se soli vyplachovat :nevim:

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 03.03.18 01:38

Máš v kuchyni hřebíček? Normálně rozkousat. Né tím bolavým zubem pochopitelně :D Jen jako rozdrtit a pak tu drť jazykem či prsty dostat na bolavé místo. Nevím jestli zabere na takovou šílenost, ale na bolavé zuby je výborný.
Případně pokud na to trpíte v rodině, tak v lékárně koupit lékárenský líh a dát si do něj pár hřebíčků vylouhovat, a tím pak tamponkem potírat dáseň. Je to o něco jemnější než ten drcený hřebíček, ale i ten jako nouzová varianta stačí.

Jo, pokud je to hodně zlé, tak zapij dva tři brufeny nějakým panákem. Nemá se to, ale pomáhá to. :D

Příspěvek upraven 03.03.18 v 01:43

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 03.03.18 01:41

Jinak jo, místní uzliny jsou spádové pro určitou oblast. Se vší úctou, pokud ti něco dělá takový bordel v dásni, bylo by spíš s podivem, kdybys ji zvětšenou neměla. :?

Anonymní  03.03.18 01:46

@LAlezane Hrebicek maam, hned ho jdu kousat :mrgreen: uz to trosku polevilo, jeden ibalgin zabral ale dasen je natekla porad. Rano hned mazu k zubari. Bojim se jit spat abych rano nemela nateklou i tvar :(

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 03.03.18 01:48

Hm, to podle mého stejně moc neovlivníš :nevim: Spíš se vyspi, pokud to jde - mně se při únavě bolest snáší daleko hůř, než normálně. :)

Anonymní  03.03.18 01:51

@LAlezane vezmu jeste jeden ibalgin a pujdu spat, myslim ze bolest povoli uplne. Zub neboli vubec :)

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 03.03.18 01:54

Jinak fajn je i pusu jen proplachovat ledovou vodu a hned vyplivávat, to je trošku snesitelnější než ledovat tvář :) a ehm, třeba taky zubní pasta, mentolová taky dobře chladí, ale toooo jako fakt na vyzkoušení na chvilku v nouzi, protože „ožírá“ a dráždí sliznici, když ji tam necháš dýl.
Chytají mě zuby zásadně o Vánocích, zkoušela jsem toho dost :D

Jooo a ad léky na bolest… mně třeba ibalgin extra nezabírá, ale to je hodně individuální. Hodně mi na zuby pomáhají nalgesin a hlavně úplně úžasně voltaren v tabletách. Volně prodejný, i když ho moc lidí nezná. To jen tak tip na případnou cestu do lékárny :)

Příspěvek upraven 03.03.18 v 01:55

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 03.03.18 01:55
@Anonymní píše:
@LAlezane vezmu jeste jeden ibalgin a pujdu spat, myslim ze bolest povoli uplne. Zub neboli vubec :)

Upřímně ti to přeju :D Dobrou noc :mavam:

Anonymní  03.03.18 02:00

Pasta je hlavne antibakterialni, zoubek a dasen jsem cistila a jemne masirovala kartackem, uz 2× jsem vyplachla listerinem a kusala ten hrebicek. Ja zkousela jednou na zuby ataralgin a vuubec nezabral ale ibalgin mam osvedceny :andel: a voltaren v tabletach neznam taky, ja myslela ze je jen gel.

Anonymní  03.03.18 02:01
@LAlezane píše:
Upřímně ti to přeju :D Dobrou noc :mavam:

dekujii :hug:

gabča 36
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 03.03.18 06:08

Na dásně je pro mě nejlepší Corsodyl

Saffiraa
Závislačka 3655 příspěvků 2 inzeráty 03.03.18 06:27

Ahoj, u mě super pomáhá tinktura Herbadent. :mavam:

brumi
Kelišová 6315 příspěvků 03.03.18 06:49
@Saffiraa ano ta je super, nebo mi ještě hodně pomáhá kamistad, když mě někdy až budí bolest dásně že to jde dokonce od všech zubů namažu a za chvíli chrním jak nic a ráno je bolest mnohem menší i dáseň na pohled klidnější. Vyplachovat corsodilem a i když nebude problém, je to prevence. taky ti mohlo jen u zubku zůstat kousiček jídla a už to zlobí, já se s tím trápili často a až mezizubní konečně pomohly klep klep :)
@Anonymní píše:
@LAlezane vezmu jeste jeden ibalgin a pujdu spat, myslim ze bolest povoli uplne. Zub neboli vubec :)
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Marešova exmanželka měla vážnou nehodu: Spadla na vodních lyžích!

První manželka Leoše Mareše Monika Poslušná Marešová nebude mít zrovna hezké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama