Co při průjmu ročnímu dítěti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kajak18
Kecalka 320 příspěvků 31.12.18 15:10
Co při průjmu ročnímu dítěti?

Ahoj holky, moje roční holčička dostala v noci průjem. V lékárně mi pro ní dali Kulíška a Enterol. Pít pije pěkně, ale co jí můžu dát k jídlu? Ještě ji kojím, ale nevím jestli je to teď vůbec vhodné. Sobě bych dala suchej rohlík, banán nebo piškot, ale můžu to dát i jí? Dík za radu.

Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 7096 příspěvků 31.12.18 15:17

Můžeš ji dát všechno cos napsala a klidně i třeba rýži s mrkví.

Hobitka
Závislačka 4089 příspěvků 31.12.18 15:35

Kojeni je super pri strevnich obtizich. Piskoty nedavej, jsou sladke, to spis suchary. Nejlepsi je nastrouhat jablko a nechat zhnednout - babska rada od jedne lekarnice a uz nam nekolikrat fakt pomohla. Krom bananu varenou mrkev, ryzi, rohlik ne cerstvy. Postupne varene brambory nebo dyni, testoviny, libove maso varene. Zalezi, jak velky prujem je. Vetsinou byva vhodny najezd na normalni stravu 5. den.

Kajak18
Kecalka 320 příspěvků 31.12.18 15:37

Holky dík. Banán nechtěla, tak tady chroupa suchý rohlik a jdu uvařit rýží. A to jabko zkusim taky, ty ona miluje.

Rezii
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 31.12.18 15:46

My jsme se teď vrátili s dvouletým z infekčního z Bulovky, dostal průjem ale strašnej, musel na kapacky. A zachránila nnas nakonec Smecta, je skvělá. zkus koupit jablečnou přesnídávku bez přídavku cukru ( hamanek 100%,) a tu smectu do toho rozmíchat. Přesnídávku může, nosili nám ji i na té Bulovce. Jen půlku skleničky najednou. Dva sáčky denně..a pozor, několik hodin od toho enterolu. Enterol je silné probiotikum, je taky dobré, ale Smecta na sebe váže všechny léky a dělá je neúčinnými.

Hobitka
Závislačka 4089 příspěvků 31.12.18 16:23

@Rezii :hug: Smecta je taky dobra, ale ja ji teda davam spis po strevnich chripkach se zvracenim na zacatku. My taky malem kdysi skoncili s dvouletou pro dehydrataci v Motole, to nam uz na prujem nepomahala ani smecta. Enterol mi zase skvele funguje na prujmy po ATB. Ale on to ma kazdy jinak, chce to vychytat.

Pocahonta
Kecalka 284 příspěvků 31.12.18 16:26

Něco co staví… Rýže, mrkev, brambory… Nemastit, třeba jen libové maso (kuře, krůtí), brambory (rýže), mrkev… Suché pečivo, piškotů bych se také nebála a přesnídávku…

KlarkaK
Závislačka 3452 příspěvků 7 inzerátů 31.12.18 16:53

holky me by zajimalo jak tu smectu do tech malych deti dostanete :roll:
My se vratili z infekčniho v krci (rotaviry) a zkouseli hylak…je toho jen 1ml ale vsechno vyblinkal (7tydnu)..starsi pri prujmech enterol jeste jaks taks…ale smectu bleje, hylak bleje…kulicka do nej nedostanu. tablety polykat neumi…to je vzdycky boj :roll:

Kajak18
Kecalka 320 příspěvků 31.12.18 17:17

@KlarkaK
No já si to pravé taky neumím představit. I u toho Enterolu se bránila a to je troška. No aspoň ten Kulíšek ji asi chutná, tak 2* vypila celou flašku.

Jinak se teď nabouchala tím jabličkem a usnula, tak snad už to bude lepší a nebudem zítra běhat po pohotovosti.

Holky dík

Pocahonta
Kecalka 284 příspěvků 31.12.18 19:04

Dceři teď byly čtyři roky a Hylak a jiné léky na vypití miluje… Ten Kulíšek jsem dávala synovi po lžičkách, když byl miminko, ale podle mě - tělo si řekne, kdy potřebuje minerály (mně taky někdy Vincentka chutná a někdy moc ne…). Ten Hylak můžete zředit s vodou a kdyžtak třeba aplikovat to stříkačkou na sirupy proti horečce, musíte to dát ale daleko do pusinky a mimo jazyk…

KlarkaK
Závislačka 3452 příspěvků 7 inzerátů 31.12.18 20:39

@Pocahonta dostaval ho strikackou od sestricek ale po minute vyblinkal…sirup na horecku se taky naucil plivat, ale nevyzvracel…ale ty „hnusne“ leky proste do deti nemuzu dostat
Obdivuju prcky co ve 3/4 letech polykaj tablety…to fakt nechapu…a na hylak se sklebej i dospeli :mrgreen:

Pocahonta
Kecalka 284 příspěvků 31.12.18 21:38

Naštěstí, pokud ti plive sirup na horečku, tak existují čípky… Třeba u těch ATB je to mnohem horší… Dceři jsem v roce prášky drtila a dávala jí je třeba na lžičku se sirupem či jogurtem. Musím ale říci, že Hylak je kyselý, ale mně tak přijde jen poprvé, pak si na něj zvyknu a přijde mi „osvěžující“. Držím palce s mrňousem!!!

MartinaVALL
Ukecaná baba ;) 1469 příspěvků 31.12.18 21:45

Tasectan-prášek,už si nepamatuju jak se to psalo,udělalo to fialový mlíko a zarazilo šílenej průjem

KlarkaK
Závislačka 3452 příspěvků 7 inzerátů 01.01.19 00:29

@Pocahonta no prave vzhledem k tem rotavirum a prujmu cipky nesly takze proto sirup :)

Pocahonta
Kecalka 284 příspěvků 01.01.19 09:12
@KlarkaK píše:
@Pocahonta no prave vzhledem k tem rotavirum a prujmu cipky nesly takze proto sirup :)

Já to myslela, když má dítě horečku obecně (bez průjmu)… Tak je dobře, že jste to nakonec zvládli…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >