Co rychlého k večeři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terka_85
Kecalka 380 příspěvků 05.09.19 10:00
Co rychlého k večeři?

Ahoj, co děláte večeři, když přijdete třeba v 17:30 z práce? Potřebovala bych poradit nějaké rychlé a zároveň zdravé recepty…

Reakce:
unuděná
Echt Kelišová 8701 příspěvků 4 inzeráty 05.09.19 10:06

Pokud vím, že přijdu takhle pozdě, navařím obvykle den dopředu. Jinak rychlovky dělám těstoviny nebo noky na spousty způsobů, vejce, tousty, palačinky, saláty, smaženky..

-Sára
Ukecaná baba ;) 1258 příspěvků 05.09.19 10:07

Toasty, chléb ve vajíčku, omeleta, kuře s bramborem. Těstoviny s tunakem. Nás je celkem 5 z toho 2 pubertaci takze mají hlad pořad. Vařím i třeba na dva dny např. Kuře na paprice jeden den s knedlikem na druhy den s testovinami.

Kriss Tina
Extra třída :D 12138 příspěvků 05.09.19 10:08

A myslíš jako teplou nebo cokoliv? Já když nestíhám udělám proste nějakou pomazánku na chleba a k tomu třeba zeleninu, nebo cokoliv z vajíček (omeleta, michana, volska oka…), obložený talíř (vajíčka, šunka, sýry, zelenina), tousty, zepecene brambory,…

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 05.09.19 10:14

Těstoviny s mletým masem, ryba na kmínu, předem naložené kuřecí maso na přírodno…také chodím takto pozdě (téměř každý den) a vymyslet se toho moc nedá. Ještě mě napadají míchaná vajíčka a pomazánky.

LenkaN26
Závislačka 4316 příspěvků 05.09.19 10:18

U nás frčí zapečené chleby. Dám si osmažit slaninu nebo na trošku sádla či oleje šunku nebo salám, na to vejce, udělat řídkou vaječinu, přidat trochu rajčatového pyré. Dám chleby na plech na to tuhle směs, přidám jarní cibulku, čerstvou papriku a nahoru buď strouhaný nebo plátkový sýr. Případně chleby ve vajíčku, pomazánky, hemenex. A minulý týden jsem dělala sýrovou roládu. Dala jsem plátky goudy na plech na pečicí papír a na chvíli roztopit do trouby. Mezi tím jsem z lučiny, červené papriky, červené cibule a malého stroužku česneku udělala náplň. Na sýr jsem dala plátky debrecínky, na to náplň, zamotala a bylo hotovo.

terka_85
Kecalka 380 příspěvků 05.09.19 10:18

Díky, ja právě nastoupila do práce po mateřské a chodím skoro pořád kolem 17hod. a je to mazec. Kluk přijde v šest z tréninku a má samozřejmě hlad 8o

unuděná
Echt Kelišová 8701 příspěvků 4 inzeráty 05.09.19 10:23

@terka85 Tak vař večer, taky to tak občas dělám. U některých jídel je to vyloženě výhoda, že se rozleží, všechny možné omáčky, guláše, polévky… Já si takhle večer navařím, vezmu si porci do práce k obědu a večer je navařeno, já si dám třeba jen zeleninu. A poté, co zaženu děti do pelechů, zase něco klohním na druhý den.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54851 příspěvků 05.09.19 10:41

Polévky, ted třeba dělám dýnovou, z červené čočky a zeleniny, hrstkovou, bramboračku, boršč.
Zeleninové saláty s kuřecím mase, šopák, s tunákem, vejcem, různými sýry, těstovinami.
Pak klasika pečivo, sýry, šunka.
pak růstné minutkové ryby - losos, tunák.

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 05.09.19 10:58

To mas hodinu na přípravu jidla, jeden den udělej minutku s přílohou (brambory, kase, ryze, kuskus, těstoviny / maso na pánvi vcelku, maso na pánvi na kousky) a navar omáčku / dušené maso na dva dny. To das další dny na veceri, jednou s chlebem, podruhe uvaříš přílohu. Občas přiložit se sladkým, jestli to jite. Těstovinový salat, huste polevky, vajicka, mlete maso na milion způsobu, ryby. Ja hodne vyuzivam pečení v troubě, abych u toho nemusela stat.
To se podda, system si uděláš :))

Sallyna
Kecalka 348 příspěvků 05.09.19 11:08

Vetsinou testoviny. Jsou variace a jeste je moznost je zapect se smetanou treba. Pak salat s osmazenou rybou nebo s tunakem z konzervy. Ale salaty ti asi mladej moc nechce. Pak jsou dobre taky vejce.

korneli
Kecalka 317 příspěvků 05.09.19 16:32

Já dělám špagety, pizzu, tousty, vajíčka na X způsobů, palačinky.

debra.morgan
Echt Kelišová 9982 příspěvků 05.09.19 16:37

Pokud vím, že budu doma později, tak jsem chystala jídlo den dopředu, respektive jsem vařila na 2 dny. (míváme teplé večeře, kvůli manželově práci).

A jinak rychlovky jsou, zapečená ryba, tunakovy salat, testoviny s kurecim masem a špenatem, tousty, palačinky, kuřeci kousky na kari s porkem, buřtguláš, lečo, i polivky jsou rychle, čočková, hrstková, česneková, bramboračka, rajčatová, rajská, žampionová…

lucynka25
Extra třída :D 10260 příspěvků 05.09.19 19:48

@terka85 zkus se podivat do receptu na rychlovky a jinak ja delam z 90% zeleninove polevky, do 30min je hotovo ;)
Nebo uplne fofr testovinove salaty, kuskus s masem, nebo tunakem, ruzne omelety, leco, pomazanky..

mrav
Vesmírná mluvilka 32110 příspěvků 05.09.19 21:00

Těstovinový salát s tuňákem, fazolky v rajské omáčce s párkem :mavam:

Váš příspěvek
Reklama