Co s rýmou u novorozence?

3425
14.9.08 09:26

Co s rýmou u novorozence?

Ahoj, holky,

potřebuju poradit, náš taťka domů dotáhl rýmu a Nicolas to samozřejmě chytil.. :? Nemáte nějakou dobrou radu, jak se toho co nejdříve zbavit? Je mi ho, chudáčka, strašně líto, jak v noci poplakává, chrčí a nemůže pořádně dýchat.. Odsávám, co to jde a čistím nosík, doktorka mi poradila, ať si koupím kapky Libenar, tak kapeme, ale už to má od čtvrtka a zatím se to teda nelepší. Teplotu nemá, ale ven raději teď nechodíme..

Díky, A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4338
14.9.08 09:31

Ahojky.Ja som davala malemu Stérimar bébé .Stoji necele 2 stovky a je suprovy.Je to od narodenia.Je to sprej do nošteka.Ma sa nastriekať a po:,–(iť,aby to stieklo.Ale ja som nechala chviličku posobiť a pak som odsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
14.9.08 09:37

Libenar, Sterimar, odsávat, dát malýho do zvýšené polohy, aby neležel na rovném… Jinak ven se s rýmou chodit může pokud nejsou teploty (potvrzeno doktorkou), líp se dýchá, než když jsou děti zavřený doma…
Tak ať je malý brzo v pořádku. Ahoj, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.08 11:02

ahoj,

souhlasím jak psaly holky, ještě chci podtrhnout, že ven opravdu ano, doma je suchý vzduch, který vysušuje sliznici a ta je pak náchylnější na poškození. Obléct akorát a šup s kočárkem ven. Kdyby měl k tomu teplotu, je to jiné, ale takto ano.
Ještě bych doma třeba zkusila zvlhčovat vzduch - vlhký hadr nad postýlku, na topení.
A na čištění vzduchu do aromalampy citrusy, taky lze pro mimča eukalyptus, ale ne obyčejný, ale citronovonný … dvě tři kapky, je to dost silný. A hooodně větrat, ne, když je malý v místnosti.

Tak ať se rýmy rychle zbavíte. I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
14.9.08 11:02

Ahoj, ještě jsem tady kdysi četla mateřské mléko do nosánku, ale osobní zkušenost s tím nemám. :)

Jinak mě doktorka upozorňovala, že kdyby měla rýmu, tak neodsávat moc často, protože to dráždí sliznici a ten hlen se tvoří tím víc.

A přeju, ať jste brzy zdraví!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.08 11:18

jj, s tím odsávání je to pravda … a ještě jsem chtěla k tomu pobytu venku a větrání - při rýmě je sliznici zduřelá a chlad ten otok zmenšuje a zlehčuje tak dýchání. I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
14.9.08 13:05

Kromě léků opravdu dbát na :

• zvýšenou polohu - spíš nedojde k zatečení nudlí do zvukovodu
  • zvlhčený vzduch - nestačí odpařovače, nejlepší je mokré vyždímané prostěradlo přes postýlku
  • ven ano, ale pozor na prudší změny teplot - třeba zakrýt boudičku plenou
  • hodně větrat, držet dost v teple (oblečení), ale nepřehřívat (neměl by být zpocený)
  • při neklidu vést v patrnosti možnost zánětu středního ucha
  • s frekvencí odsávání si nejsem jistá - při šetrném postupu bych se asi nebála odsávat i dost často (po 1/2-1 hodině?), lepší než aby hleny tekly do žaludku a do uší

Držím palce, ať je brouček brzo zdravý

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
14.9.08 13:53

Ahoj, doporučuju Nasivin dělá se i pro novorozence a děti do 1 roku. Libenar nám nezabíral vůbec je to jak voda :? Malá byla taky poprvé nachlazená ve 3 týdnech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
14.9.08 14:43

my jsme měly taky často rýmičku, kapičky nezabíraly, koupila jsem - mořská voda ve spreji - výýýýýýýýýýborná věc, jediné co zabralo. Doktroka taky radila zvlhčovat vzduch a chladno, což fakt zabírá. A zvednout do zvýšené polohy hlavičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.9.08 15:03

no vidíte, a nám , nezávislé na sobě ,dvě doktorky poradily, když měla malá silnou rýmu, abychom odsávali třeba i 20× denně, protože díky tomu zabráníme , aby došlo k zánětům uší. Ale pouze odsávačkou , která se dá připevnit na vysavač, rozhodně ne tou ruční . Ruční odsávačkou prý můžeme nosík odsávat max. 3× denně. No, tak si vyberte.
Nepřihlášená Karinka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.9.08 19:15

ahoj,

vše už tu bylo řečeno, jen doplním, že rýma u miminek je dlouhodobá záležitost, takže nečekej, že se jí za pár dní zbavíte. Mám zkušenost i třítýdenní a s mladší dcerkou už nějaké 4 měsíce bojujeme se zadní rýmou.

• Nahlásit
  • Citovat
502
30.9.08 17:12

Malá má 10 dní a dostala rýmu. Doktorka doporučila Nasivin a mořskou vodu a odsávat. Dále taky postýlku ve zvýšené poloze a větrat. Zajímalo by mě jak na to: Kdy jí to mám kapat-před kojením a pak kojit? nebo nakapat, odsát a pak kojit? Taky nevím jak moc má být ta zvýšená poloha v postýlce. Zvlhčovač doma máme a vlhkost je tu 50 %, to by mělo stačit, ne? A ještě jak poznám, že je malé zima nebo horko? Ručičky má studené skoro pořád.
Jo a ještě mi doporučila kojit co nejčastěji a od té doby malá spí a nechci ji budit. Tak co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.9.08 18:32

Ahoj Laetti!

Podle mě nakapat, po chvilce odsát a pak kojit, u kojení dýchá nosem, tak by Ti nemusela dobře nebo dostatečně pít.
Jak poznáš tu teplotu - nejlíp za krkem, ručičky nebo nožky opravdu nejsou moc spolehlivé. Když je mimču zima, tak mu prý (říkala naše dr.) začne tělíčko měnit barvu, takový fleky, promodrání, ale na to jsem nikdy nečekala tak nevím přesně jak to vypadá :wink: … vždycky jsem sáhla za krk a pokud byl opocený, tak jsem slíkala, pokud měl krček chladný, přioblékla.
A ten sklon, my měli cca 30 st., ale ne kvůli rýmě, kvůli zvracení. Jestli stačí na rýmu, nevím.

Ať jste brzy zdraví!

Kalinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
30.9.08 18:43

KalinkaIvča: Díky za reakci a rady, snad to nějak zvládneme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
30.9.08 18:43

KalinkaIvča: Díky za reakci a rady, snad to nějak zvládneme. A ještě dotaz, mám ji koupat i s tou rýmou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama