Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@Koty píše:
Nevím, jak to popsat. Pes prostě není nikde spokojený. Když je doma, tak ječí, že chce ven. Když ho pustím na zahradu, tak okamžitě ječí, že chce dovnitř. Umí strašně simulovat, když se mu něco nelíbí, tak se mstí. Třeba je vyvenčenej a on dokáže ze vzteku se doma s prominutím vysrat na dalších deseti místech nebo přes noc rozežrat dveře. Když potřebuju nakoupit a je na chvíli v přepravce, nadělá si pod nohy. Kdybych ho nechala navolno, tak to mám po celým autě - vyzkoušeno. Dle mého bezdůvodně na nás několikrát zaútočil a pokousal, útočí na psi i lidi venku. Nemá žádnou hrdost. Když naši psi něco provedou a dostanou lepanec, tak se třeba urazí a „nebaví se s náma“, a pak se příjdou usmířit. Tento ne, tomu je to jedno a danou věc udělá za pár vteřin znovu. Prostě nezájem. Je prostě „jiný“. Žádný z našich psů se takhle nechová. Určitě trpí úzkostnými stavy a ještě něčím, je takový opravdu od štěňátka. Mnohokrát jsme to řešili s veterinářem, zkoušeli na něj různé výchovné fígle, ale na něj prostě nic neplatí. Na povely je vycvičený perfektně, ale o tom to není. Nevím, co má v hlavě, nevím, co si zažil jako štěňátko u prodejců. Z mé strany se vzhledem k němu jedná spíš o zodpovědnost a taky ho mám svým způsobem ráda, ale zaboha si nevzpomenu, kdy mi tenhle hafan přinesl byť jen kousek radosti.
Ono je mozny že má nějakej typ autismu nebo něco podobnyho a chce zvlastní péči, ale k tomu i odborníka kterej u mas snad ani není
Peťko, řekla bych, že takový byl od začátku. Samozřejmě první týdny mi to nedošlo, ale pak už to začal být problém. U chovatele mi na něm nic zvláštního nepřišlo. Byla jsem ho kupovat s veterinářem. Je to známý a já chtěla, aby mi ho prohlédl i po zdravotní stránce. Ten na něm také nic neshledal. Jenže je fakt, že než jsem si ho odvezla, tak jsem si ho ťuchlala asi hodinu. Jeli jsme pro něj přes půl republiky, tak jsme jeli jen jednou. No a to asi byla z naší strany ta hlavní chyba, i když nejsem přesvědčená o tom, že kdybysme jeli dvakrát, tak bych si ho nevzala. Prostě se jevil jako normální štěně. Ale to už je teď asi zbytečné řešit. Prostě ho máme, deset let to klepeme a já věřím, že další hafan nám to vynahradí.
@Koty fuu, tak to je drsne. a to je cistokrvny? aky je velky?
@Koty Ty bláho, Ty máš doma mého psa.
Já mám doma fenu a lautr to samé. Možná ještě horší. Takže ty máš deset let to samé? A my pořád doufáme, že třeba věkem…
![]()
Ale zase nemužu říct, že mi nedělá radost. Ale potřebovala jsem si moc věcí ujasnit a mluvit se spoustou lidí, než jsem se naučila se z ní radovat, protože to, co nám ten „čokl“ dělá za peklo, to je síla. I když musím zaklepat, teď už je milionová oproti začátkům. Ale třeba dneska jsem na ni byla hrozně pyšná.
Ale nevím, jestli bych snesla, kdyby po nás rafala a vrčela, tak daleko ještě nikdy nezašla a jak ji znám, tak ani nezajde. To nám zase z frustrace raději něco zničí.
@beckie píše:
@Koty Ty bláho, Ty máš doma mého psa.Já mám doma fenu a lautr to samé. Možná ještě horší. Takže ty máš deset let to samé? A my pořád doufáme, že třeba věkem…
![]()
![]()
![]()
Ale zase nemužu říct, že mi nedělá radost. Ale potřebovala jsem si moc věcí ujasnit a mluvit se spoustou lidí, než jsem se naučila se z ní radovat, protože to, co nám ten „čokl“ dělá za peklo, to je síla. I když musím zaklepat, teď už je milionová oproti začátkům. Ale třeba dneska jsem na ni byla hrozně pyšná.Ale nevím, jestli bych snesla, kdyby po nás rafala a vrčela, tak daleko ještě nikdy nezašla a jak ji znám, tak ani nezajde. To nám zase z frustrace raději něco zničí.
A nejde ty frustraci nějak zabránit? Nepomohl by psi kamarád?
@soldi jj je čistokrevný. NAŠTĚSTÍ je to malé plemeno - maltézák. Ale kolik škody a bordela dokáže napáchat
Současně s ním ještě máme tibetskou dogu a moskevského strážného psa. Nedovedu si představit, že takhle by byl hráblej jeden z těch velkých. Prostě s ním to byl krok vedle. Tyhle plemena jsou prostě přešlechtěný. Tibeťan je naopak úplně přírodní pes a ten je miliónovej..
@beckie nestraš
co mash za rasu? jj, je to furt stejný, možná i horší, protože věkem se z něj stává větší morous. Taky jsme si pořád říkali, že to přejde..ale třeba to není Váš případ a časem se to poddá..
@Koty píše:
@soldi jj je čistokrevný. NAŠTĚSTÍ je to malé plemeno - maltézák. Ale kolik škody a bordela dokáže napáchatSoučasně s ním ještě máme tibetskou dogu a moskevského strážného psa. Nedovedu si představit, že takhle by byl hráblej jeden z těch velkých. Prostě s ním to byl krok vedle. Tyhle plemena jsou prostě přešlechtěný. Tibeťan je naopak úplně přírodní pes a ten je miliónovej..
To jsem zrovna chtěla napsat že jsou preslehteny, jim v ty palici pak mrdne. My jako malýho kundoliza (jak rika kámoš o malých psech
) máme brabantika a ten je bez chybičky
dokonalej rodinnej pes bez agrese, pořád v dobry náladě a připraven k jakýkoli akci ale i k celodennimu valeni na gauci. Proste dokonalej pes ![]()
@careynka píše:
A nejde ty frustraci nějak zabránit? Nepomohl by psi kamarád?
Né třetího psa už néééé
My máme dvě feny. Jedna je starší, takový oříšek z útulku, zlatá, no a ta druhá " problémová " je kříženec staforda a belgického ovčáka, jsem ji zachránila od jedné paní, každopádně už od štěněte je prostě „cáklá“, trpí velmi silnou separační úzkostí, do toho je frustrovaná z každé sebemenší změny, samozřejmě spojení těch dvou ras s sebou taky nese své. No kamarádka do nepohody to není. Je to práce, práce a práce. Ale musím říct, že teď, když už víme, jak s ní vyjít, to občas zavání i zábavou.
Ne teď už si skoro nemám na co stěžovat, občas se teda vystresuje a něco vyvede, ale snaží se sekat latinu.
@beckie píše:
Né třetího psa už néééé![]()
![]()
My máme dvě feny. Jedna je starší, takový oříšek z útulku, zlatá, no a ta druhá " problémová " je kříženec staforda a belgického ovčáka, jsem ji zachránila od jedné paní, každopádně už od štěněte je prostě „cáklá“, trpí velmi silnou separační úzkostí, do toho je frustrovaná z každé sebemenší změny, samozřejmě spojení těch dvou ras s sebou taky nese své. No kamarádka do nepohody to není. Je to práce, práce a práce. Ale musím říct, že teď, když už víme, jak s ní vyjít, to občas zavání i zábavou.
Ne teď už si skoro nemám na co stěžovat, občas se teda vystresuje a něco vyvede, ale snaží se sekat latinu.
Belgicak je chodící nerv a tohle spojení mu ani nepomohlo. To je maliois?
@Koty píše:
@beckie nestraš![]()
co mash za rasu? jj, je to furt stejný, možná i horší, protože věkem se z něj stává větší morous. Taky jsme si pořád říkali, že to přejde..ale třeba to není Váš případ a časem se to poddá..
Psala jsem teď výše, je to kříženka amstafa a belgického ovčáka.
@careynka píše:
Belgicak je chodící nerv a tohle spojení mu ani nepomohlo. To je maliois?
jjo je to maliňáček
@beckie píše:
jjo je to maliňáček
Taky mám malinacku doma a nervak to je ale strasne hodná a perfektni chuva pro štěňata. Absolutně nekonfliktní a poslusna. Ale na výcvik idiot ![]()
Koty, tak štěstí, že je to aspoň malý pes.....ale poklona, že to tak nějak, jak to jde zvládáte, spousta lidí by se po krátkém čase pejska zbavila.
Anonymní zakladatelko:
Je mi úzko, když někdo, jen proto, že nevychoval svého psa, se ho chce tou nejjednodušší cestou zbavit. Nenapadlo tě třeba, že by si psa začala nejdříve vychovávat? Asi ne, zbavot se ho je jednodušší. I starší pes se dá vychovat, jen to třeba zabere více času. Sama jsem měla velmi agresivního psa vůči jiným psům, nemohla jsem ani kolem jiného psa projít, tak jsem ho dala pryč, bylo to jednodušší......ne, teď vážně. Agrese se projevila až v roce a protože jsem ho měla ráda, opakovaně jsem s ním absolvovala cvičák, a i přesto, že psy nikdy neměl rád, naučila jsem ho naprosté poslušnosti a respektu ke mně jako pánovi. Stali jsme se báječnými přáteli. Musela jsem mu to sice denně připomínat, ale vše přineslo výsledky. Vidím ale, že toto tě nenapadlo, a proto dej pejska pryč, jak tady někdo psal, jinde se bude mít lépe. A může jen doufat, že už se k nikomu takovému nedostane.
Miluju tady ty milovníky psů, kteří když je jim smutno, tak si pořídí psa, a když přijde dítě nebo něco jiného, pro co se nadchnou, tak se psa zbaví. Fuj, chce se mi z takových lidí zvracet

No a abys neřekla, že jsem ti ani neporadila, tak myslím, že možností je dost, internet evidentě užíváš, takže inzeráty na netu, často i sdílení na FB pomůže, i papírové inzeráty po městě, ptát se známých. Otázkou ale zůstává, zda toto opravdu nevíš a nenapadlo tě to…spíše mi přijde, že čekáš pochopení a chceč se ospravedlnit za to, co chceš se svým psem udělat. To ode mě ale nečekej.
Příspěvek upraven 21.07.12 v 20:14