Co se dá podniknout s miminkem?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanullllka
Kecalka 214 příspěvků 01.03.19 20:01
Co se dá podniknout s miminkem

Ahoj, mám doma tři měsíce starou plně kojenou holčičku. Je to andílek, ale jak to tak bývá s manželem nám chybí společně strávený čas. Většinou jeden hlídá a druhý uklízí, vaří nebo tak něco. Dřív jsme chodili do sauny, kina, divadla, restaurace, atd. Jenže ani jedno s mimčem nejde. Snad restaurace, ale to si dovedu představit tak v létě na zahrádku než se motat a kočárkem mezi stoly. Hlídání moc nehrozí. Jedná babička bydlí na druhém konci republiky a druhá má momentálně nepohyblivou ruku. Navíc malá je mamánek. Tak sonduji, co jste s partnerem a mimčem podnikali vy? Budu vděčná za jakékoli tipy a předem za ně moc děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Renca8
Ukecaná baba ;) 1339 příspěvků 01.03.19 20:07

.

Martis83
Ukecaná baba ;) 1633 příspěvků 01.03.19 20:07

@hanullllka dokud jsme měli jen jedno, tak jsme chodili společně na procházky se psem.a kočárem a když malá večer usnula, tak jsme si užívali společné večery. Teď se dvěma dětmi a dvěma psy je toho společného času ještě mnohem míň. Zbyly nám jen ty společné večery, občas :nevim:

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 01.03.19 20:10

V tomto období jsme chodili na procházky, po cestě si zašli třeba do cukrárny nebo do restaurace kde jsme se vešli i s kočárkem.V létě už to bylo veselejší, dovolená, výlety..

Evkad
Kecalka 127 příspěvků 01.03.19 20:10

Tak si někam vyjeďte na pár dní. V té době nemusíte vařit a uklízet ;-)
My začali cestovat s dítětem/dětmi právě okolo třetího měsíce.
Prvně víkend v ČR, pak v zahraničí a pak už celé dovolené.

terzera
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 01.03.19 20:12

Taky si nechám poradit :lol: máme holčičku 6 měsíční, ale od té doby stojí tak nějak sociální život za nic :roll: a právě také kojím, takže stále přemýšlim „kde mohu a nemohu“ vytáhnout prso… o to je to horší. :roll:

Elishka1
Závislačka 3195 příspěvků 01.03.19 20:12

na nějaký venkovní masopust teď třeba, s dítětem je to těžší, občas člověk na období před vzpomíná

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 01.03.19 20:12

Prochazky, návštěvy, od 6 mesice budeme chodit na plavani. Parkrat jsme byli ve velkem nakupaku, jednou v zoo. Restarace byla jednou- to zrovna prospala to bylo nekdy kolem 3 mesice. Ted v 5. uz by nespala a ny se v klidu nenajedli a neni zo zrovna ohledlplne k lidem, kdyz se chteji v klidu najist a rve tam mimino.
Co se otepli a gabi bude umet sedet tak budeme chodit na tury s ni v nositku, ale to az tak kolem 8 mesice. Ted by si nicila zada.
Kazde mimco je jine.. a taky my jsme na vesnici. Ve meste budou jine moznosti.

hanullllka
Kecalka 214 příspěvků 01.03.19 20:14

@Evkad já bych jela hned :D ale naše dítě je konzerva. Jakmile není ve svém, tak je nervní a uplakaná. Stačí víkend u mých rodičů, a vzpamatovává se z toho ještě dva dny.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 01.03.19 20:17
@Elishka1 píše:
na nějaký venkovní masopust teď třeba, s dítětem je to těžší, občas člověk na období před vzpomíná

To je úděl, hold ten první rok se kultúry moc neužije.Já jsem ani neměla potřebu nějak juchat, ani welness,kino atd. mi nechybělo..No a pak jak dítě roste tak je to zase veselejší..Já to měla ten první rok tak nastavené že teď je potřeba se starat o miminko.Od toho roku už začaly ty dovolené, výlety, aqua parky..Zakladatelko neboj, uteče to ;)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2031 příspěvků 01.03.19 20:19

@hanullllka klidně bych do té restaurace šla ;) já takhle s malou chodím od jejích cca 2 měsíců, spíš s kamarádkami teda, protože máme hlídání a s manželem pak můžu bez mimina. A obvykle s kočárkem nebyl problém, tím spíš, když si zavoláš dopředu a oni vám budou moci zarezervovat stůl, kam se dobře vejdete.
Pak jakýkoliv výlet s procházkou. My teď byli třeba v národním technickém muzeu :lol: taky určitě nějaká zoologická nebo zoopark - tam to tak za měsíc už bude pěkné na výletění.

hanullllka
Kecalka 214 příspěvků 01.03.19 20:20

Jinak procházky samozřejmě chodíme, ale nějak nám při nich začíná váznout konverzace. Já rozebírám tak leda den s miminkem. Když to přeženu, tak událost je, když se vykaká. A manžel zase pořád práci a jak je z ní unaven, což je trochu napřesdržku, když já jedu defakto nonstop. Tak bych právě chtěla trochu změnit ten každodenní stereotyp.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2031 příspěvků 01.03.19 20:21

@hanullllka a to plavání je taky super nápad. Chodíme s malou na sobotní kurz, takže může i manžel, chodí s ní do vody teď on a oba jsou nadšení ;)

milwinka
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 01.03.19 20:25

Mně to právě přišlo jednodušší dokud je dítě ještě miminko, to jsme s manželem mohli chodit kam jsme chtěli my a prostě jsme jen s sebou vzali kočár s mimčem -hodně na společné prochazky kam jsme chtěli, na túry na horách, na různé akce na náměstí, do cukrárny,v létě na zahradku restaurace, dokonce i na letní hudební festival kde jsme dali mimcu sluchátka proti hluku. Tehdy jsme prostě určovali program my a miminku to bylo jedno kde s námi je v kočárku. Ale teď jak už to nejsou mimina, tak jedem program vyloženě podle dětí- ZOO, aquaparky, dětská hřiště, v létě tábor pro rodiče s dětmi atd.

milwinka
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 01.03.19 20:28

Jo a jinak s miminkem jsem chodila na plavani, na cvičení miminek na balonech, do hudební školy Yamaha ta je od 4 měsíců.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama