Co se děje před porodem? Jak to probíhá?

Anonymní
21.4.10 16:09

co se děje před porodem?

Ahoj,jsem poprvé těhotná a za měsíc mám rodit a tak bych se chtěla zeptat jak to probíhá před porodem v porodnici co všechno se dělá než mě odvezou na porodní sál.Díky a přeju hezký den. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
21.4.10 16:27

Záleží jak kde a jak je porod rozeběhnutý. Já rodila dvakrát v Motole - poprvé jsem přijela s prasklou plodovou vodou, ale kontrakce nebyly, tak jsem byla po příjmu (doktorka prohlédla, natočili monitor) pár hodin na čekatelském pokoji (tam se neděje skoro nic), pak na přípravě (klystýr, holení, sprcha) a pak na porodním boxu (tam asi 6h). Podruhé jsem přijela s kontrakcemi a otevřená na 5cm, po monitoru už na 8cm, takže rovnou příprava a na porodní box (tam jsem byla 1h).

Ono to ale všechno tak nějak rychle uteče (hlavně když máš kontrakce). Přeju bezproblémový porod a zdravé miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9351
21.4.10 16:30

Asi jak kde a taky podle toho, jak je to rozjeté…mě připojili na monitor, mezitím se mě vyptávali a sepisovali papíry, potom mě prohlídli, pak jsem šla rovnou na sál a tam byla až do porodu (u prvního jsem přijela s prasklou vodou a u druhýho jsem měla jen slabounké kontrakce), udělali mi klystýr, mohla jsem do sprchy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17086
21.4.10 16:58

já jsem jela s prasklou vodou a slabounkými kontrakcemi. Převlékla jsem se do té jejich košile, natočili mi monitor pak přišel dr. prohlédl (se slovy nebojte dnes porodíte - byly 4 ráno :lol: :lol: ) pak ještě nějaké papíry. To vše trvalo tak hodinku. Pak už se mnou byl manžel.

Chvíli jsem pochodovali na chodbě a jelikož nebyl nátřesk tak mě dali hned na porodní sál. A tam už jsem jen tak ležela, funěla, napojená na monitoru až porodila :lol: :lol: :lol: Neboj jak píšou holky strašně to utíká. Mě to přišlo že to bude nekonečný a najednou lup a bylo po všem. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4216
21.4.10 20:23

Přesně, záleží jak je to rozběhlé :wink: já přijela se slabšíma kontrakcema(nebyly pravidelné) napřed monitor sepsání papírů hnedka poté klistýr a pak na hekárnu i s přítelem. Tam jsem byla šest hodin někdy ve sprše někdy na balonu každou chvilku další a další monitory a vyšetření jak jsem otevřená a pak na porodní sál kde jsem byla další hoďku než jsem porodila. Je ale pravda že to hrozně rychle uteklo :wink: Přeju bezproblémový porod se šťastným a zdravým koncem. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
21.4.10 21:27

Jak psaly holky,
zalezi jak v ktere nemocnici a take v jakem „stadiu“
Poprve jsem do porodnice prijela s praslkou vodou, ale temer bez kontrakci tak me nechali prevleknout, pak mi natocili monitor mezitim se rozbehli kontrakce a kdyz me vysetrili sla jsme hned na sal - nic jineho se nestihlo :-)
Podruhe jsem tam jela s mirnymi, ale pravidelnymi kontrakcemi hned me vysetrili a nestihl se ani monitor sla jsme rovnou na sal :-)
Takze fakt zalezi na situaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
902
22.4.10 10:34

Ahojky, budu se opakovat, záleží na tom, jak moc rodíš nebo jště ne. Já rodila v Ústí a přijela jsem s kontrakcema po 5 minutách a prasklou vodou. Vyšetřili mě a byla jsem jen na dva centimetry!Monitor, papíry, pak klystýr, holení sprcha. Pak už mi pustili manžela. Měla jsem šílený bolesti a tak mě znovu vyšetřili a už jsem měla 6 cm a šlo se na sál. Fakt to utíká! Neboj, bude to dobrý, přeju hezký porod a zdravé mimííí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama