Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@WhiteCrow píše: Více
Tak pokud je pocit zodpovědnosti a citové vazby na dítě i partnerku závislost, tak si závislák jsem, ale já si jinak svůj život představit nedokážu. ![]()
@ambruše píše: Více
Nemusel žít vůbec, takže je otázka, jestli pár omezením v dětství a ne zrovna ideální rodinné situaci, je lepší nemít dítě vůbec.
Nemyslím si, že se má až tak špatně, naopak má spíše dojem, že tá péče o něj je až přehnaná a být po mém, měl by to mnohem tvrdší. Vlastní pokoj s LCD TV, nejnovější iPhone, nadupaný PC, iPad, Macbook, značkové oblečení, sportovní boty za tisíce až desítky tisíc (outlet v cizině, kde ceny jsou řádově levnější než u nás), drahé parfémy z Duty Free, žehlení průserů ve škole, večerní hodinové hovory s maminkou, kdy je nejvíc práce se starším, ale mladší celý den všechny od sebe dost neurvale odhání, ovšem když má jít spát, tak si najednou chce povídat.
80-90% hádek je hlavně kvůli němu a mé snaze mu udělat tvrdší režim. Teď mu začíná puberta a už i manželka vidí, že je rozmazlený a že potřebuje tvrdší ruku, takže často mě zavolá, když jí odmítá poslechnout. Mě většinou poslechne, protože když to nejde silou, tak to jde ještě větší silou! ![]()
@ambruše píše: Více
Njn, když máš jedno dítě postižené a víš, že stačí chvilka nepozornosti anebo nešťastná náhoda a můžeš přijít o to další anebo z něj mít také ležáka, tak se ho snažíš chránit, jak to jenom jde, byť mu to v konečném výsledku může ublížit. Tomu se říká opičí láska a nepochopí to někdo, kdo to tak nemá a nezažil to. ![]()
Z druhé strany, až to dítě vyroste a nic se mu do té doby nestane, tak je velká šance, že si tohle všechno uvědomí a bude žít normální a plnohodnotný život. Já jsem byl v rodině nejmladší a do cca 18 let mi maminka a ségra umetaly cestičku, v 18 jsem odjel do ciziny, kde jsem se o sebe musel postarat sám a nikdo mě nevodil za ručičku. Nenakoupíš - nejíš, nezařídíš si povolení k odjezdu a jízdenky - nejedeš na prázdniny domů a pod.!
@em488 píše: Více
Protějšek. Po letech mě přestala moje žena přitahovat. A ani mi nevadí to, že přibrala. Spíše mi vadí že pije a nedbá o sebe jako dřív. Já nepiju a tak mi to není příjemné. Je ale na mě hodná a o naše děti se stará vzorně, takže kvůli sexu bych se nerozcházel. Nicméně ve svých 45 letech si říkám, že už nemít nikdy sex taky není řešení, takže je to docela patová situace. Protože já bych mohl jinak denně.
@neps tak to je blby. Jesli nechce zacit hubnout uz jen kvuli svemj zdravi, a ma tento zivotni styl. A ty si s ni o tom mluvil?
@Niki550 píše: Více
Ano mluvil, ale ona to nevnímá jako problém. Ráda si dá víno a dobré jídlo a tak je spokojená.
@neps tak to je sranda… tak kdyz ani nevnima to jako problem, coz pro tebe je. Tak tam se nehnes a je na tobe jak dlouho to vydrzis. Nevim jak dlouho te to “trapi” ale takovym tempem to vidim, ze skocis na prvni kde bude prelezitost. 😂
@jege píše: Více
Zaměřil ses na to méně podstatné z mého sdělení
Podle mě jsi v toxickém vztahu s toxickou osobou a z toho vychází všechno ostatní. A ano, narcisté přitahují závislé osoby a people pleasery. Vlastně mi to u tebe začíná dávat dost smysl.
@Niki550 píše: Více
Ano tak nějak to je. Jsem s tím za této situace v pohodě a pokud budu mít příležitost, kterou ale zatím aktivně nevyhledávám tak to tak dopadne a neočekávám ani, že bych kvůli tomu měl výčitky.
@neps píše: Více
Mozna by stalo za to to tema otevrit se zenou…ze se muze stat, ze nekomu podlehnes…nebo navrhnout otevreny vztah
@Andelskej_Satan píše: Více
Ale prosím tě… Však tohle je jednodušší řešení přece ![]()
@neps hele, ja nejsem typ co by podvadel ikdyz je to “blby” ted ve vztahu. Otevřený vztahy nabizet nebudu, nebot je to pro me celkove nechutne. Kdyz ja bydlim s partnerem a spime v jedne posteli abych si o vikendu zasla s nejakym Pepou na kafe a treba i vyspala kdyz by byla chut 😂 to asi ne…
Ale muze se stat situace, ze vybouchnes, pak proste se jen muze pocitat s rozvodem. Ale jak vidim, tvoje zena, ktera v tom nevidi ani problem, mozna rozvod by nechtela 😂 ale nevim jak s svedomim toho, ze uz ta vymena zeny fyzicky byla dokazes existovat s tou svoji doma.. ![]()
@Andelskej_Satan píše: Více
To už jsme probírali a řekla mi, že ji to nevadí, že pro ni je důležité, abych se vždy vrátil domů, protože mě má ráda.