Covid- oznámení škole

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.11.21 14:13

covid- oznámení škole

Dítku dnes vyšel pozitivní antigen, a druhý negativní, ovšem škola dítě dala do izolace, chápu že musíme na PCR testy. co mě ale zaráží, tak doktorce musím nahlásit výsledek testu sama, systém není propojený - setkal se s tím někdo a pokud výsledek bude pozitivní co se posílá škole? protokol o PCR negativním nebo jen oznámení…? díky moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25253
8.11.21 14:16

Škole stačí většinou jen zavolat, nepotřebují důkaz, rodiče povětsinou nekecají, u těch, u kterých by měli podezření, můžou požádat o doklad (třeba certifikát o neg. testu). V případě pozitivního testu certifikát není, až pak za dva týdny certifikát o prodělání nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25253
8.11.21 14:18

A ano, doktorům se výsledky hlásí. Oni někteří asi budou mít přístup do ISIN, kde by se to dalo zjistit, ale tak doktorka nemusí mít čas celý den viset na netu a hlídat. Nehledě na to, že dr. podle výsledku bude pak informovat co a jak, jak dlouhá karanténa nebo izolace, ptá se, jak s příznaky, kontakty v rodině atd, tak takhle aspoň ví, že s Vámi ještě bude mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 14:28

Děkuji, já jsem jen nemile překvapena, že pozitivní PCR testy se nepropisují automaticky žadatelům o test. Známá, která byla a už není, mi právě sdělila, že na to kašlala, nic nehlásila a ona a její manžel a dítka chodili nemocní, ačkoli 2 měli pozitivní PCR testy. To mi hlava nebere se takto chovat!! Nejsem práskač, tak jsem kamarádství ukončila

• Citovat
  • Nahlásit
79617
8.11.21 14:32
@Mar__tanka1983 píše: Škole stačí většinou jen zavolat, nepotřebují důkaz, rodiče povětsinou nekecají, u těch, u kterých by měli podezření, můžou požádat o doklad (třeba certifikát o neg. testu). V případě pozitivního testu certifikát není, až pak za dva týdny certifikát o prodělání nemoci.

Já měla tedy i certifikát o pozitivní testu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25253
8.11.21 14:34
@Anonymní píše:
Děkuji, já jsem jen nemile překvapena, že pozitivní PCR testy se nepropisují automaticky žadatelům o test. Známá, která byla a už není, mi právě sdělila, že na to kašlala, nic nehlásila a ona a její manžel a dítka chodili nemocní, ačkoli 2 měli pozitivní PCR testy. To mi hlava nebere se takto chovat!! Nejsem práskač, tak jsem kamarádství ukončila

jak myslíš tuhle větu?
Lidem informace o pozitivitě testu přijde do sms. Pak si můžou vytisknout certifikát o prodělané nemoci. Pokud trajdali všude, tak to nezávisí na tom, jeslti to jejich lékař věděl nebo nevěděl, prostě to jsou ho/va/da, kterým je to jedno. Škola nemůže jen tak svévolně ani shánět zdravotní dokumentaci. Co nedostanou od tebe, se nikde nedozví (ještě tak info od PPP, ale i tam asi rodič podepisuje souhlas s předáním škole).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26454
8.11.21 14:36
@Anonymní píše:

Tak to je blbost ne? Chodit nemocní nemůžou, dyt to jde hygieně a ta nařídí karanténu nebo izolaci :nevim: doktor s tím nic společného nemá a hlasit kontakty musí každý sám no, na to dlabe většina lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25253
8.11.21 14:36
@j.a.n.i1 píše:
Já měla tedy i certifikát o pozitivní testu :mrgreen:

fakt? Co vím já, tak se nedá stáhnout nic, a asi po 10ti dnech je tam ke stažení certifikát o prodělání 8o
Nebo si to prodělala někdy hodně dřív, že by byla od té doby nějaká změna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25253
8.11.21 14:42

@Kriss Tina lidi jsou pitomci, taky sem měla známýho, co s pozitivním PCR testem lítal s drahou po vejletech a ještě dával fotky na FB, ex v karanténě jel se synem na chatu, kde bylo dalších 5 lidí :zed:
můj chlap nechtěl i jen před barák, protože by mohl někoho potkat a nechce nikoho ohrozit.
Prostě každý má tu zodpovědnost jinak vyvinutou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
8.11.21 15:04

Ano, dětské lékařce jsem volala jak to, že syn jde na PCR po pozitivním antigenu, tak pak výsledek PCR ( také pozitivní) Karanténu zrušila také ona. Volala jsem jí na základě dalšího testu za 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79617
8.11.21 19:05
@Kriss Tina píše:
Tak to je blbost ne? Chodit nemocní nemůžou, dyt to jde hygieně a ta nařídí karanténu nebo izolaci :nevim: doktor s tím nic společného nemá a hlasit kontakty musí každý sám no, na to dlabe většina lidí.

No, pri rychlosti hygieny klidně courat mohou, nařízení izolace trva hygieně klidně 10 dnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79617
8.11.21 19:07
@Mar__tanka1983 píše:
fakt? Co vím já, tak se nedá stáhnout nic, a asi po 10ti dnech je tam ke stažení certifikát o prodělání 8o
Nebo si to prodělala někdy hodně dřív, že by byla od té doby nějaká změna?
Červen letošního roku a byl tam hned.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat