Covid protilátky IgG - výsledek

1092
18.12.20 23:21

Covid protilátky IgG - výsledek

Byla jsem na krevním testu na protilátky IgG. Výsledky mám již k dispozici(posílám níže). Protilátky mám, je tedy předpoklad, že jsem covid prodělala (příznaky jsem měla na konci října).
Nevíte někdo, jak je to konkrétně s hodnotou výsledku? Myšleno, zda výsledek může být 0 -10 nebo třeba 0-100. Případně jaká výše protilátek by ještě měla znamenat ochranu proti dalšímu nakažení? Máte někdo toto vyšetření za sebou? Jakou hodnotu protilátek jste měli?
Chystám se zavolat dr., ale to půjde až v pondělí… Zkoušela jsem pohledat na netu a nic konkrétního jsem nenašla. Tak zkouším najít někoho se zkušeností tady ;)

Název vyšetření S_Ab/SARS-CoV-2 IgG
Výsledek 6,54
Jednotka IP
Hodnocení | | | |*
Ref. meze < 1,39
Protilátky IgG proti koronaviru pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18971
18.12.20 23:24

Promiň, poradím, ale můžu se zeptat, kde jsi na těch testech byla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1092
18.12.20 23:29
@Janli píše:
Promiň, poradím, ale můžu se zeptat, kde jsi na těch testech byla?

Já u nás našla laboratoře Synlab - mají pobočky v různých městech.
A testy dělá i většina nemocnic.
Jo a nechala jsem si udělat test pouze na protilátky IgG za 430Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
18.12.20 23:47

Maximální hladina protilátek není a tato hladina se bude stejně časem zmenšovat - v každém věku různou rychlostí. Výsledek testu vás jen informuje, že jste infekci prodělala, k ničemu jinému není, neznamená to, že když budete mít nějakou hladinu, že se nemůžete opakovaně nakazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4u
227
19.12.20 00:01

Ja si myslim, ze pokud mas vysledek 1.4 a vyssi, tak mas protilatky pozitivni. Vysledek 1.39 a nizsi by byl interpretovan jako negativni. Ty mas 6.54 coz je cca 5× tolik jako hranicni vysledek. Ale ruku do ohne za to nedam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5563
19.12.20 07:34

Rozumim tomu stejne. Nad 1.39 je vysledek pozitivni.

Kolegyne na testu take byla, byla nemocna, PCR test opakovane negat, priznaky odpovidaly Covidu. Vysledek Igg testu kolem hodnoty 5, rekli ji, ze nemoc prodelala, vysledky mivaji v rozmezi 0-12, hodnota se bude casem snizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
19.12.20 07:46

Neni lepsi konzultovat to s MUDr? Ta rekne nejlip :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1346
19.12.20 07:51

Myslím, že jsem někde četla, že nejčastější je hodnota kolem 8 :think: Každopádně protilátky máš, a chráněná bys tak asi měla být. Jestli ti tohle někdo slíbí na 100% to asi ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6733
19.12.20 07:54

@Maartina7 máte pozitivní test na protilátky a nějakou dobu by člověk měl být chráněn proti dalšímu nakažení. Zbytek je hádání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8927
19.12.20 07:55
@migmina píše:
Neni lepsi konzultovat to s MUDr? Ta rekne nejlip :think:

Vždyť to píše, že v pondělí bude volat doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.20 08:21

Zrovna tohle me zajima. Ja mam vysledek jen telefonicky, takze vim jen cislo a ne jednotky. A hodnotu mam 166. Jestli je to hodne nebo malo, se taky dozvim v pondeli. Dle mych info je pozitivni od 1,1. Jsem necele tri mesice po chorobe.

• Citovat
  • Nahlásit
1797
19.12.20 08:31

Každá laborka ma sve rozmezí hodnot, na výsledcích vidíte, od kolika to je pozitivni, tedy že máte protilatky. A ze jste nemoc prodelali. Nic víc vám to neřekne. Ani, jestli to stačí, jak dlouho vydrží, apod. Každý je jiný, o koronaviru se nic neví. Naopak i pokud protilatky jsou negativni, neznamena to, že jste nemoc neprodelali a nemate imunitu, můžete mít buněčnou, ale ta se nijak neměri

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.20 08:37

Tak laborky nemaji zas tak moc ruzne rozmezi hodnot, ale hodne ruzne jsou vysledky u lidi. V mem okoli u lidi, kteri to meli, od 1,5 po 212. Vsichni jiz zdravi, hladina protilatek neni moc presne zavisla na hladine protilatek a casu od choroby ( konkretne v mem malem vzorku)

• Citovat
  • Nahlásit
18.2.21 13:25

Taky přidám svoje laické poznatky. Laboratoře mají opravdu různé jednotky hodnocení. Například SYNLAB udává výsledky v AU/ml a SPADIA v jednotkách IP. Srovnání netuším, pouze si myslím, že to je jako srovnávat třeba cm a kg. Ty výsledky AU bývají vyšších hodnot, IP nižší, asi, viz. níže moje a manželovy výsledky. Manžel téměř bez příznaků, výsledek má 60 AU/ml. Já těžší průběh, horečka, bolest hlavy, nechutenství, velké vyčerpání, 14 dní příznaky v plné míře. Na protilátkách jsem byla nejdříve u SPADIA s hodnotou 10,9 IP a pak jsem si pro porovnání s manželem zašla i do SYNLABU, kde mám výsledek 157 AU/ml. Dle sdělení laboratoře jsme oba chráněni a zatím ani není třeba očkování. Jak dlouho nám to vydrží nikdo neví, záleží na tom kterém organismu. Chránit se je třeba neustále, neznamená to, bohužel, že máme stopro vyhráno, když jsme nemoc prodělali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat