Crohnova choroba a IVF

44
30.3.10 12:34

Crohnova choroba a IVF

Ahoj všichni chtěla jsem se zeptat jestli nemá někdo s zkušenosti s IVF a crohnovou chorobou. Už jsem jedno IVF podstoupila ale byla jsem zdravá a teď když bysme chtěli zkusit druhé mimčo u mě zjestili tuto nemoc. Mám vůbec šanci na druhé dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1961
30.3.10 12:38

Ahojky.Známá má tuto nemoc.Byla na IVF a ted má zdravá dvojčátka.Držim moc palečky,šanci opravdu máš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23871
30.3.10 12:56

Mám Crohnovu chorobu a zdravé mimčo, povedlo se teda nakonec přirozeně, ale předcházelo mu 3IVF. Můj gastroenterolog říká, že těhotenství naší nemoci nevadí, naopak mu prospívá. zato porod je na to hnus. Což má pravdu :-(
Držím palce na brzký úspěch! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
30.3.10 14:12

S tím porodem to bude asi pravda rodila sem normálně a nakonec pro komplikace císařem ale jestli to bylo kvůli Crohnovi nevím v té době jsem o něm zatím nevěděla objevil se zhruba půl roku po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23871
30.3.10 17:36

Na průběh porodu to vliv nemá, ale po porodu, jak vše klesá a vrací se na své místo a i samotným porodem, to prostě dělá neplechu :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
6.9.10 12:07

crohn choroba

ahoj,diagnostikovali mi Crohna 3 měs. před přirozeným otěhotněním.Během těhotenství se stav této nemoci nezhoršil,pouze se přidala těhotenská cukrovka.Celou dobu jsem užívala lék Pentasa.I přes možné komplikace u porodu vše nakonec proběhlo normálně, narodil se nám kluk přirozenou cestou.teď má malý 5 měs, já stále užívám Pentasu,zatím necítím nějaké zhoršení , ale prý je možnost, že se dostaví :-( Máte někdo zkušenosti? Užíváte Pentasu i běhěm kojení jako já? Malý byl na jedné kontrole krevního obrazu,protože ten lék jeho krev může ovlivnit.Teď prý není nutná, až asi ve 12 měs.děkuji moc. Kamila :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23871
6.9.10 17:40

Kojila jsem i s pentasou a beru ji pořád už X let. Že by měla vliv na prcka při kojení slyším prvně, i můj dr říkal, že to je ok :nevim:
A na žádných odběrech kvůli tomu prcek nebyl…

Tu těhotesnskou cukrovku nepřičítej crohnovi, ten s tím nemá co dělat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
6.9.10 19:01

díky :-) já totiž nikoho s crohnem a miminkem neznám,jsem teď klidnější když píšeš, že je to ok :-) (jj cukrovka s tím nesouvisí,jsem ráda,že už je pryč :andel: )Přeji moc štěstí a zdraví :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
10.4.12 14:27

Ahoj jsem na biologické léčbě,píchají mně Humiru,mohu si naplaánovat při této léčbě těhotenství?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23871
10.4.12 19:22

Ahoj, to by ti měl říct tvůj gastroenterolog. Bohužel neporadím, nemám s touto léčbou zkušenosti…
Hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
crohnak
6.6.13 20:36

Sem sice chlap ale přesto plánuji miminko ale bojím se že to zdědí po mě jak velké je % děkuji předem

• Nahlásit
  • Citovat
6.6.13 20:42

Crohnova nemoc není dědičná, můj přítel ho má a náš prcek je naprosto zdravej. Tak určitě plánujte miminko ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
maca36
6.6.13 20:47
@crohnak píše:
Sem sice chlap ale přesto plánuji miminko ale bojím se že to zdědí po mě jak velké je % děkuji předem

můj manžel má taky tuto nemoc, ale na genetice je to vůbec nezajímalo, protože to není dědičná nemoc

• Nahlásit
  • Citovat
crohnak
6.6.13 20:47

Ok děkuji ale zapoměl sem zmínit že moji předkové umírali na problémy se střevama :( i tak můžu být klidnej :,(?

• Nahlásit
  • Citovat
maca36
6.6.13 20:49
@crohnak píše:
Ok děkuji ale zapoměl sem zmínit že moji předkové umírali na problémy se střevama :( i tak můžu být klidnej :,(?

mohla to být zcela jiná nemoc, ale nás skutečně na genetice ujistili že se nejedná o dědičné onemocnění, proto se není čeho obávat

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama