Prkno - cvik na břišní svaly

123
17.5.18 00:20

Cvik prkno

Dobrý den chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti se cvikem prkno? :think: :jazyk: :jazyk: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
914
17.5.18 00:22

Je to pomerne obvykly cvik. Delame ho na tancovani, co bys potrebovala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
17.5.18 00:24

Potřebuji posílit břicho a píšou na internetu že je to dobrý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
17.5.18 00:25

Je to cvik primarne na posileni stredu tela. Myslim, ze je ucinny. Ale jsou i jine cvik na stred tela, vyber si, co ti vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18294
17.5.18 00:33

Poradí někdo, jestli je před cvikem prkno nutný strečink a rozehřátí třeba několikaminutovou aerobní aktivitou? Řekla bych, že minimálně protáhnout (před i po cvičení) by se člověk asi měl co..nebo na to jdete vždy rovnou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15562
17.5.18 01:06

Ja ho cvicim na zaver, po posilovne, az v ramci protahovani…nejdriv klasiku, pak pridam zvednuti jedne nohy a ruky proti sobe…nemyslim si ale, ze je treba se nejak rozehrivat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
648
17.5.18 02:03

Není prý vhodný při rozestupu břišních svalů, mně třeba nebylo vůbec doporučeno cvičit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
648
17.5.18 02:04

Doplním ještě - tento cvik. Cvičit samozřejmě můžu, ale jiné cviky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
17.5.18 05:44

Delame ho na kazdem treninku. Dulezite je ho ale hlavne delat spravne, jinak ti je k nicemu. Musis zapojit a zpevnit ty spravne svaly, mit spravne zada v rovine, zatazeny core atd. Pred par lety jsem v nem vydrzela strasne dlouho a az kdyz jsem zacala cvicit s trenerem a ten mi ukazal spravne provedeni, tak jsem se zacala klepat po 20 vterinach :) takze neni prkno jako prkno ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416
17.5.18 06:50
@Poštolka J píše:
Není prý vhodný při rozestupu břišních svalů, mně třeba nebylo vůbec doporučeno cvičit.

Opravdu? Já zase slyšela, že právě prkno/plank se má cvičit při rozestupu, ale musíš se soustředit na to břicho no, tak teď už fakt nevím… Taky mám rozestup a asi už z dětsví, jelikož jsem „nikdy neměla pas“ a těhotná jsem taky nebyla a i tak mám diastázi a cvičila jsem vždy tak normálně žádné série sedů lehů atp. to ne spíš s overballem apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
17.5.18 06:54

Mám. Mně třeba prkno přijde jako brnkačka a kolikrát se nestačím divit, jak je pro mnoho jiných lidí složité a namáhavé. Děláme prkno přední, boční, se změnou polohy - zvednutá ruka, noha…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
17.5.18 06:56

@Evulina Jestli si jen tak odskočíš od vaření a uděláš si pár prken, tak je to úplně v pohodě. ;) Jinak většinou zařazuji nějak doprostřed tréninku, po něčem, kde jsem všem dala víc zabrat, tak jako oddechovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
17.5.18 07:05
@Poštolka J píše:

mně ho naopak kamarádka fyzioterapeutka doporučila když jsem měla trochu rozestup po porodu, nesmí se dělat klasické sedy lehy

@Tiger-lily píše:
Mám. Mně třeba prkno přijde jako brnkačka a kolikrát se nestačím divit, jak je pro mnoho jiných lidí složité a namáhavé. Děláme prkno přední, boční, se změnou polohy - zvednutá ruka, noha…

tak to závidím, já s ním mám neskutečný problémy 8o břicho to udrží v pohodě, ale ruce mi div neupadnou, nikdy se mi nepovedlo si naposilovat ruce a ramena, boční neudržím vůbec, a přecházet mezi bočním a normálním ani náhodou, u toho mi nechutně rupe v rameni :roll: zatím jsem nepřišla na to, co dělám špatně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
17.5.18 07:29

Prkno vůbec necvičte, téměř se nedá provést správně, takže si tím akorát škodíte. Především Vy s rozestupem břišních svalů, tj. ženy po porodu asi všechny :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
17.5.18 08:29
@Reflex píše:
Prkno vůbec necvičte, téměř se nedá provést správně, takže si tím akorát škodíte. Především Vy s rozestupem břišních svalů, tj. ženy po porodu asi všechny :-)

8o :roll: to je ironie, ze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama