Cystická fibróza příznaky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13
18.7.14 13:44

Cystická fibróza příznaky

Ahoj, prosím poraďte někdo, kdo máte takové zkušenosti.. Synovečkovi bylo teď 18 měsíců a je strašně droboučký, teď měl necelých 9 kg a 78 cm.. Je to fakt drobeček a teď poslední půl rok má pořád problémy s kašlíkem. Má tedy atop. exém a asi bude i alergický na vše možné..Kašel přikládáme k alergii, na kterou je objednán ale až za měsíc a něco. Je i dost bych řekla zahleněný, většinou když má ten dráždivý kašel tak i z toho ublinkává. Stolici má bych řekla normální, většinou tak 2× děnně, ale to pokašlávání a ta jeho váha mě znervózňuje. Teď dokonce dostal antibiotika kvůli kašli a rýmě a zvýšené teplotě. Mám pořád hrůzu z této nemoci CF. Doktorka to pořád nějak moc neřeší - že prý bude asi drobeček po rodičích, ale on je vážně extrémně drobek. Nějaké krevní testy mu dělali a ty dopadli dobře.. Prosím o radu, jestli s tím má někdo zkušenosti.. :-( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
999
18.7.14 13:49

Ahoj, tak od roku 2009 je CF mezi nemocem a, co se testuji v porodnici v rámci screeningu, takže není moc pravděpodobně. ze by ji mel a ten screening ji neodhalil, ale v medicíně není nikdy nic na 100%,takže pokud chcete mít jistotu, objednejte se na potní test, Nevim odkud jste, v Brne se dela na kozni ambulanci, zadanku by vám mel dat bud praktik nebo alergolog, imunollog…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7042
18.7.14 13:51

@Lucie_fl Ahojky dcera je nosič genu Cf, CF se diagnostikuje jen genetickým testem z krve, příznakem bývá pozitivní potní test na chloridy to mají jen děti s CF to měla dcera a přesto je jen nosič, zavolejte si do nějaké gastroentrologické poradny na konzultaci tím se nic nezkazí, jsme z krkonoš a jezdili jsme do fakultky do Hradce Králové a pomohli mám :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
18.7.14 13:56

Vím, právě, že se dělá test už v porodnici, ale jak jste řekla, nic není na 100 % a právě, že vím, že i přes tento test, bylo později u některých zjištěno. Horší je, že je to spíše moje domněnka a sestra bych řekla, že nemá o této nemoci ani potuchy a nevím jak jí to říct, abych ji nějak zbytečně nevystrašila.. :,( Ale vážně se toho bojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
18.7.14 13:57

My jsme právě kousek od Hradce Králové.. Ale tak asi nejdříve se zeptat praktika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
999
18.7.14 14:03

To moc neporadím, to musíte se sestrou probrat…ja jsem doktorka, když jsem byla se synem hospitalizována v jeho roce s těžkou bronchitidou, poslali nas na potní test, já se tam potom sestřičce co ho prováděla málem zhroutila, protože vím co je to za nemoc, ale protože právě ten scteening byl v pořádku, tak mě to ani nenapadlo…sestricka mě uklidnila, ze zatím měli pouze jeden případ, kdy byl screening negativní a dite nakonec bylo nemocné, a bylo to způsobeno nejspíš špatným odběrem v porodnici…takze já myslím, ze ta pravděpodobnost je asi malá, spis oprvsu nějaký dobry gastroenterolog a došetření alergii včetně lepku…drzim palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
999
18.7.14 14:04

Jinak, domluvit se s praktikem, vám da zadanku na potní test, neboli, žádná krev se nebere :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
18.7.14 14:08

Díky moc za radu.. budu ji to nějak muset nadhodit ať se to vyřeší :,( achjo, hrazná ta nejistota

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
18.7.14 14:25

@Lucie_fl a jinak jí malý normálně? CF to být opravdu nemusí, může to být i celiakie bez příznaků, nebo štítná žláza. Jak jsou velcí jeho rodiče? Jakou měl váhu a délku když se narodil? Je spíše menší, ale v normě, i ta váha je celkem OK na to kolik měří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
18.7.14 14:39

@Lucie_fl Ahoj, nechci to zlehčovat, ale ono to nemusí být hned CF. Náš malý byl taky věčně nemocný- 2 měsíce nemocný a 1 - 2 týdny zdravý v pravidelných intervalech - zánět přůdušek, hnisavé rýmy, zahlenění pořád dokola. Cpala jsem do něho léky na imunitu, aerius, sinupret skoro věčně. Pak jsme změnili dr., ta nová přišla na to, že má alergii na mléko. Vysadili jsme mléko a od té doby neměl hnisavou rýmu ani jednou, případný kašel byl během týdne pryč. Řekla bych, že má malý alergii, případně může mít anemii a spoustu dalších, méně závažných onemocnění. Navíc, to že je takový drobeček, kamarádky dcera má 12 kg a ani ne 1m ve 4 letech, tak neboj :hug: Asi bych tím sestru nestresovala, na alergologii ho podle mne pořádně vyšetří a pokud budou mít podezření, tak ho na spec. vyšetření pošlou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
18.7.14 14:51

Já vím, že by to nemuselo být zrovna toto, ale jelikož je to tak hnusná nemoc, tak se toho bojím. On je jako můj druhý syn - jsme spolu denně a tak mě to bere jak u vlastního.. Je to drobek, mamča má asi 159 cm a tatínek cca 176/178 a když byli oba malí tak prý taky byli hrozní drobečkové. Tak právě proto jsem se uklidňovala tím, ale teď jak poslední dobou trpí na ty kašlíky tak mě to čím dál víc trápí. Jinak narodil se asi o 3 týdny dříve a měl 2520 g a 48 cm. A právě, že jí docela dost, i když teda nejstojí o nic moc sladkého, ani moc ovoce, ale jinak jí normálně. Je pravda, že já mám od malička exém a snad všechny alergie a dokonce i sezónní astma, tak je možné, že to brouček zdělil po mě. A jinak na alergie mu testy z krve u pediatra dělali, ale asi tak v necelém roce. Myslítem že by si je měla sestra vyžádat znova? že by se to mohlo projevit třeba až teď? Jinak vám všem moc díky, určitě jste mě aspoň trochu uklidnili.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
999
18.7.14 14:55

No on opravdu nemá byt po kom velký, moje dcera je taky prcek, teď bude mít pět a má 104cm a 14 kg

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20662
18.7.14 15:15

Syn měl taky podezření na CF - kvůli častým zánětům průdušek. Byl často v nemocnici, měl i další problémy atd atd. Poslali nás na potní test a bylo vše v pořádků, takže se neboj a nemaluj hned čerta na zeď. Mám kamarádku, která má dvě děti, jsou extrémně maličcí, moje tříleté je větší než její pěti leté a nikdo to neřeší, vzhledem k tomu, že mají být po kom malí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Trudinka
18.7.14 15:38

Také bych to spíše tipovala na nějakou alergii, možná i kombinovanou, ukazuje na to i ten AE. Jinak nízká váha neusí znamenat jen CF, jsou tu i další, neméně ošklivé nemoci - v souvislosti s tou váhou třeba Crohn, i když takto malé dítě by bylo výjimkou.

Ale 9 kg na 78 cm je celkem málo, já bych si možná vyhádala vyšetření na gastro.

• Citovat
  • Nahlásit
13
18.7.14 22:21

Ještě jednou díky všem. Každopádně v úterý zajdem k dr a něco si vyprosíme. I když jak říkám, naše dr to neřeší a pořád říká, že bude prcínek po rodičích, ale asi by nás někde poslat měla, když je to tak.. díky a přeji dobrou noc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat