Dálkové studium po kterém najdu uplatnění?

225
5.1.21 21:25

Dálkové studium, po kterém najdu uplatnění?

Ahoj,

Co jste studovaly dálkově Vy?
Co studovali Vaši známí a pochvalovali si to?
Budu ráda za osobní zkušenosti.

Mám za sebou úspěšně jednu VŠ, pracuji.. ale ráda bych ještě něco zkusila :)
Jsem otevřená asi všemu kromě IT oborů…

Prosím, pokud se rozhodnete reagovat, tak doporučujte nejlépe na základě vlastních zkušeností. Doporučujte prosím obory, o kterých víte, že jdou skloubit s prací a je reálné je vystudovat.

Příspěvek upraven 08.01.21 v 14:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
788
5.1.21 21:30

Ekonomie, vyšší soudní úředník, soc.ped., spec.ped., nějaké nelékařské asistence - laborant, zubní instrumentář, farmaceutický asistent, ošetřovatel, optometrista, učitelství v MŠ nebo v družině, nějaké jazyky - překladatelství, lektorství. Co je dálkově a jak je to náročné, to si pohledej sama, to úplně přesně nevím, některé obory se otvírají jen jednou za čas, záleží co teď děláš, co máš blízko, co by ti šlo. To uplatnění je strašně ošemetné. Někdo ti bude tvrdit, že se skvěle uplatníš i se studiem historické Číny a pak narazíš na lékaře, co nemůže sehnat pořádnou práci, takže si spíš promysli, co je v blízkosti tvého bydliště, je samozřejmý, že jinak na tom bude velké město a jinak vesnice v pohraničí. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
5.1.21 21:38

Studovala jsem dálkově na VOŠ obor sociálně - právní činnost. A pracuji jako sociální a aktivizační pracovník v domově pro seniory. S prací jsem nadmíru spokojená. 8) Uplatnění v sociální sféře jako soc. pracovník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
5.1.21 21:42

Já se snažila najít něco v oboru zdravotnictví - nelékařské obory, ale dostalo mě množství hodin praxe, které si člověk musí zajistit sám… Takže od toho asi ustupuji :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6069
5.1.21 22:17

@purplee žádná škola Ti nezajistí uplatnění. Všude musíš ukázat, že umíš hlavně myslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1851
5.1.21 22:23
@janickaIII píše:
@purplee žádná škola Ti nezajistí uplatnění. Všude musíš ukázat, že umíš hlavně myslet.

A taky se doučit pravopis!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
5.1.21 22:25
@janickaIII píše:

No, akorát u většiny profesí musíš ukázat diplom. Nedodělaný učňák a umění myslet ti fakt nezajistí místo lékaře, úředníka nebo učitele. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6069
5.1.21 22:28

@prejeta_zaba dobře, pokud se bavíme o lékařích, tak diplom je zapotřebí. Ale po mě v žádné práci diplom nechtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
5.1.21 22:31
@janickaIII píše:
@prejeta_zaba dobře, pokud se bavíme o lékařích, tak diplom je zapotřebí. Ale po mě v žádné práci diplom nechtěli.

A jakou práci děláš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
5.1.21 22:33
@janickaIII píše:

Asi si špatně pochopila otázku, na kterou se ptám…
Mysli trošku nad textem než začneš psát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4936
5.1.21 23:04
@janickaIII píše:

Jo jo, takovych myslitelu s vysokou skolou zivota je. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6069
5.1.21 23:05
@purplee píše:
Asi si špatně pochopila otázku, na kterou se ptám…
Mysli trošku nad textem než začneš psát…

ptáš se konkrétně na dálkové studium, ze kterého je dobré uplatnění… za textem opravdu nic víc vidět není, pokud jsi chtěla jiné odpovědi, musíš dotaz více specifikovat. Obecně je dobré uplatnění resp. je nedostatek pediatrů, dětských psychologů, v některých městech městských policistů, kvalitních a především zkušených programátorů, projektových manažerů… takže to vypadá na studium medicíny, IT nebo práva… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6069
5.1.21 23:07
@malákráličice píše:
Jo jo, takovych myslitelu s vysokou skolou zivota je. :pankac:

copak někde píšu o vysoké škole života? ještě jsem nezažila soukromou firmu, aby jí šlo jen o diplom, vždy chtějí především znalosti, zkušenosti, dovednosti… myslet si, že něco vystuduju a budou na mě čekat s otevřenou náručí je trochu mimo… ale nechám vás v těchto sladkých úvahách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
6.1.21 00:00
@janickaIII píše:
ptáš se konkrétně na dálkové studium, ze kterého je dobré uplatnění… za textem opravdu nic víc vidět není, pokud jsi chtěla jiné odpovědi, musíš dotaz více specifikovat. Obecně je dobré uplatnění resp. je nedostatek pediatrů, dětských psychologů, v některých městech městských policistů, kvalitních a především zkušených programátorů, projektových manažerů… takže to vypadá na studium medicíny, IT nebo práva… :nevim:

Mysli holka!!! ty budeš vážně úplně dutá… ČTEŠ TEN TEXT??? :think: To není normálníííííííííííí!!!

Píšu, že chci studovat dálkově… Medicína fakt dálkově studovat nejde… :cert:
Píšu, že jediné, co nechci studovat je IT… Ty píšeš programátora :zed:
Psychologie dálkově těžko
Práva dálkově těžko

Na městskou policii nemusím studovat nic a já se ptala na studium…

:zed: :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
6.1.21 00:04
@janickaIII píše:
copak někde píšu o vysoké škole života? ještě jsem nezažila soukromou firmu, aby jí šlo jen o diplom, vždy chtějí především znalosti, zkušenosti, dovednosti… myslet si, že něco vystuduju a budou na mě čekat s otevřenou náručí je trochu mimo… ale nechám vás v těchto sladkých úvahách…

Prosím tě Janičko, přestan tu rypat a jdi se vyjadřovat k jiné diskuzi…
Svými nicotnými názory jsi mi naprosto vůbec nepomohla, jsi uplně mimo…
Aspon, že první dva názory byly k tématu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat