Další vysoká škola po vysoké - poplatky

Anonymní
13.6.20 18:18

Další vysoká škola po vysoké - poplatky

Dobrý večer, je to rok co jsem dokončila magisterské studium a rozhodla jsem se, že bych šla studovat příští rok další vejšku, a tak bych se zeptala jestli, když je mi více než 26 let tak jestli se mají platit školné a poplatky za studium?

Díky, za odpověď.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mackA159
13.6.20 18:23

Samozřejmě že jo.. Akorát nebudeš mít alimenty, jelikož už nebudeš mít status studenta.

  • Citovat
  • Upravit
65453
13.6.20 18:32

Navíc si budeš platit i zdravotní. Už nebudeš mít status studenta.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
mackA159
13.6.20 18:43

Jojo přesně, zdravotní povinný, a sociální jestli chceš aby se ti roky započítávali do důchodu..

  • Citovat
  • Upravit
1702
13.6.20 19:03

Školné se (na veřejných) neplatí (poplatek za další studium se zrušil někdy před 5 lety). Sociální a zdravotní se ti odvede v zaměstnání, pokud nepracuješ, tak platíš zdravotní jako OBZP, něco kolem 2000 Kč měsíčně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20926
13.6.20 19:11
@Anonymní píše:
Dobrý večer, je to rok co jsem dokončila magisterské studium a rozhodla jsem se, že bych šla studovat příští rok další vejšku, a tak bych se zeptala jestli, když je mi více než 26 let tak jestli se mají platit školné a poplatky za studium?Díky, za odpověď.

No věčné studenty stát nesponzoruje, takže všechno si budete platit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65453
13.6.20 19:14
@Cenarius píše:
No věčné studenty stát nesponzoruje, takže všechno si budete platit.

Nebude, jen to zdravotní. A nebude mít slevy na dani, slevu na jízdné atd.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3863
13.6.20 19:25

Na magisterske studium mas 3 roky. Pokud si magisterske studium ukoncila radne po 2 letech, tak mas jeste rok neplaceny, potom uz musis platit skolne. Myslim cca 22000 za akademicky rok + zdravotni popr. socialni. Ale pokud nestudujes nejaky zajimavy obor, tak az budes hledat praci budes pro mnoho zamestnavatelu prekvalifikovana.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1702
13.6.20 19:34

Fakt se nic neplatí. :lol: Platí se jedině, pokud máte neúspěšné studium. To pak podle oborů dělá 10-60 tis. za semestr (a říká se tomu poplatek za delší studium, protože se k tomu počítá to nedodělané). Ale jinak můžete studovat, kolik oborů chcete.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20926
13.6.20 19:40
@vokishka píše:
Nebude, jen to zdravotní. A nebude mít slevy na dani, slevu na jízdné atd.

Poplatek podle § 58 odst. 3 zákona o vysokých školách

(3) Studuje-li student ve studijním programu déle, než je standardní doba studia zvětšená o jeden rok v bakalářském nebo magisterském studijním programu, stanoví mu veřejná vysoká škola poplatek za studium, který činí za každých dalších započatých šest měsíců studia nejméně jedenapůlnásobek základu; do doby studia se započtou též doby všech předchozích studií v bakalářských a magisterských studijních programech, které byly ukončeny jinak než řádně podle § 45 odst. 3 nebo § 46 odst. 3, přičemž období, ve kterém student studoval v takovýchto studijních programech a v aktuálním studijním programu souběžně, se do doby studia započítávají pouze jednou. Od celkové doby studia vypočtené podle tohoto odstavce se však nejdříve odečte uznaná doba rodičovství.

(4) Studuje-li absolvent bakalářského nebo magisterského studijního programu v dalším bakalářském nebo magisterském studijním programu, stanoví mu veřejná vysoká škola poplatek za studium, který činí za každý další započatý jeden rok studia nejvýše základ podle odstavce 2; to neplatí, studuje-li absolvent bakalářského studijního programu v navazujícím magisterském studijním programu či jde-li o souběh řádných studijních programů nepřesahující standardní dobu studia programu jednoho. Pokud celková doba dalšího studia překročí standardní dobu studia, stanoví veřejná vysoká škola poplatek za studium podle odstavce 3.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1702
13.6.20 19:53
@Cenarius píše:
Poplatek podle § 58 odst. 3 zákona o vysokých školách

(3) Studuje-li student ve studijním programu déle, než je standardní doba studia zvětšená o jeden rok v bakalářském nebo magisterském studijním programu, stanoví mu veřejná vysoká škola poplatek za studium, který činí za každých dalších započatých šest měsíců studia nejméně jedenapůlnásobek základu; do doby studia se započtou též doby všech předchozích studií v bakalářských a magisterských studijních programech, které byly ukončeny jinak než řádně podle § 45 odst. 3 nebo § 46 odst. 3, přičemž období, ve kterém student studoval v takovýchto studijních programech a v aktuálním studijním programu souběžně, se do doby studia započítávají pouze jednou. Od celkové doby studia vypočtené podle tohoto odstavce se však nejdříve odečte uznaná doba rodičovství.

(4) Studuje-li absolvent bakalářského nebo magisterského studijního programu v dalším bakalářském nebo magisterském studijním programu, stanoví mu veřejná vysoká škola poplatek za studium, který činí za každý další započatý jeden rok studia nejvýše základ podle odstavce 2; to neplatí, studuje-li absolvent bakalářského studijního programu v navazujícím magisterském studijním programu či jde-li o souběh řádných studijních programů nepřesahující standardní dobu studia programu jednoho. Pokud celková doba dalšího studia překročí standardní dobu studia, stanoví veřejná vysoká škola poplatek za studium podle odstavce 3.

To první je poplatek za delší studium - to se platí, pokud tam figuruje nedokončené studium, či při přesáhnutí 2 nebo 3 let studia (u Bc. 3 nebo 4).
To druhé je poplatek za další studium, a většina veřejných škol ho má stanoven na 0 Kč.
To je marný, tohle… :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9793
13.6.20 19:59
@Cenarius píše:
Poplatek podle § 58 odst. 3 zákona o vysokých školách

(3) Studuje-li student ve studijním programu déle, než je standardní doba studia zvětšená o jeden rok v bakalářském nebo magisterském studijním programu, stanoví mu veřejná vysoká škola poplatek za studium, který činí za každých dalších započatých šest měsíců studia nejméně jedenapůlnásobek základu; do doby studia se započtou též doby všech předchozích studií v bakalářských a magisterských studijních programech, které byly ukončeny jinak než řádně podle § 45 odst. 3 nebo § 46 odst. 3, přičemž období, ve kterém student studoval v takovýchto studijních programech a v aktuálním studijním programu souběžně, se do doby studia započítávají pouze jednou. Od celkové doby studia vypočtené podle tohoto odstavce se však nejdříve odečte uznaná doba rodičovství.

(4) Studuje-li absolvent bakalářského nebo magisterského studijního programu v dalším bakalářském nebo magisterském studijním programu, stanoví mu veřejná vysoká škola poplatek za studium, který činí za každý další započatý jeden rok studia nejvýše základ podle odstavce 2; to neplatí, studuje-li absolvent bakalářského studijního programu v navazujícím magisterském studijním programu či jde-li o souběh řádných studijních programů nepřesahující standardní dobu studia programu jednoho. Pokud celková doba dalšího studia překročí standardní dobu studia, stanoví veřejná vysoká škola poplatek za studium podle odstavce 3.

Je ale potřeba citovat aktuální znění zákona. Ten odstavec 4) už tam pár let není.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.20 20:01

Za dalsi studium se nic neplati. Mam hotoveho jednoho magistra, prezencne. Ted studuji kombinovane v Praze na UK uz tretim rokem a nikdy po me nic nechteli ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6061
13.6.20 20:12

@listento

A jak by to bylo v případě, že student má jedno studium neukončené řádně (nedostudoval), jedno řádně (má titul) a chtěl by studovat dál - bude / nebude platit?
Je ze zvědavosti… :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9793
13.6.20 20:27

@Whitedog Pokud po neukončeném má úspěšně ukončené stejného typu, tak se neukončené nezapočítá, takže neplatí.

(3) Studuje-li student ve studijním programu déle, než je standardní doba studia zvětšená o jeden rok v bakalářském nebo magisterském studijním programu, stanoví mu veřejná vysoká škola poplatek za studium, který činí za každých dalších započatých šest měsíců studia nejméně jedenapůlnásobek základu; do doby studia se započtou též doby všech předchozích studií v bakalářských a magisterských studijních programech, které byly ukončeny jinak než řádně podle § 45 odst. 3 nebo § 46 odst. 3, nejde-li o předchozí studium, po jehož ukončení student řádně ukončil studijní program stejného typu. Období, ve kterém student studoval v takovýchto studijních programech, nebo v takovýchto studijních programech a v aktuálním studijním programu souběžně, se do doby studia započítávají pouze jednou. Od celkové doby studia vypočtené podle tohoto odstavce se však nejdříve odečte uznaná doba rodičovství.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze