Dcera 3 roky a 4 měsíce nechce vůbec děti

43
18.6.20 20:42

Dcera 3 roky a 4 měsíce nechce vůbec děti

Holky prosím o radu, mám moc šikovnou dceru, krásně mluví, umí spoustu básniček, doma je veselá, krásně si hraje, má moc ráda svou 11 měsíční ségru, někdy si krásně spolu hrají, ale v momentě když přijde jakákoliv kamarádka se svým dítětem, tak konec, okamžitě se na mě přilepí a nechce se hnout, s dětma si hrát nechce, navštěvuji s ní spoustu hernicek, chodí do soukromé školky ale stejnak děti nechce, hraje si tam sama a když dítě přijde buď odejde jinam a nebo chce jít pryč. Příjma pouze lidi co zná- rodinu. Ostatnich lidi se bojí. ( MUSI BYT stále někdo koho zná u ní) Myslíte že mám nějak řešit? Dost mě to trápí.. Děkuji za vaše názory a zkušenosti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59318
18.6.20 20:44

@terkane tak ji nenut.. Každé dítě není společenské :think: je ve věku, kdy si berou hračky, začínají hádky atd.. Asi ji to nesedí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20778
18.6.20 20:57

@terkane Dcera ma takovou kamaradku ve skolce. Deti nevyhledava, staci ji jedna „kamaradka“, nejspokokenejsi je s maminkou v domacim prostredi.
Do niceho bych ji nenutila, ale snazila bych se nejak podporit jeji sebevedomi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3881
18.6.20 21:04

Ty si mi ukradla dítě? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mame to stejny, hraje si akorat s o 2 roky starsim bratrancem a o půl roku mladší sestrenici tiše trpí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
18.6.20 21:11
@JancaS84 píše:
Ty si mi ukradla dítě? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mame to stejny, hraje si akorat s o 2 roky starsim bratrancem a o půl roku mladší sestrenici tiše trpí.

Já už fakt nevím co dělat, od září by měla nastoupit do státní školky, kde bude 28 děti na celý den a mám strach jak to zvládne.. a jestli tam nebude trpět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20778
18.6.20 21:18

@terkane Zamer se na postupnou pripravu holcicky na to, ze bude chodit do jine skolky, jak to tam bude vypadat, probihat, ze tam budou jine deti a pani ucutelky, nez zna. Idealne s nejakou postupnejsi adaptaci.
Asi si proste minimalne zatim hrat s nekym nepotrebuje. Neni nic spatneho na tom hrat si sama nebo byt tichy pozorovatel.
Resila bych to jen v pripade, ze by ji samotnou trapilo, ze se neumi zaradit do kolektivu.
Btw, jedno me spolecenske dite si skoro cely prvni rok zasadne nehralo s detmi ze sve tridy. Nevyhovovaly ji mentalne, takze dopoledni program radeji travila sama, zato se o stopero socializovala odpoledne s predskolaky ve sberne tride.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3881
18.6.20 21:19
@terkane píše:
Já už fakt nevím co dělat, od září by měla nastoupit do státní školky, kde bude 28 děti na celý den a mám strach jak to zvládne.. a jestli tam nebude trpět..

Jj máme to stejně. Ta naše si v té školce ani sama nehraje. A teď začala bojkotovat i jídlo, sni jenom nakrájený jabko co ji dáme sebou a to je všechno. Jednu dobu už tam jedla a teď zase zlom. Doufám, že ji to do září zase prejde. Slibujeme hory doly a nic. Učitelky taky neví jak ji motivovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20778
18.6.20 21:22

@JancaS84 A neumi pojmenovat, co ji vadi? Co by se ji ve skolce libilo vic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3881
18.6.20 21:24
@Svistice píše:
@terkane Zamer se na postupnou pripravu holcicky na to, ze bude chodit do jine skolky, jak to tam bude vypadat, probihat, ze tam budou jine deti a pani ucutelky, nez zna. Idealne s nejakou postupnejsi adaptaci.
Asi si proste minimalne zatim hrat s nekym nepotrebuje. Neni nic spatneho na tom hrat si sama nebo byt tichy pozorovatel.
Resila bych to jen v pripade, ze by ji samotnou trapilo, ze se neumi zaradit do kolektivu.
Btw, jedno me spolecenske dite si skoro cely prvni rok zasadne nehralo s detmi ze sve tridy. Nevyhovovaly ji mentalne, takze dopoledni program radeji travila sama, zato se o stopero socializovala odpoledne s predskolaky ve sberne tride.

Jj taky mě připadá, že ta naše potřebuje někoho staršího kdo ji bude dirigovat. Připadá mi, že mluví a myslí stejně jako její 5 lety bratranec, že je inteligenčně napřed. Škoda, že nebydlime ve stejným místě a nechodí spolu do školky, on by ji tam srovnal a aspoň by si hrála s ním. No uvidíme co bude od září. Náš spíš teď štve, že tam nechce jíst ani moc pít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30096
18.6.20 21:31

Může to být povahovy rys, postupem času se to může zlepšovat. Taky může být v období, kdy si ještě hraje sama. Pokud je jinak v pohodě a ze školky chodí v rámci možností spokojená, neřešila bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20778
18.6.20 21:32

@JancaS84 Nase na otazku proc si ve tride nehraje s detma umela tedy zcela jasne definovat „Protoze jsou to mrnata“. Ale trvalo to jen trictvrte roku, nez prisla na to, te znacna cast tech mrnat se od ni necha vcelku slusne dirigovat. Mame doma takovou malou reditelku zemekoule. :mrgreen:
A moznost kontaktu s temi starsimi ve skolce ma? Odpoledne nebo treba na zahrade? Neslo by preradit do jine tridy k vetsim detem?
Ohledne toho jidla nekomunikuje, proc se sprajcla? Zkusila bych ji rict, ze vim, ze ji neco trapi, chtela bych ji s tim pomoct, ale kdyz mi nerekne co presne, tak pomoct nemuzu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3881
18.6.20 21:33
@Svistice píše:
@JancaS84 A neumi pojmenovat, co ji vadi? Co by se ji ve skolce libilo vic?

Jo, ji by se líbilo kdyby tam byla sama :mrgreen: Když se jí zeptat proč si tam nahraje, tak že se bojí že by ji tu hračku někdo vzal, tak sme ji vysvětlovali jak se bránit a kdyžtak to říct učitelce a nic. I když u nás byla její sestřenice, tak sme udělali scénku, že ji půjčí nějakou svou hračku, ona si s ní hrála a pak jsme ji řekli ať si řekne o vrácení a v pohodě, měla z toho strašnou radost, že to nic nebylo. Ale je to prostě jak do dubu. Ona je znamení beran a opravdu je to beran. Do aktivit se nezapojuje, že to neumí. Tak to ji zase vysvetlujeme, že to nevadí,.od toho tam chodí aby se naucila. Ale dělá pokroky. My s manželem jsme byli jako děti taky strasní stydlini a neprubojni. A to s ní chodím od roku plavat, od 2 na zpívání. Pořád někam na výlety, akce, ale prostě ne. Dospělý jo, ale děti ne. Teď máme 4 měsíční miminko tak jsem si říkala, že se to taky třeba trochu změní, ale zatím nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
18.6.20 21:38

V jejím věku jsem nad dětmi také ještě nepřemýšlela :lol:
Nech brouka žít, člověk se formuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20778
18.6.20 21:39

@JancaS84 Geny lopatou neumlatis. Myslim, ze na to jdete dobre. Potrebuje postupny trening, jak zvladat situace mimo svou komfortni zonu. Uspechy pripominat, chvalit a postupne zvysovat latku.
Starsi po tatinkovi nechtel mluvit s cizimi, tak jsem ho posilala do obchodu, pro zmrzku, odnest neco k sousedum, v autobuse si musel koupit sam listek. Uz se vcelku otrkal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3881
18.6.20 21:41
@Svistice píše:
@JancaS84 Nase na otazku proc si ve tride nehraje s detma umela tedy zcela jasne definovat „Protoze jsou to mrnata“. Ale trvalo to jen trictvrte roku, nez prisla na to, te znacna cast tech mrnat se od ni necha vcelku slusne dirigovat. Mame doma takovou malou reditelku zemekoule. :mrgreen:
A moznost kontaktu s temi starsimi ve skolce ma? Odpoledne nebo treba na zahrade? Neslo by preradit do jine tridy k vetsim detem?
Ohledne toho jidla nekomunikuje, proc se sprajcla? Zkusila bych ji rict, ze vim, ze ji neco trapi, chtela bych ji s tim pomoct, ale kdyz mi nerekne co presne, tak pomoct nemuzu.

Jj přesně doma je to dirigentka a úplně jiný dítě, to nám nikdo kdo ji nezná nevěří. Teď zatím chodí do soukromé 2 dny v tydnu kde je max 12 děti, teď po covidu i míň a je tam jedna z nejstarších myslím, jiná třída tam neni. Od září bude ve státní a tam už starší asi budou. S jídlem to tak bylo nějak od začátku, dala jsem ji na svačinu do krabičky jabko, tak to snědla, pak ji učitelky začaly dávat jejich jídlo do té stejne krabičky jako, že to je od nás a pak už jedla i normálně z jejich talířů a pak zase z ničeho nic blok i když ji řeknu, že ji dám teda oběd z domu tak říká, že ne i neco jinyho, ne chce jen to jabko. Ale asi to budu muset zkusit. Ona teda i doma tomu jídlu moc nedá. Ale když je ve školce celej den a sni tam jedno jabko tak to je prostě na prd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama