Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anonymní Ano dcera je taky dost akční neumí nic nedělat má mírné ADHD takže i proto má hodně školu která jí taky vyčerpává a to dost
Opět taky, taky.
Léky brát nebude, aby ve škole nepoutala pozornost, ale pozornost vůbec nepoutá, pokud kvůli ní vyhodí všechny spolužáky ze třídy ![]()
@Evkad tak asi nenechají děti ve třídě aby na ní koukali, víme že pozornost upoutá ale to nejde ovlivnit
@livia331 píše: Více
A proč nemůže užívat léky, aby nepoutala pozornost ve škole?
@livia331 píše: Více
a kdyby užívala léky, to by děti věděly jak? léky by brala doma, neměla by záchvaty a nikdo by nic nevěděl, je teda na střední nebo na základce?
@stinga Je na střední v prváku, děti by to nevěděli ale většinou se to musí říct nějaké osobě aby věděli jak jí pomoct
@livia331 píše: Více
tak když musela celá třída ven ze třídy, tak to děti věděly, a už napořád bude holka pro ně „ta divná“
@stinga Na štěstí na základce měla super kolektiv děti jí pomáhali a kluci jí i hlídali spíš se bojíme co ted na té střední
@livia331 píše: Více
tak bojíte se vy dva dospělí a cpete se Neurolem, ale dcera se léčit nesmí? to je zvláštní
@livia331 píše: Více
Dcera je taky v prváku na střední, s panikama se léčila, a šli jsme na to teda úplně opačně než z toho dělat stigma a tabu téma. Hned v září při třídnických hodinách to vysvětlila dětem, co jí je, jak se záchvat projevuje, jak se cítí a prožívá to uvnitř. Taky co pomáhá a co potřebuje a co naopak škodí. A je to v pohodě pro všechny. A to má k dispozici ještě výchovnou poradkyni a školní psycholožku, ale když je otevřená komunikace, tak nebyla potřeba žádná specializovaná práce s kolektivem. Ale jak říkám ani pro nás ani pro dceru to není něco, za co by se měla stydět, a nemohla o tom mluvit. Stejně tak jako o jakémkoliv jiném zdravotním omezení. To si musíte nejprve srovnat v hlavě pořádně vy jako rodiče. Terapeutka dítěte s vámi nijak nespolupracuje, neinformuje, needukuje? To je divný, protože to je úplně běžný.
Příspěvek upraven 03.02.26 v 18:25
@livia331 píše: Více
A proč tedy vy užíváte léky, když existují jiné cesty? Nechcete ty pokusy dělat na sobě?
@Anonymní Je pravda dcera měla problémy s jídlem bylo to teda kvůli šikaně ale ted chodí do školy takže doufáme že něco jí má problém se napít často zapomíná že má žízen no a pak jí klesne tlak