Dcera je kuřačka, občas i smrdí trávou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.1.22 14:56

Dcera je kuřačka, občas i smrdí trávou

Ahoj.
Zajímalo by mě, kolik z vás tady řešilo podobný problém jako já. Dceři je 18, ale studuje na střední škole, tudíž s námi bydlí. Od léta kouří, což mě nehorázně vytáčí, i když se přiznám, že sama kouřím od patnácti prakticky bez přestávek. :oops: Ale nikdy jsem nechtěla, aby tomu propadly moje děti. Dcera samozřejmě smrdí po cigaretách, má tim načichlou celou skříň, bojím se, že se tím sociálně znevýhodní, protože mezi dnešními mladými to moc nefrčí. Kapesné nedostává, kupuje to za peníze z brigád.
Sem tam z ní navíc „nově“ cítím i typický marihuanový odér, nechápu. :roll: Přitom je to v podstatě premiantka, velmi dobré známky, připravuje se na náročné studium, ale začínám se obávat, že skončí špatně a nevím, co s tím mám dělat, protože mě v ničem neposlouchá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
154
10.1.22 15:04

Hlavně ji nedrť. Taky jsem kouřila v 17-24, i marihuanu, tu teda jen do 20. Nakonec jsem vystudovala VŠ, cestovala a nyní jsem šťastná v plnohodnotném vztahu. Prostě holka z paneláku, když nemáte moc žádný vzory, smysl života, slušný chování a vědomost, že to je zrovna nic moc, tak na to holt musí přijít jednou sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66538
10.1.22 15:05

Co čekáš? Je téměř dospělá, musí sama chtít přestat. Pokud i ty kouříš, tak to prostě vidí doma :think: nech jo být, je to její život

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2849
10.1.22 15:07

Sama kouříš od 15 a dceři to vyčítáš, trapné. Jdeš jí prostě příkladem, tak se nediv. Naštvaná bych mohla být já, nekuřačka, kdyby moje dcera /16/ začala kouřit,,ale ty fakt ne. Nech ji být. Chceš jí nějak poučovat s cigaretou v puse nebo jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
10.1.22 15:10

Tak za prvé, nemáš jí co vyčítat, když kouříš taky. Za druhé kapesné by teda rozhodně dostávat měla. Pokud se připravuje na náročné studium opravdu netuším co víc chceš :roll: matka roku. Fakt :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13577
10.1.22 15:14

Nebude to zase Meh57? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27070
10.1.22 15:15

Kamarádka začala kouřit v 17, měla maminku kuřačku. Její mamince se to nelíbilo, chytla se za nos a přestaly obě. To se mi líbí jako dobrý postup. Ony si udělaly motivační kalendář, kdy si ukládaly peníze, co by utratily za kuřivo a jely pak spolu na nějaký víkendovy pobyt.
Když se podívám po známých, tak děti kuřáků kouří mnohem častěji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
10.1.22 15:16

No tak jestli to vidí doma, tak co se divis… Můžeš ji zkoušet promlouvat do duše a to je asi tak všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
10.1.22 15:17

Víc než že kouří cigarety nebo marihuanu mě zarazil závěr - " ale začínám se obávat, že skončí špatně a nevím, co s tím mám dělat, protože mě v ničem neposlouchá."

v čem „ničem“?
Plní si povinnosti doma i ve škole? dle všeho chodí na brigády. Z čeho usuzuješ, že je důvod se bát že skončí špatně? Chodí domů opilá, příp. nechodí vůbec, nevíš kde s kým tráví čas a jsou nějaké náznaky, že by ta osoba/osoby mohly být nějak nevhodné?
Pokud jde jen o cigarety/marjánku, tak bych neplašila,

Kouření samo o sobě nic neznamená, ano, nefrčí to a ano je to špatně, ale ty sama kouříš, bohužel to děti vnímají, kor v tomto věku to je tak že je „nemáš co poučovat“
Můžeš maximálně vysvětlovat, můžeš zkusit přestat/omezit to u sebe, a říct „koukej, po tolika letech a sama s tím něco dělám, ale dá mi to zabrat, nechceš si tohle ušetřit?“ To že si k tomu musí dojít sama je holý fakt, mě to taky trvalo a řeči okolí na tom nic nezměnily, bylo to kvli těhotenství, ne proto, že mi to někdo říkal, nebo že to je drahý, nezdravý pro mě atd.

Kouříš doma nebo chodíš ven?
Pokud jsou nasmrádlé věci, tak ji nauč nevěšet do skříně, ale nechat vyvětrat (jako kuřačka jsem si zakouřené věci nedávala mezi čisté oblečení a doma se kouřit nesmělo, jen venku)

Mluvím ze zkušenosti, já odnaučená kuřačka, manžel kouří stále (i když to omezil), dcera v pubertě začala tajně taky kouřit (kradla mu cigarety) a fungovalo právě jedině to poukazování na špatný následky a pak problém přestat, Teď tvrdí že nekouří, ale vím, že občas má vipe, nejsem nadšená, ale nic s tím nenadělám, jen dokola omílám jak je to špatně
a kouření trávy - záleží jak moc, kouřila jsem jí mezi cca 18-24 víc, pak jen nárazově 1× za pár let, ale klidně bych si dala i teď :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23169
10.1.22 15:22

Neuděláš nic, čas, kdy jsi toto mohla do určité míry ovlivnit, je bohužel dávno pryč. Nech jí dýchat a doufej, že sama časem přijde na to, že je to hnusný. Ono stačí, aby jí kvůli tomu odmítl nějaký kluk a bude ;) A doporučuji ti začít jí dávat nějaké kapesné, třeba jí navrhni, že může přejít na elek. cigaretu díky tomu. Přijde mi smutné, že od vás nevidí ani korunu, pokud tedy nejste nějaký hodně sociálně slabá rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23169
10.1.22 15:23

Mimochodem, ty ze sebe ten smrad necítíš, ale z ní ano? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7205
10.1.22 15:23
@Anonymní píše:
Ahoj.
Zajímalo by mě, kolik z vás tady řešilo podobný problém jako já. Dceři je 18, ale studuje na střední škole, tudíž s námi bydlí. Od léta kouří, což mě nehorázně vytáčí, i když se přiznám, že sama kouřím od patnácti prakticky bez přestávek. :oops: Ale nikdy jsem nechtěla, aby tomu propadly moje děti. Dcera samozřejmě smrdí po cigaretách, má tim načichlou celou skříň, bojím se, že se tím sociálně znevýhodní, protože mezi dnešními mladými to moc nefrčí. Kapesné nedostává, kupuje to za peníze z brigád.
Sem tam z ní navíc „nově“ cítím i typický marihuanový odér, nechápu. :roll: Přitom je to v podstatě premiantka, velmi dobré známky, připravuje se na náročné studium, ale začínám se obávat, že skončí špatně a nevím, co s tím mám dělat, protože mě v ničem neposlouchá.

a tenhle svůj výlev jí hodláš předložit s cigárem ve svém rypáku nebo BEZ??
děti jsou našim odrazem
takže jdi na detox
a až přestaneš kouřit, tak někoho poučuj!
pokud jsi Meh, tak k tomu přikládám druhou z druhé strany.
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27171
10.1.22 15:25
@Anonymní píše:
Ahoj.

Jsi to ty Meh?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
939
10.1.22 15:28

Souhlasím s ostatními, co psali, že se lze těžko divit, pokud sama kouříš, děti kuřáků prostě kouří častěji. A o to hůře jí to můžeš vyčítat. Stejně s tím nic neuděláš, je to na ní. Třeba ji to přejde. Já kouřila na gymplu, pak tak nějak přerušovaně na VŠ, spíš hlavně teda před zkouškama, když byly nervy, jinak vzdy v docela dlouhych mezidobích ne, ale od cca 25 nekouřím vůbec, prostě mi to najednou začalo připadat jako kravina. S tou trávou - taky jsem párkrát vyzkoušela, asi jako skoro každý. Je prostě v období, kdy experimentuje, nemusí u toho zůstat. Ala chápu, že ti to dělá starost a obavy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23169
10.1.22 15:28

Taky mě napadla @me57h - té není zadobře když se děti chovají jako ona ani když se tak nechovají :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat