Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@warita píše:
a to se dopredu vi jak, kdo skonci blbe a kdo ne?
To byla reakce na to, že tady pár lidí napsalo, že je to závislost. Nemusí být. ![]()
@lucenka píše:
Tohle je vtipný. Tvoje dítě mělo o prázdninách aktivní program, ale zakladatelce doporučíš, ať nechá dítě celé léto zavřené doma a oba kvůli rozmarům puberťáka přijde o svou dovolenou. Opravdu bys tohle u svého dítěte dopustila?
No, muj je mladsi, snazim se, a stejne se prilepi ke kompu, jakmile se otocim zady. Proto jsem osrdickovala, at ji necha na pokoji. Teda na dovolenou bych ji vytahla, at se treba prilepi na wifinu a ja si budu uzivat ![]()
Sama jsem leta kolem 15 travila na chalupe, nos zaborenej v Angelice a Jihu proti severu, muj synovec byl u nas predloni tyden a z pokoje vychazel jen na jidlo a tesne pred setmenim si pinknout s bratrancem fočus. Jinak lezel na zemi, hlavu oprenou o zed a jel
no a co, pres rok mel treninky, hudebku, delal prijimacky na gympl, tak nechť prosim o prazdninach vyhodi kopyta, jak je libo. Tehda zjevne ocenil jen vylet do KFC ![]()
@_.Emilyyy píše:
Mne prijde jen vtipny, jak se tady vzdy resi, ze pubertaci jsou porad na monilu a pisou to matky, ltery cely den dokazou psat na emimino.Fakt vsm to neprijde jako ironie?
jsem to chtěla napsat ![]()
Tak moje 15letý dítě totéž, ona tedy úplně čas nepromrhává, byla už na týdenním táboře příměstském ( sortovním
) jako vedoucí ( ona už trénuje přípravku, takže se svou přípravkou), teď byla na pobytovém dvoutýdenním ( ze kterého přijela nemocná tak, že už týden leží v posteli, samozřejmě s mobilem nonstop), v neděli má odjíždět na týdenní soustředění ), ale na dovolenou s námi hází ksichty, furt jen slyším, že to nechce a tamto nechce. Už jsem z ní taky otrávená. Nechat ji doma samotnou někde deset dnů nemohu, takže taky zvažuji, že to normálně zruším a nepojedeme nikam. Zase to ale není asi fér vůči té mladší, ta by si to ještě užila. Ach jo, to je zase období.
@Arboretka píše:
Tak moje 15letý dítě totéž, ona tedy úplně čas nepromrhává, byla už na týdenním táboře příměstském ( sortovním) jako vedoucí ( ona už trénuje přípravku, takže se svou přípravkou), teď byla na pobytovém dvoutýdenním ( ze kterého přijela nemocná tak, že už týden leží v posteli, samozřejmě s mobilem nonstop), v neděli má odjíždět na týdenní soustředění ), ale na dovolenou s námi hází ksichty, furt jen slyším, že to nechce a tamto nechce. Už jsem z ní taky otrávená. Nechat ji doma samotnou někde deset dnů nemohu, takže taky zvažuji, že to normálně zruším a nepojedeme nikam. Zase to ale není asi fér vůči té mladší, ta by si to ještě užila. Ach jo, to je zase období.
Tak tohle mi přijde nefér vůči mladší. Pokud by měla přijít o dovolenou jen kvůli rozmarům puberťáka. Holt se ta starší bude muset přizpůsobit rodině. Nechápu, jak milující máma vůbec může uvažovat o zrušení dovolený a pokažení prázdnin mladšímu dítěti kvůli rozmarům puberťáka.
@lucenka píše:
Tak tohle mi přijde nefér vůči mladší. Pokud by měla přijít o dovolenou jen kvůli rozmarům puberťáka. Holt se ta starší bude muset přizpůsobit rodině. Nechápu, jak milující máma vůbec může uvažovat o zrušení dovolený a pokažení prázdnin mladšímu dítěti kvůli rozmarům puberťáka.
ježiš, to jsou zase kecy, prý jak může milující máma uvažovat. Bože ty jsi trapka.
@Arboretka píše:
ježiš, to jsou zase kecy, prý jak může milující máma uvažovat. Bože ty jsi trapka.
Bez urážek to neumíš? A ano nedovedu si představit, že by milující máma zrušila dovolenou kvůli rozmarům zpovykaného puberťáka a tím pokazila léto celé rodině. Předpokládám, že puberťačka věděla předem, že dovolená bude v tomhle termínu a neměla s tím problém.
@Arboretka píše:
Tak moje 15letý dítě totéž, ona tedy úplně čas nepromrhává, byla už na týdenním táboře příměstském ( sortovním) jako vedoucí ( ona už trénuje přípravku, takže se svou přípravkou), teď byla na pobytovém dvoutýdenním ( ze kterého přijela nemocná tak, že už týden leží v posteli, samozřejmě s mobilem nonstop), v neděli má odjíždět na týdenní soustředění ), ale na dovolenou s námi hází ksichty, furt jen slyším, že to nechce a tamto nechce. Už jsem z ní taky otrávená. Nechat ji doma samotnou někde deset dnů nemohu, takže taky zvažuji, že to normálně zruším a nepojedeme nikam. Zase to ale není asi fér vůči té mladší, ta by si to ještě užila. Ach jo, to je zase období.
Takze kvuli dceri omezis dalsi tri lidi? Ja bych to nerusila, valet se muze tam.
@Arboretka píše:
Tak moje 15letý dítě totéž, ona tedy úplně čas nepromrhává, byla už na týdenním táboře příměstském ( sortovním) jako vedoucí ( ona už trénuje přípravku, takže se svou přípravkou), teď byla na pobytovém dvoutýdenním ( ze kterého přijela nemocná tak, že už týden leží v posteli, samozřejmě s mobilem nonstop), v neděli má odjíždět na týdenní soustředění ), ale na dovolenou s námi hází ksichty, furt jen slyším, že to nechce a tamto nechce. Už jsem z ní taky otrávená. Nechat ji doma samotnou někde deset dnů nemohu, takže taky zvažuji, že to normálně zruším a nepojedeme nikam. Zase to ale není asi fér vůči té mladší, ta by si to ještě užila. Ach jo, to je zase období.
Když mělo flákací léto nejmladší dítě, tak prudilo na rodinné dovolené tak, že za námi chdilo oba starší sourozenci, že to máme řešit, že se to fakt nedá…
Děsně nás to pobavilo, oba byli ve svém flákacím roce nachlup stejní, ne-li ještě horší… Ale to slyšet nechtěli.
Letos už byli všichni úplně super.
@Arboretka píše:
ježiš, to jsou zase kecy, prý jak může milující máma uvažovat. Bože ty jsi trapka.
Ona ty vyrazy voli schvalne tak, aby vzbudila co nejvetsi pozornost. V tomhle ma teda takovy manipulatorsky fištron
vyrazy:
Kdyz to vis, tak te to nerozhodi ![]()
@lucenka píše:
Tak tohle mi přijde nefér vůči mladší. Pokud by měla přijít o dovolenou jen kvůli rozmarům puberťáka. Holt se ta starší bude muset přizpůsobit rodině. Nechápu, jak milující máma vůbec může uvažovat o zrušení dovolený a pokažení prázdnin mladšímu dítěti kvůli rozmarům puberťáka.
Monomatka prepuboše promluvila.
Pokud nezažiješ - a je možné, že u jedináčka to štěstí mít budeš, važ si toho, ale tvoje zásluha to nebude.
@lucenka píše:
Bez urážek to neumíš? A ano nedovedu si představit, že by milující máma zrušila dovolenou kvůli rozmarům zpovykaného puberťáka a tím pokazila léto celé rodině. Předpokládám, že puberťačka věděla předem, že dovolená bude v tomhle termínu a neměla s tím problém.
Ty to bez urazek taky neumis, zlato
to, ze nepouzijes vulgarni vyraz, neznamena, ze neurazis v kazde diskuzi ![]()
@SAJ píše:
Monomatka prepuboše promluvila.Pokud nezažiješ - a je možné, že u jedináčka to štěstí mít budeš, važ si toho, ale tvoje zásluha to nebude.
Mám mladšího bráchu a pochybuju, že by mamka kvůli nějakýmu mýmu pubertálnímu rozmaru rušila dovolenou. Ale to je nejlepší výsada dnešních rádoby skvělých matek, co skáčou, jak jejich dětičky pískají a neberou ohled na nikoho jiného.
@lucenka píše:
Mám mladšího bráchu a pochybuju, že by mamka kvůli nějakýmu mýmu pubertálnímu rozmaru rušila dovolenou. Ale to je nejlepší výsada dnešních rádoby skvělých matek, co skáčou, jak jejich dětičky pískají a neberou ohled na nikoho jiného.
Presne, vzdyt to pisu: prej ‚radobyskvele matky‘, ‚skacou, jak deti piskaji‘, ‚neberou ohled‘… ![]()
Ty jsi uplne z ucebnice ![]()
@kalie Gratuluji, získáváš zlatého bludišťáka za matku roku. Jsi prostě nejlepší
![]()