Dcera vstává ve 4

1442
2.6.21 04:55

Dcera vstává ve 4

Ahoj, nemáte někdo radu? Dcera 5 měsíců začala vstávat ve 4 a pomalinku vstává dřív a dřív, dneska 3:50 :cert: :cert:. Trvá to asi 3 týdny. Myslela jsem, že je to tím, že ji dávám spát moc brzo, dávala jsem v sedm, postupně mi začala usínat dřív, třeba v 18:45 a budit se o půl páté. Tak jsem to přesměrovala na půl osmou a vstává ve 4. Několik dní se mi dařilo jí dávat spát až o půl deváté, ale bez efektu. Pak ráno v šest znovu usne a spí tak dvě hodiny. Kdyby radši spala rovnou do šesti :cert:. Začíná mě to celkem unavovat. Co s tím? Jinak přes den pak spí 30-60 minut kolem poledne, odpoledne a pokud odpoledne vstane dříve jak ve 16 hodin, tak jí dám spát ještě kolem večeře, dá si dvacet. Má tak 2,5 hodiny bdění. Přiznám se, že je těžké pro mě večer vytrvat déle, je hrozně už protivná a já jsem taky grogy a chci jít spát, když vstávám ve 4. Mně by stačilo, kdyby vstávala v pět, v půl šesté, ale ve 4 je to na mě brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7631
2.6.21 05:35

@Kolicek95 dle me bohuzel nenadelas nic, spanek se detem hodne a vetsinou i celkem casto meni. Za mesic nebo i 14 dni to muze byt zas jinak. Je jeste hodne mala. Nam dcera zas jeden cas blbla v noci a byla treba od pulnoci do 3 vzhuru - taky chutovka :lol: trvalo to asi mesic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416
2.6.21 05:50

Vydržet. Blba rada, ale je to tak. Já bych si sla s nim lehnout na ty dvě hodinky od sesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
2.6.21 06:00

@Kolicek95 nic moc neuděláš.. Náš miláček vstává 2× v týdnu ve 2-3..a to chodí spát po deváté. Přes den 4× 20 minut v kočáru a je ready.. Mít na to nějaký fígl, tak si piskam :mrgreen: :lol: se tu pripichnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
2.6.21 06:27

Bohužel taky neporadim, jen ze je potřeba vydržet. Syn taky vstaval takhle okolo 4 když byl v podobném věku jako tvuj. Kojila jsem ale pak už proste nespal… usnul zas třeba okolo 7 a to už vstávala starší dcera, takže pro mě děs 8o Pak se to nějak proste samo upravilo. Ono se těm mrňousum mění spánek dost často. Možná bych se postupně snažila upravovat ten denní,,režim” i když s malým mimcem to moc režim není. Každopádně spánek kolem vecere bych se snažila zrušit. V kočáru by nespala třeba 2 hodiny? U nás platilo ze čím lépe spali přes den, tím lépe spali v noci :think:

Každopádně mému synovi budou v létě dva roky a stejně později než v 6 většinou nevstavame :roll: :D Někdo má proste nespavce a někomu chrni miminko celou noc a vstává v 8, ale stejně se to moc nedá ovlivnit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3861
2.6.21 06:29

Vytrvat a dávat spát co nejpozději. Rozhodne ne před 8h. Také je důležité dobře zatemnit místnost a to jak světlo, tak hluk. Pokud to nepomůže, zkrátit odpolední spánek pres den. To jsou mé zkušenosti, které pomohly..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2996
2.6.21 06:30

Syn vstával pravidelně ve 4.15 :mrgreen: trvalo to půl roku určitě :think: nepomohlo NIC. A že jsme toho vyzkoušeli. Časem se spánek prodlužoval a dnes spí i do půl 10.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
2.6.21 07:39

Tak za mě prostě nevstávat :nevim: Vzít si ji k sobě a znovu uspat (nevím, zda kojíš, nebo jakým způsobem ji uspáváš večer), dělat, že spíš taky. Taky mé děti měly takové období, že vypadaly v noci vyspale, ale 4 hodiny nejsou ráno a takhle brzy nevstávají ani ta největší ranní ptáčata. Takže vydržet v „nočním režimu“ než se naučí zabrat znovu sama. A pořádně zatemnit - to světlo teď brzy ráno je naprd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2681
2.6.21 08:05

@Kolicek95
Já tě asi vyděsím, ale já osobně vstávám ve 4 celý život, od mámy vím, že jsem s tím začala asi v 6 měsících a neopustilo mně to ani ve zralém věku. Zato vydržet bdělá po 22 hod8ně je pro mne nadlidský výkon, silvestrovské půlnoci se děsím už od září :lol:.
Prostě typický skřivan. Nejhorší je sehnat partnera, který to má stejně, nás skřivanů je málo, a soužití se sovou je dřív, či později odsouzeno k zániku :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32927
2.6.21 08:13

Syn vstává v pět. Jak leze slunce, budí ho to. Naštěstí si zdřímne po obědě ve školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
2.6.21 08:15
@Russet píše:
Syn vstává v pět. Jak leze slunce, budí ho to. Naštěstí si zdřímne po obědě ve školce.

A proč mu teda lépe nezatemníte pokoj? My máme v ložnici vyloženě zatemňovací závěsy a pokud by byly v kombinaci se žaluziemi, tak neprojde ani paprsek 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2534
2.6.21 08:22

@Kolicek95 Syn měl též takové období, dokonce se budil o půlnoci a řádil do sedmi do rána. Trvalo to měsíc.
Pokud máš je jedno dítě, tak si běž lehnout s ním, kdykoliv spí. Jinak když se v noci vzbudí, tak ho nakrm a přebal a dej zpátky do postýlky nebo k sobě do postele. Prostě je noc, tak bude v posteli. Klidně ať si tam brouká nebo hraje, ale rozhodně bych s ním nevstávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32927
2.6.21 08:44
@unuděná píše:
A proč mu teda lépe nezatemníte pokoj? My máme v ložnici vyloženě zatemňovací závěsy a pokud by byly v kombinaci se žaluziemi, tak neprojde ani paprsek 8)

Máme žaluzie. Závěsy úplně nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15361
2.6.21 08:45

Dcera měla různé velmi nevyhovující spánkové a usínací fáze (tahle se mi chválabohu vyhnula) a nepomohlo taky nic. A když jsem se s tím snažila bojovat a na sílu hýbala s denním spánkem, tak se to jeste zhoršovalo. Ale vzdycky to nakonec přešlo, vetsinou po měsíci… Snad to tak bude i u vas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
2.6.21 08:45
@Russet píše:
Máme žaluzie. Závěsy úplně nechci.

Nojo, tak to je pak o prioritách. Když ti nevadí, že vstává se sluncem, pak si můžeš dovolit „úplně nechtít“ závěsy :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat