Deprese v prvním trimestru

17.9.14 19:58

Deprese v prvním trimestru

Ahoj holky,

začínám mít pocit, že trpím depresi :-( Dr. říkal, že je to nával a změná hormonu, že deprese v těhotenství přichází teprve 32.týdnu. Já jsem teprve v 6.T. a neustále brečím, nejsem s ničím spokojená, mám pocit, že mě muž přestal milovat (a to mi dává vše, a hýčka si mě) a připadám si jako naprosto zbytečnéj člověk… měly jste to i Vy? Jak jste si pomohly? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2616
17.9.14 20:01

Jo. Nezbylo než to přežít :mrgreen: Je to fakt hormonama, tak to prostě brát s rezervou, snažit se o rozptýlení, sporotovat, být mezi lidma, věnovat se koníčkům… Prostě zaměstnat hlavu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.14 20:04

@čučorie-dka hele, věř, že to přejde. kolem 8-9 týdne.. aspoň u mě to tak bylo.. já na tom byla tak, že jsem si říkala, že vlastně ani nechci dítě a vůbec se na něj netěším, brečela jsem doma chlovi a obviňovala ho, že je to jeho chyba, že mě zbouchnul :lol: pořád jsem brečela. pořád, totálně nešťastná. Připadala jsem si hnusná a k ničemu, nechtěla jsem trávit večery doma, chtěla jsem za kamarády do hospody. netěšila jsem se na mimino a chvilkama jsem si říkala, že by bylo fajn kdybych radši potratila.. ze dne na den to přešlo!

• Citovat
  • Nahlásit
17.9.14 20:07

Já se na mimčo těším, spíš si promítám v hlavě, co se změnilo, když jsem do teď byla přesvědčená, že budu skvělá máma a najednou mám pocit, že budu k ničemu protože mi je teprve 21let! Těhotenství bylo plánováno a s přítelem jsem už 6let a jsem přesvědčená, že bude baječnéj táta! Ale najednou mám pocit, že jde to všechno dole vodou… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1394
17.9.14 20:09

To přejde neboj. U prvního těhotenství na to prvních 8měsíců nebyl čas, protože jsem chodila do práce a pak vždycky padla. Zato 9.měsíc:-( to jsem brečela kvůli všemu:-D to bylo děsný, brečela jsem v porodnici, že nemám drobný na pití z automatu:-D přitom pití jsem měla na pokoji balík. Teď jsem těhotná podruhé, a večer když manžel není doma, tak mam kolikrát takovou depku, že jdu radši v 8 spat s malou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.9.14 20:12

@smudlik.esta Mě to chytlo ve chvíli, když mi došlo, že se nám teď vrací ameriky po dvou letech kamarád. A já namísto toho, abych se s něma bavila, budu sedět doma a najednou mám pocit, že si chlap najde milenku a bude mě podvádět, jak s ním začne chodit do hospody :-D Chodím do práce a v prácí stačí sebemenší problém, a já mám chuť se zabit a stěžovat, že mám život v troskách :-D a za chvíli mám dobrou náladu.. a pak znova dokolečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1394
17.9.14 20:23

@čučorie-dka jo jo znám to moc dobře. Já teď nedávno brečela třeba jen proto, že se bojím ze malá sourozence nepřijme a ze už nebude jedináček. No občas si přijdu jak blázen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
17.9.14 20:25

V tomhle tydnu jsem se citila taky pod psa, brecela, pripadala si marna. U me to teda trvalo tak 14 dni.

• Citovat
  • Nahlásit
2053
17.9.14 20:35

Takove nalady mam pres cele tehotenstvi. Chvili spatny, pak se to zlepsi a za par tydnu zas objevi. Asi to ma kazdy jinak ale nenormalni to neni. Vydrz, bude lip ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
17.9.14 20:40
@smudlik.esta píše:
To přejde neboj. U prvního těhotenství na to prvních 8měsíců nebyl čas, protože jsem chodila do práce a pak vždycky padla. Zato 9.měsíc:-( to jsem brečela kvůli všemu:-D to bylo děsný, brečela jsem v porodnici, že nemám drobný na pití z automatu:-D přitom pití jsem měla na pokoji balík. Teď jsem těhotná podruhé, a večer když manžel není doma, tak mam kolikrát takovou depku, že jdu radši v 8 spat s malou.

většinou mají deprese ty, co jsou doma na neschopence jakoby na rizikovém těhotenství. Já mám občas v práci takové stresy, že nemám čas řešit nesmysly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
17.9.14 20:45

Milá @čučorie-dka, z depresí si nic nedělej, já když jsem byla těhotná v 19ti, měla jsem před maturou, dabl depka :palec: Nakonec jsem to všecko úspěšně zmákla a mám doma úžasného velkého a ještě úžasnějšího malého Broučka! Pomáhalo mi chodit ven, kolem řeky, nebo jen tak na pivo:-) Taky jsem hodně plavala ;) Prostě se zabavit a nemyslet na pí****ny:-) PS: brečela jsem, i kyž jsem kupovsla rybky v plechovce, protože mi došlo, že jsou mrtvé :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
17.9.14 20:49
@Ell-Chmell píše:
Milá @čučorie-dka, z depresí si nic nedělej, já když jsem byla těhotná v 19ti, měla jsem před maturou, dabl depka :palec: Nakonec jsem to všecko úspěšně zmákla a mám doma úžasného velkého a ještě úžasnějšího malého Broučka! Pomáhalo mi chodit ven, kolem řeky, nebo jen tak na pivo:-) Taky jsem hodně plavala ;) Prostě se zabavit a nemyslet na pí****ny:-) PS: brečela jsem, i kyž jsem kupovsla rybky v plechovce, protože mi došlo, že jsou mrtvé :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13661
17.9.14 20:51
@čučorie-dka píše:
Ahoj holky,začínám mít pocit, že trpím depresi :-( Dr. říkal, že je to nával a změná hormonu, že deprese v těhotenství přichází teprve 32.týdnu. Já jsem teprve v 6.T. a neustále brečím, nejsem s ničím spokojená, mám pocit, že mě muž přestal milovat (a to mi dává vše, a hýčka si mě) a připadám si jako naprosto zbytečnéj člověk… měly jste to i Vy? Jak jste si pomohly? :(

Já ode dne pozitivního testu zvracím x krát denně, mám vcestnou placentu a klidový režim, normálně denně sportuju a jsem venku s dcerou..a taky jsem byla šíleně unanvená, už je to lepší, ale bylo to šílený..taky jsem měla depku, neuměla jsem si představit, jak tohle do února vydržím..neboj, fakt bude líp, mnohem líp :hug:, už mě to docela přešlo, zvracím míň, unavená jsem míň a bříško mi tvrdne taky míň :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17563
17.9.14 21:27
@Claire00 píše:
většinou mají deprese ty, co jsou doma na neschopence jakoby na rizikovém těhotenství. Já mám občas v práci takové stresy, že nemám čas řešit nesmysly.

ty toho o depresi asi moc nevíš, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13661
17.9.14 21:42
@Claire00 píše:

Jasně 8o :roll:, já pro tvoje info v práci jsem a i kdybych nebyla, tak to tm určitě není, depku jsem měla (a mám) z toho, že se nemůžu hýbat a věnovat dceři, tak jako normálně a že mi bylo (a ještě trochu je) šíleně mooooooooooc špatně i fyzicky, zvracení, únava :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat