Dětská psychiatrie - jak probíhalo sezení?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
444
22.1.22 22:24

Detska psychiatrie- jak probíhalo sezení

Zdravím vás :mavam:

Zajímalo by mě, jak probíhala vaše návštěva s dětmi na dětské psychiatrii při podezření na adhd nebo podobnou poruchu..?

Šli jsme se synem do ppp kvůli tomu, že špatně maluje. Byli jsme odesláni na neurologii, logopedii, psychiatrii a oční.

Neurologie- paní doktorka řekla že jde o dítě aktivní ale adhd vyloučila. (Se synem doktorka aktivně komunikovala)

Logopedie- perfektní slovní zásoba, to že neuměl Ř paní doktorka nepovažovala za problém, prý měl ještě čas. (synovi bylo chvíli 5, teď už ho umí a 6 mu bude za měsíc..) sama říkala že pracuje i s dětmi s adhd a na mého syna by to prý čistě ze zkušenosti netipla..

Oční- dostal brýle ale jiná vada vyloučena

No a nakonec ta psychiatrie.. všichni mi říkali: tam si s nim paní doktorka popovida, udela mu nějaké testy kvůli té pozornosti a hlavne to s vámi vše rozebere a vysvětlí atd..
Přišli jsme tam, paní doktorka si nás posadila na lavici 2 metry před svůj stůl, udělala rodinnou anamnézu, dala synovi nakreslit obrázek, zeptala se ho jestli se mu líbí ve skolce a na závěr řekla:" to je adhd, teď je mu 5 tak až mu bude sest tak si přijďte na kontrolu a dáme prášky 8o

Je to normální??
Připadám si jako blázen sama. Syn je moc hodný, jen potřebuje nějaký ventil. A tak buď povídá a nebo se nějak hýbe. Ale vydrží i v klidu. Neublížil by mouše, nebrečí, nevzteká se.. u paní doktorky chtěl povídat a ona ho nenechala, tak z toho začal bejt takovej trochu uzkostnej, kopal si nohama. Chtěl si taky povídat.. bylo to takový o něm, bez něj. To by se nikomu nelíbilo..

Omlouvám se za sloh a prosím jaké zkušenosti mate z první návštěvy na dětské psychiatrii vy?? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3442
22.1.22 22:30

A vy jste tam byli odeslání kým? Učitelkou z mš? Pokud nemá problém, tak snad není důvod :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15866
22.1.22 22:31

@emimka20 hele, já ani nemám sílu popsat, jak zo probíhalo u nás. Paní primářka, to bylo něco
Přešli jsme k lékaři, muži a už to bylo normální.
Asi takhle, paní doktorka byla na ránu a psychiatrickou léčbu sama.
Ty znáš svého syna nejlépe, nedej na jednu ženskou, která ti nesedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
22.1.22 22:39

@Martina84 poslala nás na pětileté prohlídce naše dětská doktorka kvůli kreslení (problém měli i ve školce, ale čistě s jemnou motorikou). A v ppp nás paní poslala na všechna tahle ostatní vyšetření..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
22.1.22 22:46

@g.sandova já jakoby nechci říkat že syn nemá nějaký problém. Možná má. Qle chtěla bych aby někdo věnoval trochu větší pozornost zjištění co to je za problem a jak s ním pracovat.. a ne hned narvat prášky. tohle jsem nečekala.. je mi lito i vaši špatný zkušenosti a zároveň jsem rada ze jste to nakonec poresili líp :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3170
22.1.22 23:20

Dcera má ADHD a test vyplnit respektive diagnostický dotazník jsem dostala já jako pečující osoba. Z toho bylo všem jasné, že tam jsme správně. Dcera z toho byla dost v úzkosti a to tuhne, takže mohla vypadat jak když si všechno vymýšlím. My jsme ovšem byli rozhodnutí léky vyzkoušet, protože ostatní vyzkoušené bylo bez výsledků, takže jsme se domluvili rovnou. Na prvním vyšetření se moc s dcerou nebavila spíš se mnou. Dítě nepovažuje úplně jako zdroj objetivních informací. Dcera pak roztuhla u sestřičky a začala úděsným způsobem brečet jakože konec světa. Takže to vyšla doktorka z ordinace znova, rovnou na té situaci znova všem vysvětlila, čím je charakteristická pro ADHD holky, dceru povzbudila a vypsala jí odkazy na youtube, web stránky a pro mě literaturu. Dcera k ní chodí ráda, hrozně se na doktorku těší a jak je starší už se baví víc spolu a já jsem do počtu. Ona dcera právě i vlivem medikace dokáže popsat změny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3920
23.1.22 02:17

Zkusila bych jineho psychiatra, zda se mi to
divne. My az takto daleko jeste nedosli, ceka nas EEG, podle pani z PPP byl syn “jasnej” z jednoho nahledu ve skolce, sehnala jsem radej dobrou klinickou psycho a podle ni je taky jasnej, tak to respektujeme a ucime se s tim zit.

Muj syn je teda mladsi, ted mel 4 roky, a jak v PPP tak u klinicke ho pokazde vysetruji pres hodinu v nasi nepritomnosti a pak si s nami dalsi cca hodinu povidaji a davaji rady co a jak.

Prasky mi bylo receno ze az s nastupem do skoly a jen pokud nezvladne byt v klidu 45 minut, ale to muze byt asi podle zavaznosti poruchy, tezko rici… no rozhodne ne podle toho cos psala.

Jeste bych zkusila spec pedagozku pani Emmerlingovou, ted to zkoumam a nekdy jsou pry tyto poruchy spojene prave s vadami zraku a sluchu a vede to pak na dys-poruchy ve skole a ona s tim ma uzasne vysledky, neco umi cvicenim vylepsit, samozrejme ale nelze generalizovat, nevim zda byste se u ni nasli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
23.1.22 09:03

@emimka20 mám naprosto stejnou zkušenost, jen my jsme ještě čekali v čekárně 3 hodiny na vyšetření, které trvalo 5 minut.Po 5ti minutách řekla je to ADHD u obou(byla jsem tam s dvojcaty), přijďte znovu, až budete chtít léky. No, my už k ní neprijdem nikdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3170
23.1.22 09:13

Jenom chci podotknout, že správně indikovaná medikace je řešení problému. U dětí a mladých lidí obnovuje neuronové spoje v mozku na základě dodání dopaminu. Edukaci pak dceři dělal asistent doktorky, to ani psychiatr dělat nemusí, ale až ve chvíli kdy byla na příjmu tzn zlepšila se soustředivost a schopnost zpracovávat informace. Navíc reakce na ADHD medikaci je jeden z posledních střípků u diagnostiky. Neurotypický mozek je bez reakce na léky u neuroatypika je pozorovatelná reakce a změny do týdne a to i u iniciační dávky. ADHD je poměrně dobře diagnostikovatelné oproti jiným poruchám u dětí a fakt nevím, proč bychom u doktorky vysedávaly hodiny. spoustu věcí jsme vyřešili i po telefonu a na kontrolu jedem jen při větších změnách. Co je bolest je nepropojenost systému psychiatr - škola - PPP - rodina. To je jako děs. V PPP jsme strávili celé dopoledne 4hodiny a úplně k ničemu a do školy se potřebné informace stejně nedostaly. Takže vše spadlo na hrb mě jako rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
23.1.22 09:26

@lamicina jo jasně, je to tak jak píšeš, ale my jsme potřebovali zhodnotit, zda to ADHD skutečně je a nevím, jestli to mohla po pěti minutách zjistit.Kdyz psycholog, který s námi pracuje pět let si jistý nebyl.My máme totiž složitou anamnezu a např. poruchy attachmentu se projevují stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15866
23.1.22 09:35
@Stonyllka píše:
@lamicina jo jasně, je to tak jak píšeš, ale my jsme potřebovali zhodnotit, zda to ADHD skutečně je a nevím, jestli to mohla po pěti minutách zjistit.Kdyz psycholog, který s námi pracuje pět let si jistý nebyl.My máme totiž složitou anamnezu a např. poruchy attachmentu se projevují stejně.

No právě, jako pochopila a mam strašnou zkušenost s jednou lékařkou.
Zkuste ještě jiného lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
23.1.22 09:42

@g.sandova Máme to v plánu, ikdyz u nás v kraji prostě nejsou a my byli v OV u té vyhlášené :mrgreen: Jediné dobre je, že na tu diagnózu dostali asistenta do skoly :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15866
23.1.22 09:48

@Stonyllka nejdou nikde, my se prostě napříště objednali k jinému dr v rámci zařízení. Narovinu jsem řekla, že l paní primarce už nejdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
23.1.22 11:35

@g.sandova já vím, že nejsou nikde.Je to děs! A u nás je nechtějí vyšetřovat samostatně. Neobjednaji je zvlášť, vždy musíme najednou, protože jsou přece dvojčata A že jsou naprosto rozdilni, je vůbec nezajímá. Ten akční vždy strhne toho druhého a je vymalovano :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15866
23.1.22 11:36
@Stonyllka píše:
@g.sandova já vím, že nejsou nikde.Je to děs! A u nás je nechtějí vyšetřovat samostatně. Neobjednaji je zvlášť, vždy musíme najednou, protože jsou přece dvojčata A že jsou naprosto rozdilni, je vůbec nezajímá. Ten akční vždy strhne toho druhého a je vymalovano :mrgreen:

to jsou profíci, fakt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat