Detsky pokoj spolecny nebo dva?

Anonymní
22.7.21 14:20

Detsky pokoj spolecny nebo dva?

Ahoj, poradite? Mame dve deti, skolkove. Stehujeme se do 3kk a vaham jestli jim delat pokojcek spolu - a ucit je usinat spolu (nyni spi jedno dite v pokojicku a druhe v obytnem obyvaku, ale to uz neni vhodne-malemu miminu to bylo jedno, ale uz potrebuje prostor a chceme normalni obyvak) …nebo udelat rovnou dva detske pokoje (pocitam ze nejpozdeji v puberte budou chtit kazdy zvlast stejne) a nase dospelacne spani v obyvaku… co byste zvolili? Osobne spani v obyvaku by mi az tak nevadilo, i jsem nasla hezke rozkladaci gauce ale s rosty jako klsicka postel, tj. Kvalitni spani…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9641
22.7.21 14:23

V tomto případě společný. Do puberty daleko, to můžete klidně předělat až to bude aktuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21452
22.7.21 14:23

Nechala bych každému jeho pokoj. Někomu to třeba nevadí, ale já mám od malička zvýšenou potřebu soukromí a společný pokoj bylo peklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
22.7.21 14:24

Určitě bych zatím udělala společný a az si jednou řeknou, uvažovala bych o změně. Naši si spolu stejně hodně hrají, jsou rádi, že v noci nespi sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8692
22.7.21 14:25

Rozhodovala bych se podle vztahu dětí a případně názoru toho staršího, jestli je schopný ho vyjádřit. My máme v jednom pokoji tři děti a ani jeden by sám být nechtěl. Jsou pořád pohromadě, jeden ke druhému a k třetímu chodí i spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
22.7.21 14:25

Ja bych v obyvaku spani nechtela, ne vudy jdeme spat s muzem ve stejnou dobu. Ppak taky kdyz je clovek nemocny, chce se treba na dve hodinky prospat nekde v klidu. Takze ve 3 kk bych jim udelala spolecny pokoj. Ale to je ciste o vasich preferencich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
22.7.21 14:30

My jsme se stěhovali do 3kk ve věku dětí 2 a 5 let a mají pokoj společný. Byť do budoucna plánujeme (pokud o to projeví zájem) přenechat jim ložnici a dočasně jít do obýváku, tak jako trvalé řešení mi to vhodné nepřijde a do puberty daleko. Zatím je jim 6 a 9 a ani by samostatné pokoje nechtěli :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2538
22.7.21 14:30

Loznice bych se nevzdavala. Rodice potrebuji mit taky svuj prostor. Detsky pokoj mame rozdeleny na 2 male pokojiky, oba maji okno a samostatny vchod. Muset spat na necem, co se musi rozkladat. Vecer se rusit ve spani televizi. Nemit soukromi. To radeji urcite spolecny pokoj nebo jako u nas jim to rozdelit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5313
22.7.21 14:31

Takže soukromí dětí je přednější než rodičů? V obýváku bych nespala ani omylem. Děti bych dala společně do jednoho pokoje.
V poslední době se ve výchově pořád v kdečem uskromňují rodiče a děcka si potom myslí, že mají automaticky na úkor rodičů nárok na vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1206
22.7.21 14:31

Minimálně 6-8 let nebudou pokoj pro sebe potřebovat. Udělala bych dohromady a řešila až v pubertě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1958
22.7.21 14:32

Do puberty společný. Potom podle potřeby. Užijte si soukromí ložnice, dokud to jde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564

Já bych dala společný pokoj, pokud jsou děti stejného pohlaví tak bych neřešila vůbec. Potom bych jim zvlášť pokoj dělala možná v době puberty, pokud jiného. Taky bych uvažovala o nějakém klidném místě pro rodiče. Nebo pokud jsou velké pokoje, tak je nechat rozdělit nějak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535

Rodiče jsou dospělí a měli by mít logicky přednost, co se týká nejakeho soukromí. Já bych si proto nechala ložnici a dětem dala jeden společný pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4193
22.7.21 14:34

Ve 3kk by mi absence loznice dost vadila, zalezi samozrejme na velikosti a celkovem usporadani bytu, ale znamena to prakticky spani v kuchyni a nulove soukromi rodicu. Nechala bych zatim spolecny pokoj a casem bych pocitala s prestavbou na dva. V ramci mozností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1390
22.7.21 14:37

Nechala bych společný pokoj a ložnici, taky potřebujete svoje soukromí a i úložný prostor, my měli společný pokoj prakticky až do dospělosti (od nějakých 16 jsme se tam stejně potkávali tak maximálně na přespání), pokoj byl rozdělen tak, že jsme každý měl svojí půlku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat