Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Velryba černá píše: Více
Já ti řeknu něco hrozně vtipnýho a nedělám si číču: slyšel jsem, že i řada děcek na druhým stupni a i středoškoláci neví, kde se bere maso. Tím, že to je prostě v hypermarketech zatavený pod fólií, tak jsme trochu odosobněný a už za tím nevídíme to zvíře.
@Velryba černá píše: Více
Vědělo, ale neřešilo do doby, než to vidělo takto živě.
@Havlova píše: Více
Věřím, že klasická jatka jsou nehezký zážitek. Vyrůstala jsi na vsi, nebo k prarodičům jen jezdila?
@Ploskutáček my tedy maso kupujeme klasicky v řeznictví. Jezdíme k místnímu řezníkovi.
@Velryba černá Jezdila každý víkend a celé prázdniny.
To nebyla jatka, to byla výrobna uzenin atd.
@Havlova píše: Více
Jedno naše dítě přestalo jíst maso právě poté, co vidělo nějaké záběry z jatek. Vydrželo asi dva měsíce.
@Velryba černá píše: Více
Já několik let (3-4?). Dcera už 9 let.
@Havlova píše: Více
Maso je výživově nahraditelné, když se to ohlídá, nemám nic proti.
Nepopulární názor: V osmi letech není dítě dostatečně zralé na to, aby se rozhodlo, že nebude jíst žádné maso a produkty z něj. Jezení masa není ubližování zvířatům a vadilo by mi, že se to v tomhle citlivém věku snaží někdo mému dítěti podsouvat.
Určitě bych ho nešla okamžitě narvat krvavým steakem, ale zrovna na vývary absolutně nedám dopustit. Podle popisu potomek evidentně ani žádný masožrout není. U nás se ve vývaru vaří rýže i luštěniny, dělají se z něj omáčky…, tak tím bych začala, tam se to sice ztratí, ale kdyby se mě dítě zeptalo, tak bych mu nelhala, že to tam není.
U nás je pravidlo, že se nejdřív jí pořádné jídlo (alespoň větší část porce, na dojídání netrváme) a až pak se může něco mlsat. Kdo nesní, ten může třeba jablíčko, ale čokoládu ne.