Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@LadyTommy píše:…navíc si myslím, že pokud platíš školné, tak ti nemůžou říct, ať ji tam dáváš na dva dny, když má zaplacený měsíc…Zaplacený měsíc nic neznamená. Možná někde na malém městě jsou rádi za každé dítě, ale např. já osobně jsem dostala ( ze známosti! ) syna do školky, ale 3 roky měl až konec února. Školkovné jsem platila od záři a v únoru jsem mohla na pár hodin na čumendu. Chodil až den po 3.narozeninách a to jsem byla šťastná, že mám školku. Když si učitelky a ředitelka dupne tak matka neudělá nic, i kdyby psala na zřizovatele atd
(Někde jsem udělala chybu,můj text je až " zaplacený měsíc…"
@MartinaIrena píše:
Myslim, ze letos plati jeste ten zakon, ze musi vzit i dvoulete, ne?
ten nikdy neplatil. od 2020 měl platit.
naše školka bere až od 3let ale tím že malá je v prosinci tak mi řekly že se počítá jako 3leta uvidíme budu zatim do ní hustit že musí poslouchat učitelku víc udělat opravdu nemůžu buď ji to dojde nebo ne a já ji budu muset že školky stáhnout nebo zkusit jinou školku ikdyz ona tu školku strašně miluje od rána do večera mi říká co tam dělá jak tam zase chce večer jde rychle spát aby zas ráno mohla do školky… Je mi to hrozně líto jak to teď je kdyby poslouchala je to jak procházka růžovým sadem ????
@kykysek001 píše:
naše školka bere až od 3let ale tím že malá je v prosinci tak mi řekly že se počítá jako 3leta uvidíme budu zatim do ní hustit že musí poslouchat učitelku víc udělat opravdu nemůžu buď ji to dojde nebo ne a já ji budu muset že školky stáhnout nebo zkusit jinou školku ikdyz ona tu školku strašně miluje od rána do večera mi říká co tam dělá jak tam zase chce večer jde rychle spát aby zas ráno mohla do školky… Je mi to hrozně líto jak to teď je kdyby poslouchala je to jak procházka růžovým sadem ????
A co zkusit tuhle páku? Vysvětlit, že pokud nebude poslouchat, tak ji budeš muset zase nechat doma. A jak by jí to určitě chybělo.
@Delira přesně tohle teď říkám a prý už bude hodná že do školky chce tak uvidíme třeba to fakt zabere ???? modlím se za to ![]()
@kykysek001 píše:
@Delira přesně tohle teď říkám a prý už bude hodná že do školky chce tak uvidíme třeba to fakt zabere ???? modlím se za to
Já nejsem nijak oprávněná v tomhle radit. Ale myslím, že po týdnu je to fakt brzy, zbytečný tlak. Jen mě napadlo, kdyby se to nelepšilo, tak co ji zkusit nechat jeden den doma? Víš jak, ona by tam chtěla a ty bys vysvětlovala, že tam zlobila, tak tam nemůže… Ale nevím, mám ještě malé batole, takže mic radit nemůžu, spíš to byl tak momentální nápad. Přeji ať to zvládnete ![]()
@Delira dekuju jsem ráda a za každý nápad dám tomu ještě týden pak zkusím třeba ten jeden den doma jak to vezme ????
@kykysek001 píše:
@Delira dekuju jsem ráda a za každý nápad dám tomu ještě týden pak zkusím třeba ten jeden den doma jak to vezme ????
Dala bych jí určitě ještě čas. A uvolni se hlavně ty
Nějaké řešení se kdyžtak určitě najde.
@Delira snažím se ale jak je to pro mě nové tak jsem dost nervózní ???? a učitelky mi taky nepridaji
@kykysek001 učím v MŠ a my na děti které mají velké problémy posíláme paní z pedagogicko psychologicke poradny,ktera se na dítě přijde podívat přímo do třídy po té dítě absolvuje vyšetření v poradně a po té na základě výsledků je mu vetšinou přiřazen asistent. Nikdy jsme žádné dítě jehož rodiče řádně platí školné z MŠ nevyřadili.
@Anonymní píše:
Nevím jestli je to správná strategie. Chceme s učitelkami spolupracovat, ne bojovat. Prozatím máme domluvenou logopedii (špatně ve třech letech mluví) a neurologii.
Jo, to jsem si presne taky zezacatku rikala. Snazila jsem se s nima opravdu intenzivne spolupracovat tri roky a nevedlo to vubec nikam. Jen si ze me udelaly terc utoku. Ale kazdy si samozrejme muze zvolit cestu jakou chce.
@jenny.fields píše:
ten nikdy neplatil. od 2020 měl platit.
Aha, diky