Dluhy, exekuce, co mám dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MartinaKoub.k
Stálice 59 příspěvků 01.03.17 12:40
Dluhy, exekuce, co mam delat

Ahoj holky,
Mám problém. Velký a nevím co už mám dělat. Mám dluhy a už je nemám z čeho platit. Už me dali i na inkasní vymáhaní. Bohuzel jsem na rizikovem tehotenstvi a praci uz nenajdu jsem na uradu prace. A zadnou podporu nepobiram. Uz nevim co dal, pritel chodi do prace ale plati najem a veci do domacnosti a i na miminko bude kupovat veci. Ale uz nezbyva na nic jineho a ja uz nevim jak to mam dat do hromady. Prosim odpuste si nevrazovy komentare. Potrebuji poradit jestli stim nekdo nekdy mel nejakou zkusenost. A jak to resil?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.17 12:45

@MartinaKoub.k od­dlužení pokud to jde, nebo se domluvit na splátkovém kalendáři. taky bych zvážila práci při mateřské. ono lehce se člověk do dluhů dostane, těžko je pak splácí… Přivést do takové situace dítě mi přijde dost nezodpovědné ale to je vaše věc.

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 01.03.17 12:50

A práce z domu? Je toho dost k nabídce… roznášet letáky, dělat SEO, psát články, doučovat, poptat se starších lidí v okolí, zda-li nepotřebují nakoupit, umýt okna, zajít do lékárny, umýt okna… co takhle hlídat občas nějaké dítě? Či vyzvedávat za poplatek ze školky?
Kolik celkem dlužíš? Co splátkový kalendář?

MartinaKoub.k
Stálice 59 příspěvků 01.03.17 12:50
@Anonymní píše:
@MartinaKoub.k od­dlužení pokud to jde, nebo se domluvit na splátkovém kalendáři. taky bych zvážila práci při mateřské. ono lehce se člověk do dluhů dostane, těžko je pak splácí… Přivést do takové situace dítě mi přijde dost nezodpovědné ale to je vaše věc.

Mimčo nebylo planované, mela jsem jit puvodne na operaci v lednu, kdyz jsem zjistila ze nemuzu. Jsem uz na konci tretiho mesice a ted uz ho nechci dat pryc. Ja jsem je splacela do prosince, bohuzel jsem prisla o praci a uz nemam z ceho.
Volala jsem i na insolovenci, kterou by mi mohli ale i nemusi schvalit.

MartinaKoub.k
Stálice 59 příspěvků 01.03.17 12:55

@hudečice celkove to je asi 120 000 s pokutama. Bohuzel tu nikoho moc neznam. A prace tu neni. Akorat albert a lidl, kde me nevemou ani brigadne. A vsechny uklidy si tu obstzarala znama a ta misto neuvolni.

stinga
Závislačka 4203 příspěvků 6 inzerátů 01.03.17 12:57

@hudečice roznášení letáků a umývání oken asi nebude to nejvhodnější při rizikovém těhotenství řešit bych se to zkusila osobním bankrotem nebo něco tohoto typu, ale konkrétní zkušenosti, kam se obrátit s tímto problémem nemám

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 01.03.17 12:58
@MartinaKoub.k pí­še:
@hudečice celkove to je asi 120 000 s pokutama. Bohuzel tu nikoho moc neznam. A prace tu neni. Akorat albert a lidl, kde me nevemou ani brigadne. A vsechny uklidy si tu obstzarala znama a ta misto neuvolni.

A kolik splácíš měsíčně? Nebo máš splácet?

Růžový motýl
Povídálka 39 příspěvků 01.03.17 12:59

A jak jsou ty dluhy velké, to je celkem důležité. Zkuste se domluvit s věřitelem na snížení splátek nebo zkuste konsolidaci úvěrů. Rešte to co nejrychleji, ať se vám nestane, že jim s vámi dojde trpělivost a budou tuto situaci řešit prostřednictvím exekuce. Je mi líto co zažíváte za stres v těhotenství, to by mělo být krásné období těšení se na příchod miminka a ne řešit takové problémy :(

klarushka
Závislačka 3908 příspěvků 01.03.17 12:59

@MartinaKoub.k no budeš to mít těžký. Nevím jestli je ok přivést do tohoto marastu dítko aneb budete ho vůbec mít jak uživit? Jinak nevím za co dlužíš a jestli je možné domluvit splátky, ale zkusila bych tu práci z domova. Nevím co umíš ale je spousta možností: copywriting, šití, pletení, hlídání dětí… pak by ti ještě mohl pomoc přítel že by si našel ještě nějakou brigádu, ale pokud jsou dluhy jen tvoje tak nevím jak moc se mu do toho bude chtít…

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 01.03.17 13:05

S přítelem bydlíte společně?

Premek_Orac
Závislačka 4392 příspěvků 01.03.17 13:07

@MartinaKoub.k Po­dívej, jen ty víš, na co sis ty peníze půjčovala a jestli to stálo za to.
Pokud ti ale mám poradit, co nejlepšího můžeš udělat, tak snaž se sehnat si nějaký příjem, ze kterého budeš schopná pravidelně alespoň malé části dluhu platit. I tady na emiminu je hodně příkladů žen, které i při miminku nějaký výdělek mají. Pokud ti může pomoci rodina (hlídání, drobná finanční pomoc), pak samozřejmě je to dobře. Pokud máš nějaký majetek, pak prodt a opět použít na splátku dluhu.
Zároveň dovol, abych ti popřál, abys všechno zvládla a měla kromě stresu z dluhů také radost. Děťátko je krásná věc, kterou mnoho lidí, které považuješ za bohaté a bezstarostné nikdy mít nebude. A i v nouzi můžeš být skvělá maminka.
PS: Člověk má vždy víc možností, než to vypadá.

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 01.03.17 13:09
@MartinaKoub.k pí­še:
Ahoj holky,
Mám problém. Velký a nevím co už mám dělat. Mám dluhy a už je nemám z čeho platit. Už me dali i na inkasní vymáhaní. Bohuzel jsem na rizikovem tehotenstvi a praci uz nenajdu jsem na uradu prace. A zadnou podporu nepobiram. Uz nevim co dal, pritel chodi do prace ale plati najem a veci do domacnosti a i na miminko bude kupovat veci. Ale uz nezbyva na nic jineho a ja uz nevim jak to mam dat do hromady. Prosim odpuste si nevrazovy komentare. Potrebuji poradit jestli stim nekdo nekdy mel nejakou zkusenost. A jak to resil?

to není tak šílená částka, aby se nedala řešit…prodat co můžeš, zajít do fin poradny, nebo obepsat věřitele a poprosit o odpoštění epnále a a vysvětlit situaci a navrhnout řešení, sehnat přivýdělek i na netu se dají vyplovat dotazníky, hodí to pár kaček ale koruna ke krouně…prostě něco…a i na rizikovém se vždy dá něco málo najít…

MartinaKoub.k
Stálice 59 příspěvků 01.03.17 13:10

@hudečice ano s pritelem bydlime spolecne

MartinaKoub.k
Stálice 59 příspěvků 01.03.17 13:12

@Zahradnice Roku neni to tak silena castka, bohuzel rodina mi nepomuze, majetek ani nic co by se dalo prodat nemam. Hledam stale nejaky prividelek, ale zatim jsem nic porad nenasla.

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 01.03.17 13:15
@MartinaKoub.k pí­še:
@Zahradnice Roku neni to tak silena castka, bohuzel rodina mi nepomuze, majetek ani nic co by se dalo prodat nemam. Hledam stale nejaky prividelek, ale zatim jsem nic porad nenasla.

A kde všude jsi hledala? V jakém městě bydlíš? A co to doučování? Hlídání dětí? Úklidy atd? Nic? co umíš?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >