Reklama

Dodržování diety při teh. cukrovke v nemocnici

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klaraslunicko
Kecalka 214 příspěvků 1 inzerát 06.08.18 12:51
Dodržování diety při teh.cukr.v nemocnici

Ahoj holky, lezim v nemocnici pro udržování a přiznám se, ze dietu moc nedodrzuju, ono to vlastně ani moc nejde, myslíte, ze to je až tak hrozny?:(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7637 příspěvků 06.08.18 12:56

A oni nevědí že máš těhu cukrovku? Copak na to nedostáváš dietu? Jako asi není úplně nejlepší ji nedodržovat..

Zkai
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 45 inzerátů 06.08.18 12:59

? Taky jsem ležela na rizikovém, ale normálně jsem dostávala jídlo pro dietářky.

ugluk
Hvězda diskuse 42191 příspěvků 06.08.18 13:02

Jak to, že to nejde, každá nemocnice snad běžně poskytuje diabetickou dietu? Pravda je, že ta těhotensky-diabetická má drobné odchylky, ale takový rozdíl to zas není.
Dotaz jestli je to hrozné - jako jestli vysoké glykémie v nemocnici jsou míň špatné než vysoké glykémie doma? Ne, je to úplně stejné.
Měla bys mít glukometr a dle naměřených hodnot to posoudit.
Hodnoty jsou v limitu - je to OK. Hodnoty jsou příliš vysoké - není to OK.

Klaraslunicko
Kecalka 214 příspěvků 1 inzerát 06.08.18 13:04

Neměří mi cukr a o tehu cukrovce vědí a nějak jako je to ani moc nezajímá . Samozřejmě se snažím i tady to dodržovat ,ale dam si třeba těstoviny s protlakem, nebo chleba , housku apod. :nevim:

Klaraslunicko
Kecalka 214 příspěvků 1 inzerát 06.08.18 13:05

@ugluk co s tím tady nadělám ,jako i kdybych ty hodnoty vyšší měla , mám si odbehnout domu a jít si udělat svoje jidlo ?

natyber
Kelišová 5988 příspěvků 06.08.18 13:19

@Klaraslunicko Tak to bych se schválně zeptala, proč nemám dietu a proč mě neměřej, to by mě zajímala jejich odpověď. Protože, pokud nebereš inzulín, tak je to nezajímá. Ono to s tou cukrovkou nebude tak strašný, jestli jsi jen na dietě, tak tam jíš max 5× denně a tím pádem se nepřejídáš. Jestli ti není blbě, řešit to nebudou. Nech si donést nějakou zeleninu, ať máš co zobat mezi hlavním jídlem a max. si můžeš sama měřit po ránu svým glukometrem :nevim:
Je teda pravda, že v každé nemocnici mají stravu i pro dietáře, tak aspoň na to bych se optala.

Janli
Kelišová 5398 příspěvků 9 inzerátů 06.08.18 13:19

Pokud jsi v nemocnici, máš automaticky diabetickou dietu. To snad problém není. Pokud si dáváš něco navíc a nehlídáš si cukr, je to problém. Zeptej se lékařů, co se dítěti může stát. Viděla jsem pár dětí na novorozenecké jipce, jejichž matky nedodržovaly dietu. Ty děti měly celkem velký problémy s hladinou cukru a lékaři kolem nich lítali, aby je dali dopořádku. Ta dieta není jen kvůli velikosti dítěte, ale hlavně kvůli jeho zdraví.

luccifera
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 06.08.18 13:21

Ja mela jaterni a nosili mi jidlo s obri ctyrkou - 4 znamena jaterni dieta… tze bych se ptala a zajimala

Klaraslunicko
Kecalka 214 příspěvků 1 inzerát 06.08.18 13:22

@natyber to já mám pro diestare,ale ráno mě přijde třeba marmeláda ,Houska a k tomu banán . Taverny sýr,chleba ,to by ještě šlo. Občas tu mají jídla na výběr ,ze si mužu vybrat třeba mezi svíčkovou a gulasem ,no tak co teď . Někdy zas je ryba i když smažená nebo maso s kasi ,to by taky šlo ,ale občas sním něco jako takhle těstoviny tapeceny s tím protlakem no . No proste to nedodrzuju tak příště jako jsem na sebe byla přísná doma . Tak se trochu bojím

tumpach
Kelišová 5846 příspěvků 06.08.18 13:29

@Klaraslunicko no to teda nemáš pro dietáře :), to je asi normální strava sluníčko, raději bych se ještě poinformovala

Puchatka
Kecalka 181 příspěvků 06.08.18 13:29

Bohuzel nektere nemocnice nejsou vybaveny. Ja mela u prvniho tehu cukrovku a po porodu se strasne dulezite ujistovali, ze ji fakt mam, ze mi daji jine jidlo. Kdyz pak zacali nosit ty knedle a rohliky, housky a nudle, zelenina nula, tak jsem to zacala resit a rekli mi, ze nemuzou varit kvuli me, ze mi davaji “zlucnikovou dietu”, kterou maji pro infekcni nebo co, ze proste dodavatel to tak ma… takze jsem to nejedla (nejdela bych to ani tak, vyzivove hodnoty nula nic a navic jsem se nemohla vy…) a pritel mi vozil zeleninu a polevky, sunku atd. Bohuzel.

Klaraslunicko
Kecalka 214 příspěvků 1 inzerát 06.08.18 13:31

@tumpach

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 06.08.18 13:39

Mě to teda vůbec nepřekvapuje. Nemocniční strava v ČR. :lol:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1450 příspěvků 15 inzerátů 06.08.18 13:45

@Klaraslunicko já ležela v nemocnici celý poslední trimestr, s těhu cukrovkou, měla jsem dia dietu, ale rozhodně to nebylo tak, jak bych si to vařila doma. Ke snídani každé ráno chleba a ostatní jídla jsem měla skoro vždycky stejná, jako měly těhotné bez cukrovky. Děsný prostě. Nechala jsem si vozit hodně zeleniny, občas i nějaké jídlo, abych to vůbec přežila. Ale cukr mi tedy měřili a chodila jsem i jednou za měsíc do dia poradny :nevim: Ten cukr bych si být tebou určitě nechala hlídat. Pokud ho budeš mít vysoký, může kvůli tomu mít miminko ošklivé následky :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama