Doma pracující matky s jedním školkovým dítětem v této situaci

Anonymní
23.3.21 13:19

Doma pracující matky s jedním školkovým dítětem v této situaci

Ahoj.
Vy, co jste samy s jedním školkovým dítětem a pracujete z domova. Jak zvládáte současnou situaci? :roll: Já mám pocit, že se regulérně zblázním. Dcera 5 let doma, nudí se, chybí jí děti, kdokoliv vlastně. Já musím pracovat (jsem OSVČ a prostě ošetřovačka se mě netýká). Je to pro mě neuvěřitelně náročný a věřím, že i pro ní… :zed:
Mám dojem, že jsem fakt na pokraji sil, na pokraji šílenství… :zed:
Vím, že jsou doma všechny děti, že nikdo to teď nemá lehké… ale myslím, že tím, že jde o malé dítě (ale na rodičáku už nejsem, že jo? :-( ) a je jen jedno doma, samo, je to fakt naprosto šílený. Nezabaví se, povinnosti nemá, já musím pracovat… nevím :zed:
Snažím se jít denně ven, denně něco dělat spolu… ale… :zed: pořád myslím na to, že bych měla pracovat, uvařit, umejt nádobí, uklidit. Když pracuju, pořád na mě mluví… takže vlastně nic pořádně neudělám. Tak v noci, když usne, ale to jsem KO.
:zed: :zed: :zed: :zed: :zed:
Poraďte, jak to děláte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
596
23.3.21 13:22

Babička… Je taky pracující, ale střídáme se v péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 13:25
@Santa Juana píše:
Babička… Je taky pracující, ale střídáme se v péči.

No, tak to vůbec. Babičky jsou v jiným okrese a navíc nehlídací naprosto… to nehrozí :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
75913
23.3.21 13:28
@Anonymní píše:
No, tak to vůbec. Babičky jsou v jiným okrese a navíc nehlídací naprosto… to nehrozí :zed: :zed: :zed:

Co tatínek? Odložit alespoň na 2 dny v týdnu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
23.3.21 13:29

Mám doma prvňáčka, předškoláka a batole :D neskutečně se těším na teplé dny, protože tohle počasí mě navíc k tomu všemu ubíjí. Jinak to pytlíkuju, jak se dá. Děti jsou už naučené, že prostě dopoledne nějakou dobu pracuju (cca hodinu až dvě) a buď mají pohádku nebo si hrají. Teď mi v tom dost hapruje ta distančka, proto syn musí mít počítat a já na něm pracuju, takže to je problém, co musím nějak vyřešit. Fakt se modlím, aby šli už do školy, ale moc to zatím nevidím. Pak se k práci dostanu až večer. Oni ale mají večerku v osm hodin, přes to nejede vlak. Nemusí samo hned spát, ale prostě už musí být klid a jsou v pokojíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3311
23.3.21 13:36
@3mamamina píše:
Mám doma prvňáčka, předškoláka a batole :D neskutečně se těším na teplé dny, protože tohle počasí mě navíc k tomu všemu ubíjí. Jinak to pytlíkuju, jak se dá. Děti jsou už naučené, že prostě dopoledne nějakou dobu pracuju (cca hodinu až dvě) a buď mají pohádku nebo si hrají. Teď mi v tom dost hapruje ta distančka, proto syn musí mít počítat a já na něm pracuju, takže to je problém, co musím nějak vyřešit. Fakt se modlím, aby šli už do školy, ale moc to zatím nevidím. Pak se k práci dostanu až večer. Oni ale mají večerku v osm hodin, přes to nejede vlak. Nemusí samo hned spát, ale prostě už musí být klid a jsou v pokojíku.

Na distancku pro prvňáčka stačí tablet, i starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75913
23.3.21 13:38
@jita22 píše:
Na distancku pro prvňáčka stačí tablet, i starší.

V nejhorším i telefon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12497
23.3.21 13:39

Mame 8r, 6r -takze 2krat on-line vyuka - a 3r - ta se sama uz vubec nezabavi - + 2krat HO. Taky silena kombinace… Radu nemam, ale posilam :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
23.3.21 13:40

Naprosto Vás chápu. Sice jedno dítko nemám, ale mám prvňačku a 4letou. Nejdřív asistuji u prvňačky při onlinu, hned poté nastupuji já se svoji výukou s druhákama a odpoledne ještě doučuji opět druháky, kteří to potřebují a pozdě odpoledne se vrhám se svojí prvňačkou na dělání úkolů. Mladší dcera se také moc nezabaví, když se musí starší učit a chodí otravovat mě. Oběd vařit moc nestíhám, vždy mám až kolem 12 necelou hodinu čas, abych alespoň něco rychlého nachystala. Večer trochu padám na hubu no. :lol: :lol: Jinak ok. :zed: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 13:40

@j.a.n.i1
Ten je bohužel v jiném okrese a hodně daleko navíc teď… Pracuje od pondělí do pátku…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 13:42
@Hobitka píše:
Mame 8r, 6r -takze 2krat on-line vyuka - a 3r - ta se sama uz vubec nezabavi - + 2krat HO. Taky silena kombinace… Radu nemam, ale posilam :hug:.

Díky. Jenže alespoň jste tam dva… My jak jsme tu jen dvě, tak je to fakt šílený :( Nijak se nemám s kým prostřídat a tak :( Jsem fakt u konce se silama… :,(

• Citovat
  • Nahlásit
1101
23.3.21 13:42

Mam doma batole a 2 deti ve školce, jeden předškoláky, který má teď taky „distancni vyuku“, navíc se ho logicky sama snažím nějak na tu školu připravit. Jsem taky OSVČ, ale naštěstí můj příjem nepotřebujeme, takže teď pracuju jen tak, jak to jde. Někdy půl dne, jindy jen hodinu. Někdy to dodáním večer, jindy už ne. Dle nálady dětí, dle délky pobytu venku, dle ostatního programu… a taky manžel, ty deti nejsou jen moje, ze… zrovna teď na víkend jsem si domluvila „relax“, budu prostě pryč, deti si aspoň užijí tatínka. Nám to doma docela klape, ale minulý týden jsme mela takovou ponorku, ze se s tím prostě něco dělat muselo.. kazdej někdy potřebuje vypnout, tak hod deti chlapovi a nic nedělej. Ideálně pravidelně, ale i kdyby ne, tak aspoň jednou za čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1750
23.3.21 13:44

Tatínek dítěte by si nemohl vzít OČR třeba aspon na jeden týden? Nebo že by odpoledne se dítěti věnoval on a ty bys mohla pracovat? Jinka já věřim, že toho 12.4 MŠ a prvnáčky a druháčky pustí.

Příspěvek upraven 23.03.21 v 13:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
23.3.21 13:44

@jita22 Tablet teď nemám a úplně se mi ho nechce kupovat upřímně. Telefon by šel, ale nepřijde mi to úplně fajn. Některé děti, co mají telefon, tak si stěžují, že se jim nezobrazuje úplně všechno, třeba nějaký pracovní listy, když je tam učitelka prezentuje. My máme ještě stolní PC, ale potřebuju k tomu koupit kameru. Nějak jsem doufala, že po těch třech týdnech fakt půjdou. No naivita pořád :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10394
23.3.21 13:45

Já tě chápu, mám HO a dvě školní děti. Děcka to už nebaví, nudí se. Dělají vše pro to aby nic nemuseli, těším se, až tento blázinec skončí. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat