Doprovod rodinného příslušníka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simonceli
Nováček 8 příspěvků 02.01.18 10:09
Doprovod rodinného příslučníka

Dobrý den,
moje neteř zdědila po mě vadu čelisti. Budeme dojíždět cca 100km daleko od domova k zubaři.
Chtěla jsem se zeptat, zda jako teta ji můžu doprovázet k zubaři s náhradou mzdy u zaměstnavatele. Bydlíme ve společné domácnosti.
Moc díky

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 02.01.18 10:16

@Simonceli Ne, na náhradu mzdy nárok nemáš určitě.

joli31
Kecalka 319 příspěvků 02.01.18 10:30

S tím si nejsem tak jistá, jste rodinný příslušník i když ne matka. zkusím se zeptat kamarádky co má tyhle zákony v malíčku.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 02.01.18 10:38

@joli31 Rodinný příšlušník ano, ale v tom vládním nažízení jsou vyjmenovaní ti rodinní příslušníci, kteří mají na náhradu mzdy nárok…

1. Pracovní volno k doprovodu rodinného příslušníka do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření při náhlém onemocnění nebo úrazu a k předem stanovenému vyšetření, ošetření nebo léčení se poskytne jen jednomu z rodinných příslušníků na nezbytně nutnou dobu, nejvýše však na 1 den, byl-li doprovod nezbytný a uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu

1. s náhradou mzdy nebo platu, jde-li o doprovod manžela, druha nebo dítěte, jakož i rodiče a prarodiče zaměstnance nebo jeho manžela; má-li zaměstnanec nárok na ošetřovné z nemocenského pojištění, nepřísluší mu náhrada mzdy nebo platu,
2. bez náhrady mzdy nebo platu, jde-li o ostatní rodinné příslušníky.

joli31
Kecalka 319 příspěvků 02.01.18 10:58

Hm, to jsme právě hledala. Tak má asi smůlu.

Simonceli
Nováček 8 příspěvků 02.01.18 21:33

Moc Vám děkuji za radu. Známá mi říkala, ze možná tam bude hrát roli, kdyz žijeme v jedné domacnosti. Ale uz mam jasno. Diky moc všem :) :kytka: :kytka:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 02.01.18 21:55

@Simonceli Ne, to hraje roli třeba pro nárok na OČR, ale u proplacení doprovodu ne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >