Reklama

Doprovod rodinného příslušníka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Simonceli
Nováček 8 příspěvků 02.01.18 10:09
Doprovod rodinného příslučníka

Dobrý den,
moje neteř zdědila po mě vadu čelisti. Budeme dojíždět cca 100km daleko od domova k zubaři.
Chtěla jsem se zeptat, zda jako teta ji můžu doprovázet k zubaři s náhradou mzdy u zaměstnavatele. Bydlíme ve společné domácnosti.
Moc díky

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62910 příspěvků 3 inzeráty 02.01.18 10:16

@Simonceli Ne, na náhradu mzdy nárok nemáš určitě.

joli31
Kecalka 301 příspěvků 02.01.18 10:30

S tím si nejsem tak jistá, jste rodinný příslušník i když ne matka. zkusím se zeptat kamarádky co má tyhle zákony v malíčku.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62910 příspěvků 3 inzeráty 02.01.18 10:38

@joli31 Rodinný příšlušník ano, ale v tom vládním nažízení jsou vyjmenovaní ti rodinní příslušníci, kteří mají na náhradu mzdy nárok…

1. Pracovní volno k doprovodu rodinného příslušníka do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření při náhlém onemocnění nebo úrazu a k předem stanovenému vyšetření, ošetření nebo léčení se poskytne jen jednomu z rodinných příslušníků na nezbytně nutnou dobu, nejvýše však na 1 den, byl-li doprovod nezbytný a uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu

1. s náhradou mzdy nebo platu, jde-li o doprovod manžela, druha nebo dítěte, jakož i rodiče a prarodiče zaměstnance nebo jeho manžela; má-li zaměstnanec nárok na ošetřovné z nemocenského pojištění, nepřísluší mu náhrada mzdy nebo platu,
2. bez náhrady mzdy nebo platu, jde-li o ostatní rodinné příslušníky.

joli31
Kecalka 301 příspěvků 02.01.18 10:58

Hm, to jsme právě hledala. Tak má asi smůlu.

Simonceli
Nováček 8 příspěvků 02.01.18 21:33

Moc Vám děkuji za radu. Známá mi říkala, ze možná tam bude hrát roli, kdyz žijeme v jedné domacnosti. Ale uz mam jasno. Diky moc všem :) :kytka: :kytka:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62910 příspěvků 3 inzeráty 02.01.18 21:55

@Simonceli Ne, to hraje roli třeba pro nárok na OČR, ale u proplacení doprovodu ne.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >