Reklama

Dotaz na mámy z Brna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 15.09.10 15:12
Dotaz na mámy z Brna

Ahoj.

Plánujeme (teoreticky) jednodenní výlet do Brna. Teda pro mne to výlet nebude, ale kvůli tomu, že menší mimi ještě kojím, tak jsme se domluvili, že klucí pojedou s emnou. A ráda bych se poptala, kam je můžu vyslat, aby se zabavili, měli zázemí a táta s nima neměl moc práce - jedná se o cca dobu 10 - 15 h. Jo, a klukům je viz metřík. Díky za jakýkoli tip! :potlesk:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
Machalka
Extra třída :D 11763 příspěvků 15.09.10 15:18

Pokud vám bude přát počasí, tak bych doporučila Funpark. Kluci se tam vyřádí, mají tam spoustu atrakcí a taky je tam restaurace (Hacienda Mexicana), kde se můžete naobědvat. Všechno můžeš nastudovat na jejich webovkách http://www.funparkbrno.cz/ :wink:

 
Jana206
Nadpozemská drbna 26375 příspěvků 15.09.10 15:21

Nejsem z Brna, ale přesto si troufnu napsat. Stačí je vyslat do nějakého velkého nákupního centra Futurum, Olympia, myslím i Vaňkovka, mají dětské koutky, taky je tam spoustu mašinek, kolotočků, prostě zábavy typu hodíš dvacku a jede to. Konkrétně v Olympii je toho hodně, děti, zvlášť ty, co nejsou místní to láká. Naštěstí je na jednom dopravním prostředku více míst. Chtělo by to i více peněz. Jen za tyto blbosti jsme tam nechali přes 150 Kč :zed:
Zázemí tam je, čisté záchody, přebalovací kout, restaurace s dětským koutkem.

Jediný problém by mohl být neustálý ruch, rádio, na což nemusí být mimi z menšího města zvyklé. Moje děti 4 a skoro 2 roky tam lítaly z jedné atrakce na druhou, protože jsou to děti, které tráví volný čas venku na vzduchu, ne v kavárničkách a nákupních centrech, jako ty velkoměstské děti. Ty i ty starší, typuju kolem 2,3 let v pohodě seděly v kočárku zatímco maminky si povídaly nebo chodily po obchodech.

Jinak Brněnská ZOO, moc nedoporučuju, protože je to snad nejhorší ZOO, kde jsem byla. Moc kopcovitý terén, z kopce do kopce. Pro tatínka s kočárkem a dvouleté batole nic příjemného.

Tvému staršímu by se třeba mohl líbit výlet parníkem na Brněnské přehradě. Mám pocit, že až do konce září je sezona lodí a ještě jezdí. Parníky nebývají moc obsazené, je možné si na palubu vzít i kočárek, vše pro dítě, je tam záchod, na stole ve spodní palubě je možné miminko přebalit. Jen bych nedoporučovala vystupovat na zastávce hrad Veveří, tam to jedna osoba s kočárkem a batoletem nezvládne. Ze zastávky lodi jsou příkré schody nahoru.

Kdyby bylo hezky, i samotná brněnská přehrada je dobrý typ. Už na začátku plno hřišťátek a atrakcí pro děti, WC.

 
Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 15.09.10 15:42

Mrkni na Bongo: http://www.bongobrno.cz/info

 
Marťanka1
Kecalka 365 příspěvků 15.09.10 15:44

A jak je táta zdatnej? :-D

Já bych asi taky volila nějaké hřiště s atrakcemi pro staršího a přitom aby tam i mrně v kočárku netrpělo a tatínek nepřišel o nervy a vlasy :-)

Funpark dobrý tip, podobně je i u přehrady Mraveniště http://www.detske-hriste.eu/ (a již zmíněná možnost občerstvení i jinde či výletu parníkem ;-)), u Olympie je tuším od května nově otevřené velké hřiště http://www.jdemedoparku.cz/. Dětské koutky (ty oficiální samo) berou děti až od 3 let a netuším, jestli může rodič s miminem též …ale v Olympii je určitě koutek i pro měnší a pak ta různá houpadla a tak (ale to by u nás zabralo tak na 30 minut a pak bych lítala a honila dítě po obchodech, nebrat)

Zoo je fakt pro zdatné sportovce - horolezce, s kočárkem záhul, ale kdyby se mu chtělo…;-)(měla bys pak jistě doma odpadlé a totálně odrovnané kluky)

Do nečasu pak nějaká baby kavárna, ale to by musel být tvůj chlap hodně odolný, já sama mám co dělat, abych to strávila :-D Ale třeba budeš i chvíli s nimi ;-)

tipy (nejen na kavárny) zde:
http://www.namaterskevbrne.cz/index.php?…
 http://www.brnoprodeti.cz/vypis.php?…

A ještě mě napadl Modelový svět na Josefské, to by pro kluky bylo /mrně by to mohlo prospat třeba/

http://www.modelovysvet.cz/

 
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 15.09.10 15:53
Marťanka1 píše:

A ještě mě napadl Modelový svět na Josefské, to by pro kluky bylo /mrně by to mohlo prospat třeba/

http://www.modelovysvet.cz/

To by se líbilo všm třem, a navíc já budu na český, takže vlastně nedaleko, anbych odběhla nAkojit! :palec: :palec: :palec:

 
lulje
Kelišová 5528 příspěvků 15.09.10 16:30
Emilie píše:
Marťanka1 píše:

A ještě mě napadl Modelový svět na Josefské, to by pro kluky bylo /mrně by to mohlo prospat třeba/

http://www.modelovysvet.cz/
To by se líbilo všm třem, a navíc já budu na český, takže vlastně nedaleko, anbych odběhla nAkojit! :palec: :palec: :palec:

Modelový svět fajn, ale POZOR! Já jsem tam byla se svými synovci, a po 10 minutách nebylo co dělat. Kluci se mrkli, řekli, že faj, ale už se ptali, co budeme dál dělat. není to zábava ani na půl hodiny, natož na půl dne.

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 15.09.10 16:51

Lulje, ad modelový svět naprostý souhlas. Ale když si přečteš „libreto“ k Modelovému světu (je na jejich stránkách i ho tam rozdávají jako letáček), tak jim k tomu zvládneš povídat třeba půl dne. Nebo by se po domluvě s personálem dalo přejít k vitrínám s modely na prodej, případně třeba jeden vagónek koupit (nejlevnější nákladní vagón ve velikosti TT stojí myslím 70 korun a je do jisté míry rozebírací… 8-o ) a dětská dušička má zase nad čím hloubat.
Pokud by někdo plánoval výlet s delším předstihem, mohli bychom se domluvit a klidně bych byl ochotný dělat i průvodce…

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 15.09.10 16:55

Emilie, ještě mě napadá botanická zahrada, respektive její skleníky (venku už teď k vidění moc není). Hlavně kaktusy tam mají nádherné… Je to na Veveří, dvě zastávky tramvají z České (tramvaj číslo 3,10,11, - směr Bystrc, č.12,13 - směr Královo Pole).

 
teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.10 17:01

Emi, nejsem sice z Brna, ale byly jsme před pár měsíci na výletě v tamní zoo a opravdu nedoporučuju, tak tu někdo psal a už vůbec ne s kočárem a starším dítětem za ruku. Děs a hrůza, jsem si připadala jak horolezec :cert:

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 15.09.10 17:05

Jojo, zoo teď prochází velikou proměnou - a i někteří zaměstnanci tam mají problém to rozdýchat… Teď to opravdu není místo k procházkám.

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 15.09.10 17:09

za mě jednoznačně Olympie, tam se zabaví na hooodně dlouho :wink:

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 15.09.10 17:12

Lacenko, je ta „zahradní železnice“ vzadu za Olympií už v provozu? Oznamovali začátek výstavby s velkou slávou, ještě ani neměli stanovenou cenu vstupného, teď o tom není nějak slyšet… 8-o

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 15.09.10 17:18

mno tak momentálně máme Olympii pěkně z ruky takže fakt nevím, ale možná vím kde se zeptat :wink:

 
Marťanka1
Kecalka 365 příspěvků 15.09.10 17:53

Modelový svět jsem doporučovala podle mého vláčkaře - věkem o něco mladší než batole od Emilie.. vydržel tam asi hodinu… vždy na střídačku velká vitrina s vláčky a městem a horami a vše chtěl pojmenovat, pořád mačkal vypínače na elektrárny a vrtulník…a pak v přední části si hrál s vláčky a autíčky na dráze - doma si s vláčky hraje moc rád, tyhle byly jiné (kovové), autodráhu zkusil poprvé a velké nadšení :-) Ale je fakt, že on je vláčkonadšenec :-) A pokud by s námi byl Jura, tak bych stihla určitě oběhnout celé město ;-)

Info o železnici u Olympie sem, taky jsme zvědaví :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >