Downův syndrom zjištěný po porodu

4.7.10 21:48

Downův syndrom

Ahoj, jmenuji se Martina a již 4 týdny se s tatínkem Radkem radujeme z našeho syna, Radečka. Radeček neměl vstup na svět vjednoduchý, narodil se o 14 dní dřív, těhotenství a porod probíhali naprosto v pořádkuřekla bych, že jsme byli učebnicový příklad. Po porodu mi Radečka asi tak na 5 vteřin ukázali a pak ho odnesli. Na pokoji jsem čea čekala, až mi ho přinesou a pořád nic, až pak přišla doktorka, že Radek špatně dýchá, vdechnutí plodové vody a že jede do Písku. Po třech dnech jsme jeli za malým do Písku a tam nám řekli, že má DS. Jesmá někdo z Vás podobný osud, nebo si chcete popúovídat, jsme tu pro Vás. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4.7.10 21:53

Já stejný osud nemám, ale chci vám popřát hodně sil. Děti s DS nemají jednoduchý život, ale ne kvůli sobě, ale kvůli okolí, které bývá často velmi netolerantní. Je fajn, že to bere, takhle sportovně a statečně a hlavně je vidět, že svého syna milujete i přes jeho postižení. Přeji Radečkovi jen to nejlepší, ačkoli to má už ve svých rodičích :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.7.10 22:08

Máte pravdu, že okolí je často netolerantní, ale zatím jsem se s tím ještě nesetkala, do soboty jsme totiž byli ještě v nemocnici. Máme štěstí, že jsme veliká rodina. Nemám strach z toho, že by snad někdo z Rodiny ho neměl rád. Je to naše první miminko a moc ho milujeme.Ani na moment mě nenapadlo, že bych ho dala do ústavu, je to moje dítě, ať je jakékoliv. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54099
4.7.10 22:12

Radeček má velké štěstí,že má takovou maminku a tatínka jako jste vy a milující rodinu. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
4.7.10 22:14

Taky máme Radečka moc rádi :srdce:
Je to velký šikulka :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.7.10 22:32
Madeline.s píše:
Je to naše první miminko a moc ho milujeme.Ani na moment mě nenapadlo, že bych ho dala do ústavu, je to moje dítě, ať je jakékoliv. :-)

Amen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.7.10 22:34

Mimochodem v Písku malý ležel taky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8287
4.7.10 22:41

Ať vám Radeček dělá jen samou radost.Downův syndrom je u každého v jiné míře postižení.Někdo má těžkou formu,k tomu srdeční vadu.Jiní mají jen lehčí postižení bez srdeční vady.Láskou a péčí se dá hodně ovlivnit,i když ne úplně „vyléčit“.Každopádně děti s DS bývají šťastný,spokojený-a to je asi jedna z věcí,která vás bude držet nad vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
5.7.10 07:03

Taky nemáme DS, jen se chci připojit k podporovatelům. Radeček má veliké štěstí do začátku a určitě prožije velmi šťastný život.

Přemýšlela jsem, co pro svoje dítě chci. Samozřejmě jako asi každá matka bych chtěla unikátní kombinaci houslového virtuosa a teoretickým fyzikem a vrcholovým desetibojařem, ale to jsou jen moje sobecká přání. když jsem se zamyslela, zjistila jsem, že chci vlastně jen dvě věci, které bych současně přála každému

• aby byl šťastný - protože ani postižení nebo nemoc nebrání člověku být šťastný a o to především jde. Ne o to, jesli bych s tím postižením byla š'ťastná já.
  • aby byl dobrý člověk - a to je nyní převážně na mě, abych ho dobře vychovala.

Tak přeju Radečkovi aby byl dobrý a šťastný. A rodičům hodně sil - určitě to budete mít těžké, ale Radeček vám přinese hodně radosti a lásky. To, co dítě dává rodičům, je láska. Dítě - to jsou 3 (7, 10…) Kg koncentrované lásky. Pro mě je to největší náboj energie.

Jinak ještě yávěrem, kdzsi jsem v telce viděla film na základě autentického příběhu, ve kterém hlavní hrdina s DS nakonec vystudoval VŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
5.7.10 07:10

Přeji vam taky mnoho sil a stesti,a obdivuju vas jako rodice!!jen jsem se chtela zeptat jaktoze se to nezjistilo drive ze miminko bude mit DS??? dekuji za odpoved

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51050
5.7.10 07:46

Madelině, gratuluji k narození chlapečka, určitě vám bude i přes DS dělat jen a jen samou radost. A jak už tady holky psaly, Radeček má te nejlepší rodiče co si může přát, jde vidět že ho milujete a je vám jedno jaký je, prostě je jen a jen váš. :kytka: :wink:

kkatty ročně se rodí dost dětí s DS aniž by se v těhotenstvi na to přišlo, žádné z běžně prováděných testů v těhotenství nejsou stoprocentní, triple testy vycházeji často jak pozitivně tak negativně falešné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.7.10 21:19

Zdravím, to že bude mít DS se nezjistilo, je mi 25 let a v krvi nic nebylo, žádná ani sebemenší odchylka. Na plodovou vodu jsem tím pádem nešla, srdeční vada byla také odhalena až při porodu, nijak Radeneomezuje, budeme chodit na prav. kontroly ke kardiologovi a na Vojtovku, jsem na to moc zvědavá, jak nám to půjde, musí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
6.7.10 07:14

ja jsem myslel ze v dnesmi dobe setoprave jisti,jdu na screening ,a pak dal nevim,je mi uz 31 let,moc te obdivuju,a jak ti delaly testy v tehu?zda se muzu zeptat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11529
6.7.10 09:13

doufám,že Vám ten optimismus vydrží a přeji hodně štěstí a všeho,co budete potřebovat :kytka:
i když je radeček s DS, tak má nakonec štěstí, než velké množství děti,co své rodiče ani nepoznají…
:srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
concetta
6.7.10 11:35

Take jsem se chtela pridat k tem, kteri Radeckovi, tobe i cele rodine preji hodne zdravi a stesti. Musim ti napsat, ze opravdu obdivuji, jak ses k tomu postavila: s odvahou a odhodlanim bez fnukani a sebelitosti. Myslim, ze spousta maminek (ja na prvnim miste)se ma od tebe co ucit.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama