Druhe tehotenstvi - zdravotni stranka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.21 09:05

Druhe tehotenstvi - zdravotni stranka

Zakládám téma spíš pro zajmavost.
Jaké bylo vaše druhé těhotenství po zdravotní stránce?
Já měla první úplně bez problémů, krom nějakých těch drobností jako hemeroidy, pálení žáhy a tak.
Teď při druhém mám dojem, že se porodu nedožiju. Pořád něco. Imunita v háji, věčně na hromadě, jsem jedna velká chodící křečová žíla (a křečáky mám i v místech, kde jsem ani netušila, že mohou být), k tomu teď těhotenská cukrovka, v noci se budím s křečema do nohou a s bolestí kyčlí, zablokovaný záda. No nějak se úplně sypu a říkám si, jestli to druhé těhotenství je fakt o tolik destruktivnější než první, nebo že sem překročila mezitím tu magickou třicítku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26297
21.11.21 09:11

Ja měla druhé víceméně stejné jako první, bylo mi zle, krvácela jsem, starší syn akorát nastoupil do školky, takže mi nosil takové ty dětské nemoci. Bolavé kyčle a křeče do nohou mám až ve třetím, ale celkově třetí zvládám nejlíp a jsem nejvíc použitelná, u prvních dvou jsem prakticky cele těhotenství jen prolezela. Každé těhotenství je jiné no a kazde miva jiné problémy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
21.11.21 09:12

První bylo hrozný, druhý ještě horší :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1881
21.11.21 09:31

Já teda při druhém měla horší nevolnosti v první trimestru, ale jinak se vše zdá být lepší - v prvním otoky nohou, brnění, pálení žáhy, později byla špatná placenta - růstová restrikce plodu, preeklampsie. Teď jsem 35tt a vše v pořádku (ťuk ťuk), jen mám teda už teď o pár kg víc než minule při porodu tak sotva vyjdu schody. A to jsem tedy překročila čtyřicítku :-D

Příspěvek upraven 21.11.21 v 09:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10028
21.11.21 09:32

Obě těhotenství s odstupem 4 roky v pohodě, asi mám kliku, ale mezitím taky 1 raný potrat. Tak to 2. asi bylo za odměnu… žáha mě pálila u obou a na začátku žaludek na vodě, hlavně večer (jak ranní nevolnosti? Já měla večerní;)), železo a magnosolv jsem musela brát v obou. Ale pokaždé jsem chodila do práce co to šlo, u 2. jsem už měla asi větší břicho a vadilo mi delší sezení, i v autě. Tam se mi dělalo i zle víc než obvykle, ale měsíc před druhým porodem jsem zvládla i svatbu - vlastní, ale fakt malou;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.11.21 09:32

První nic moc, žádné velké komplikace, ale hodně bolesti, druhé úplně bez obtíží, ani ta žáha mě nepálila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10028
21.11.21 09:36

Jinak 1.tehot. ve 30 (malý se narodil mi měsíc před 31.naroz.), během 2. mi bylo 35 a doktor už mě víc hlídal a bral jako rizikovější rodičku i vzhledem k celkové anamnéze (štít. žl.,tlak aj.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10028
21.11.21 09:42

Porody to už byla teda jiná liga a šestinedělí u 1. peklo (psychika, nespavost moje i když dítě spalo hezky), u 2.pohodicka - peklo přišlo až s růstem zubů :mrgreen: V těch 35 už jsem holt to nevyspání zvládala hůř a v těhot. jsem zase po nočním lítání na WC měla problém usnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
21.11.21 09:42

Při prvním nevolnosti první 4 měsíce a bolesti nohou od 5. U druhého jsem první 3 měsíce byla hrozně unavená, nohy mě začaly bolet ještě dřív a víc. U třetího jsem měla ze začátku zase nevolnosti a s nohama už to byla dost tragédie, obzvlášť ke konci.
Tlak, cukrovku, hemoroidy, otoky…nic takového ani jednou. (věkově 22, 23, 25)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65240
21.11.21 09:51

První hrozný, od 20 TT ležák v Nemocnici, druhé ještě horší 😂, od 25 TT ležák v nemocnici, třetí sice doma, ale tak brutální nevinnosti, že vůbec netuším, jak jsem to přežila :mrgreen: :lol: když někdo říká, že je těhotenství nejhezčí období, klepu si na čelo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18784
21.11.21 10:10

Prvni pohoda, druhé utrpení od začátku do konce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4416
21.11.21 10:36

První pohoda, druhé trošku nevolnosti, ale fungovala jsem do 30tt, kdy se mi rozjel porod, takže jsem potom 2 měsíce ležela a třetí ocistec. První 3 měsíce nonstop kocovina, nemohla jsem fungovat a po nevolnostech přišla unava, která trvala az do porodu. Nonstop tvrdé bricho, všechno me bolelo, v noci mi nešlo spát. První dvě děti jsem mela ve 20 a 22 letech, třetí ve 28 a myslím, ze uz jsem prostě na to stará, tělo to nezvladalo a porod me v tom utvrdil. Obdivuji všechny, co to po 30 zvládají, i když jsem si prala vždycky aspoň 4 děti, tak teď vim, ze jsem třetím skončila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat