Druhé těhotenství, pochyby a spousta otázek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 09:18
Druhé těhotenství,pochyby a spousta otázek

Krásný den maminky, jsem podruhé těhotná, v 7 měsíci a mám 23měsíčního syna. Těhotenství bylo neplánované, otěhotněla jsem během menstruace z jednoho nechránění se, za měsíc jsem držela v ruce těhotenský test, byla v šoku a nešťastná. Syn měl rok a půl a já se na další těhotenství, dítě naprosto necítila. V tu dobu jsem si maximálně užívala s malým, byli jsme pořád někde, měla jsem energii a mateřství mě hrozně bavilo a naplňovalo, to že jsme byli jen my dva se synem.Ano,možná jsem na něj byla příliš fixovaná, protože naše začátky nebyly lehké, zejména pro mě, dlouhý porod, dlouhý pobyt v porodnici, poporodní deprese, které trvaly půl roku, ale pak se mi to všechno začalo vracet a já mateřství začala milovat. Druhé dítě jsem nechtěla anebo až za dýl, abych si malého užila. No a teď je to takhle, protože na potrat jsem prostě nedokázala jít. Jenže cítím, že s tím pořád ještě nejsem srovnaná. Mám tolik strachu a otázek. Bojím se porodu, co bude s malým, bojím se odloučení, že budu muset dělit pozornost, že ochudím synka o všechno krásné co jsme spolu mohli mít, bojím se prořvaných nocí, nevyspání a vyčerpání a spousty dalších věcí. Pořád si říkám, že se to nemělo stát a myšlenkami se stále vracím k té osudné noci kdy moje těhotenství vzniklo, v duchu viním manžela, že si nedal pozor i sebe, že jsem to dopustila. Zároveň je mi i neskutečně líto maličkého, který si hoví u mě v bříšku a naprosto za nic nemůže. Zasloužil by si, abych se na něj těšila, milovala ho, užívala si těhotenství, tak jak tomu bylo se synem. Jenže bohužel to nejde, ty city nepřicházejí. Malého miluji nadevše, protože byl vysněný, plánovaný a od počátku strašně chtěný. Poslední dobou si kladu otázku, lze vůbec milovat stejně dítě chtěné a původně nechtěné? Nebudu pořád podvědomě upřednostňovat syna, protože on tu měl být a to druhé ne???Prosím, zejména maminky s podobnou zkušeností či maminky dvou a více dětí o vaše názory, zkušenosti a prosím o zachování anonymity, děkuji

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 30.01.17 09:33

Řeknu ti to takhle - první syn vymodleny, po pomoci lékařů. Prý druhé prirozene nebude. Tak dobre - však mame skvěle miminko a jsme spokojeni. Stejne jsme se chránili. Jen jednou jedinkrát ne. Za 14 dni jsem měla pozitivní test a hystericky telefonát s manželem. On v pohodě, ja v šoku. A teď? Mezi kluky mam 22 měsíců. Staršího miluji, ale za mladšího bych i dychala. City naskocili hned v porodnici.

Žena Vlk
Kecalka 492 příspěvků 30.01.17 09:45

Druhý porod bude snazší, neboj! A druhé miminko budeš milovat stejně jako první. Pokud ses potýkala s poporodními depresemi, zkusila bych se již dopředu s někým poradit, aby ses tomu vyhla, není třeba zbytečně se trápit! Také, pokud máte možnost požádat babičky atd., alespoň ze začátku bych je zapojila, není třeba (a ani žádoucí podle mě), abys byla na vše sama. A jinak staršího synka o nic neochudíš, naopak, sourozencem obohatíte život vás všech, plus děti k sobě budou mít blízko, tím, že nejsou ve velkém rozestupu. Neboj se nic a raduj se ze života :srdce:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1651 příspěvků 30.01.17 09:47

Já teda nemohu říct, že když jsem teď těhu, že by to nebylo plánované… Ale jinak bych ti odpověděla na jednu část a to, že já se těším na to, jaké to bude nové, až se dítě narodí, ale jinak ho nijak jinak nevnímám… Prostě čekám, až bude na světě a moc se k němu neupínám, dokud je v břichu.. Jsem teda teprve v 6měs. Ale porodila jsem už i mrtvého synka a proto se k tomu asi i neupínám.. Možná to máš stejně.. Až se narodí, najdeš ty výhody sourozenců blízko u sebe aj… Dokud je v břichu tak ho prostě nebereš „vážně“… Kdo ví.. I když, s tím obviněním manžela bych si teda dala pozor.. Páč k tomu museli být dva :D ne jen on.. Zabránit jste tomu možná mohli.. Ale když je to tady, tak se spíše snažte to brát jak to je a těšit se :) Budeš si užívat i s druhým a je jen na tobě, jak se budeš věnovat prvorozenému.. Neodstrkuj ho ;) A především, to mimiko za to nemůže ;) Budeš se muset přemoct :)

mmd
Kecalka 140 příspěvků 30.01.17 10:55

Ahoj zakladatelko! Mam podobnou zkusenost. ;) Prvni syn sice nechteny, ale zamilovala jsem si ho nade vse. :srdce: Nikdy bych neverila, ze jsem schopna takove lasky :) Druhy synek chteny a planovany. Nicmene cim vic se blizil datum porodu, tim vic jsem se bala. A bala jsem se stejnych veci, jako Ty. Nejvic toho, ze starsiho o sebe ochudim, ze jsem sobecka, ze mladsiho nebzdu mit rada, ze to nezvladnu a podobne. :roll: Prvni mesic po porodu jsem probrecela. Vycitala jsem si, ze se starsimu nemohu venovat a jak jsem mu neco takoveho mohla provest. Ale starsi syn si miminko zamiloval, porad mi pomahal, novorozene pusinkoval. K mladsimu jsem si zhruba po sestinedeli nasla cestu. :* Dnes je starsimu sest a pul, mladsimu dva a pul a tak neuveritelne se miluji, az me to dojima. Jsou to bezva partaci, starsi mladsiho vsechno uci, se vsim mu pomaha, porad se spolu mazli a kdybys videla, jak si spolu vyhraji! :srdce: Dnes vim, ze poridit starsimu sourozence bylo to nejlepsi, co jsem pro nej mohla udelat. Uz nikdy nebude sam a navzdy bude mit svyho brachu. Az tu jednou s partnerem nebudeme, on bude mit vzdy nekoho, kdo ho bude milovat. :palec: A mladsi synek? Toho bych samou laskou a nehou nejradeji sezrala. :hug: :mrgreen: Zakladatelko neboj, v srdci maminky je vzdy misto pro vsechny jeji deti. :* Materska laska se detmi nedeli, nybrz nasobi. :palec:

Fonty
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 30.01.17 12:53

Mam to podobne a ze měsíc rodim. Rozdíl dvacet mesicu. Doufám, ze ten.cit naskočí v porodnici. Taky porad lituju prvního, přemýšlím o létě, kam jsme vsude mohli uz vyrazit a teď nam to bude kazit mimino. Je to hnusný ale prostě si nemuzu pomoct. Čekala jsem kdy se to změní ale pořád nic. Navíc mi děsí i třídenní odloučení kvůli porodu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 21:03

Velmi děkuji za reakce, když pominu svoje pocity, třeba dělám dobře aspoň pro ty děti, že se budou mít a že spolu požijí hezké dětství. Nic jiného si nepřeji. A já? Já se z toho snad nezblázním.

Jollys
Kecalka 166 příspěvků 30.01.17 22:32
@Anonymní píše:
Velmi děkuji za reakce, když pominu svoje pocity, třeba dělám dobře aspoň pro ty děti, že se budou mít a že spolu požijí hezké dětství. Nic jiného si nepřeji. A já? Já se z toho snad nezblázním.

Naprosto ti rozumím. Sice teď nejsem v očekávání, ale jak jsem to četla a představila si to, tak se vůbec nedivím, že to cítíš a i ostatní maminky. Hlavně z toho důvodu ochuzení toho staršího dítka o sebe a to, že už na něj nebudeš mít ten čas jako do teď, ale zase na druhou stranu je to krásné, děti lásku násobí :-) ať vše zvládneš v pohodě :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >