Reklama

3. miminko neplánovaně krátce po porodu cs a reakce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

halusenka
Kecalka 168 příspěvků 29.01.17 18:28
3. miminko neplánovaně krátce po porodu cs a reakce

Ahoj maminky :) mám spousty otázek tak snad mi někdo poradí :lol:. V Květnu se mi narodilo druhé dítě. Od té doby jsme se při sexu chránili kondomem a asi v jednom byla dírka a ja otěhotněla 5 měsíců po porodu. Jenže od porodu mam nepravidelnou ms tak me ani ve snu nenapadlo ze jsem těhu když jsem přišla k dr. byla jsem ve 12.týdnu. Nyní jsem v 5 měsíci. Miminko sme si musely nechat. Teď ty otázky zažil někdo podobnou situaci? Jak to vzalo vaše okolí a hlavně jak to oznámit rodině :nevim:? Bojím se reakce hlavně mých rodičů. Už u druhého dítěte po mě křičely že si zničím život apod. Přitom oni žijou v zahrničí a ja s přítelem a dětmi v Čr… A druhá otázka jak ste zvládaly těhotenství tak krátce po CS už teď mě docela trápí jizva. Snad jsem vás moc nezahltila otázkama :mrgreen: A budu se moc těšit na odpovědi :* :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15595 příspěvků 29.01.17 18:35
@halusenka píše:
Ahoj maminky :) mám spousty otázek tak snad mi někdo poradí :lol:. V Květnu se mi narodilo druhé dítě. Od té doby jsme se při sexu chránili kondomem a asi v jednom byla dírka a ja otěhotněla 5 měsíců po porodu. Jenže od porodu mam nepravidelnou ms tak me ani ve snu nenapadlo ze jsem těhu když jsem přišla k dr. byla jsem ve 12.týdnu. Nyní jsem v 5 měsíci. Miminko sme si musely nechat. Teď ty otázky zažil někdo podobnou situaci? Jak to vzalo vaše okolí a hlavně jak to oznámit rodině :nevim:? Bojím se reakce hlavně mých rodičů. Už u druhého dítěte po mě křičely že si zničím život apod. Přitom oni žijou v zahrničí a ja s přítelem a dětmi v Čr… A druhá otázka jak ste zvládaly těhotenství tak krátce po CS už teď mě docela trápí jizva. Snad jsem vás moc nezahltila otázkama :mrgreen: A budu se moc těšit na odpovědi :* :mavam:

rodiče na tebe křičeli, že čekáš druhé dítě? Co to máte za vztahy - vychovávají vám je snad nebo živí? Tak co je jim do toho?
Taky věta „Miminko jsme si museli nechat“ je trochu smutná, ale nebudu to rozpitvávat. Každopádně co jsme slyšela, tak jizva po sekci by měla být definitivně zhojená do půl roku (pokud nenastaly komplikace), což v podstatě splnuješ. A ještě pár měsíců potrvá, než porodíš - zřejmě opět sekcí. Je samozřejmě na místě, aby ses šetřila (pokud možno, asi to není s malými dětmi snadné) a doktoři budou jizvu hlídat. Každopádně byste to měli zvládnout.
Hodně štěstí :kytka:

ivanapesk
Povídálka 49 příspěvků 29.01.17 18:38

@halusenka že by tam byla dírka o tom teda dost pochybuju, kondomy jsou testovaný. To spíš jste s nima špatně manipulovali. Těhotenství po cs má být až rok, nejlépe dva roky.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 29.01.17 18:46

Rodičům i okolí je do toho fuk, nenech se rozhodit. Hodně štěstí, taky čekám třeí a už se moc těším :mavam:

halusenka
Kecalka 168 příspěvků 29.01.17 18:49

@pe-terka

Z rodiči nežiju ani mé děti neživí jen si myslí. Že rozhodují o všem co dělám.. Mám je moc ráda a mojje děti milují jen jejich reakce na obě těhu nebyly moc příjemné.
A ta druhá věta že sme si jej musely nechat.. Je to bohužel tak že jsem uvažovala o interupci. Přece jen mám doma malé miminko a 4letou dceru a finančně je to taky náročnější. A jeden z důvodů byl i strach z reakce rodiny přiznávám. :( Ale nešlo o to že bych si to miminko nechtěla bechat za každou cenu, naopak moc se na něj těším.

halusenka
Kecalka 168 příspěvků 29.01.17 18:53

@ivanapesk
Myslím si že s kondomem ve svých letech manipulovat umím ale dostaly jsme dózu plnou kondomů od známých tak spíš mě napadlo že do nich někdo dírku udělal…a o tom že má být takový odstup vím… Mám dvě děti a obě CS…

halusenka
Kecalka 168 příspěvků 29.01.17 18:55

@Lamátko
Děkuji :kytka:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15245 příspěvků 29.01.17 19:14
@halusenka píše:
@ivanapesk
Myslím si že s kondomem ve svých letech manipulovat umím ale dostaly jsme dózu plnou kondomů od známých tak spíš mě napadlo že do nich někdo dírku udělal…a o tom že má být takový odstup vím… Mám dvě děti a obě CS…

To snad vubec nemuzes myslet vazne. Co by to bylo za zname? To muze pripadat jak ovtip nejakemu pubertakovi, ale to vy jiz nebudete.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 29.01.17 19:16
@ivanapesk píše:
@halusenka že by tam byla dírka o tom teda dost pochybuju, kondomy jsou testovaný. To spíš jste s nima špatně manipulovali. Těhotenství po cs má být až rok, nejlépe dva roky.

Tak… To snad nemůžeš nikdy vědět na 100 % ;) I v obchodě může být nějaký blbec, co to rozpíchá jen kvůli nezjištné zábavě… Taky ve výrobě netestují každý jeden ;) Takže tomu bych i věřila…

Nooo nic méně, o tvých rodičích zakladatelko, nemám moc valné mínění.. Vždy říkám, že to může být každému jedno a když na to přijde, tak jim to ani oznamovat nemusíte ;) Je to Vaše věc ;) Vaše a nikoho jiného.. Normálně bych jim to třeba i oznámila ale hlavně si za tím stála, že to prostě zvládnete! Ono když před nich předstoupíš jako že „bohužel se stalo, a sami jste z toho byli vyjukaní…“ Tak jim jen ukážeš, že mají pravdu… Musíš je utvrdit v tom (i samu sebe) že to prostě zvládnete..

Malý bude mít dva roky, jak přijde na svět druhý sourozenec ;) Nebude to tak strašné ;) Jen si musíte věřit

warita
Kelišová 7429 příspěvků 29.01.17 19:18

Zakladatelko, mohu se zeptat, co ti rekl na to gynekolog? Opravdu mne to zajima, neptam se, abych rypala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 19:21

Já jsem otěhotněla znovu 10 měsíců po císaři, bylo to opravdu z jednoho nepovedeného sexu a bohužel mi doktor doporučil interupci, jinak bych byla ohrožená na životě, nakonec se to vyřešilo samo ale dodnes je mi z toho hrozně, byla jsem rozhodnutá že to risknu a nechám si miminko

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 19:33

Ono je to tak trochu vaše hloupost. Já po sexu nalévám kondom vodou, abych se přesvědčila, jestli v pohodě a nikdy se nestalo, že by tam byla dírka a to mám dlouhé nehty a je velká šance, že kondom nějak poruším. Podle mě je to dost dobrá antikoncepce.

fragola
Generální žvanilka 24766 příspěvků 29.01.17 19:34

5m po porodu ještě není taková tragedie. Co mám nastudováno, 6m po porodu sekcí dávají gynekologové zelenou a pár se může snažit o případné další těhotenství (pokud je stav jizvy ok a váhaový odhad miminka též, není problém ani ve vaginálním porodu). Podle toho jsme se zařídili i my ;) Já otěhotněla 10m po sekci dvojčata těhotenství bylo ukázkové a rodila jsem přirozeně.
Podobnou situaci jsem teda nezažila, ale my jsme v kategorii divní už dávno - máme 10 dětí a čekáme 11. ;) Už dávno neřeším (nebo se o to alespoň snažím), co si okolí myslí, je to náš život a ostatní mě nějak moc nezajímá…

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 29.01.17 19:36

Ze cekame treti vzali relativně dobre, az na moji mamku, tu to trosku znervoznilo, casto volala, psala, jak to budeme zvladat. Jsme jim to rekli o Vanocich (TP mel byt v kvetnu) no a mamja v unoru dostala dalsi mrtvici, ja si myslim, ze to bylo kvuli tomu, ze ji trapily ty otazky, jak to budeme zvládat casove, financne atd. Protoze uz jsme meli uver na barak a sve zavazky a žijeme dal, tak nevim co ji to trapilo. Uplne zbytecne se zabyvala necim, cim nemusela. Ze vsech vnoučat jsou proprdeni, kdyz to tak reknu, tim jsme dal cekaji, kdy zas za nima pojedou, tesi se na prazdniny.
Ted obcas potrebuji hlidani kvuli skole a to je chvilka zas pro dedouse, aby si je uzili. To jen behem toho tehotenstvi posledniho, ale vidí, ze zvladame, snazime se, jak umime.

LuciaAdamek
Povídálka 11 příspěvků 29.01.17 19:37

Neboj se ja otehotnela 9mes.po cs-planovane, dcerka se nam narodila mrtva a dele jsem cekat nedokazala.Dr­.s oteh. souhlasil, vice me hlidali a pak jsme 14dni lezela v porodnici a 38tyd.plan.sekce. Jizva teda tesne pred porodem sama rupla ale to zjistili az na sale. Malej byl ok a dnes ma 2roky ;) Drze a neboj :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Reklama