Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Jo, jo, co dítě to originál. Nám se děti perou o sezení na kočárku do teď. A ani argumenty, že velký kluk co chodí do školky už na kočárku nejezdí, někdy nezabírají. ![]()
@MisaHanuska No, co si myslíš u nás
Když jsme šli první den ze školky, tak se rychle nacpal do kočáru, aby mu ho nezabrala ségra. Naštěstí tam mám pořád přídatné sedátko (on je to takový noblesní košík, hodně se tam toho vejde a dost to unese
), takže jsem malou šupla tam ![]()
No a dneska, když jsem staršího odvedla do školky, tak když jsme vyšli z šatny, tak si sedla do přídatného sedátka, takže mi nezbylo, než si tašku a bundu hodit na hlavní sedátko, takže jsem pak vypadala jako blbka, co si vozí po městě prázdný kočárek, protože malá tam nebyla vidět ![]()
@Amabilis77 Já jsem dneska kočár nechala doma a malá svištěla na odrážedle a bylo po problému
Ale jsem fakt zvědavá, co bude frajerka dělat, až v únoru vyfasuje skejtík za hluboký kočárek
![]()
@MisaHanuska Hele, ale já doma kočár nechat nemůžu, do čeho bych si nandala krámy (co já budu dělat, až mi ty děti vyrostou, takhle se mám na co vymlouvat). Já vždycky všechno nacpu do kočáru a bez něj jsem jak bezruká (a bezradná, nevím, co s rukama atd
)
Kvuli střídání v kočárku, jsem malýho před nedávnem přesedlala do sportáku
Myslela jsem si, že starší nechce chodit, protože chce kočárek-a mimčo když nespalo, chtělo nosit. Ovšem jen jsem pořídila sporták, starší se v něm svezl nadšeně 2× a od té doby v něm být nechce a mimčo díky výhledu ze sportáčku, nevyžaduje při bdění nošení
Se z nich picnu fakt ![]()
No já mám tandemák - on jde předělat na jednokočár, stačí zmačknout dva čudlíky a sundat sedátko, ale já to pořád nejsem schopná udělat, protože to sedátko využívám jako takový velký nákupní košík
![]()
@skorepka …před 10-ti rokama nebyly takové vymoženosti…ted má sestra na kočárek takovou stupačku, na kterou si 2,5letá neteř stoupne, když už nemůže, a veze prcky oba. Já tu starší posadila na korbu do nožiček, ale to když byla V mimi, spala v hlubokém kočáru, zabalená a celé to bylo takové zpevněné, že se to nepromáčklo…u nynějších kočárků (ani toho, co jsme kupovali my třetí dceři) by to nešlo…
Určitě to zvládneš…
My to té starší řekli, až když jsem ji nesměla moc zvedat. pěkně jsme jí to vysvětlili, že „maminka má v bříšku miminko, že se nesmí namáhat“ a K byla úžasná, i v tom svém roce života, chodila, pusinkovala mi břicho, povídali jsme si s miminkem, vysvětlovala jsem jí, že se o ně budeme spolu starat, že bude velká sestřička a že maminčina pomocnice…a takové podobné věci…K byla od malička velmi vnímavá a chytrá, stejně, jako je ted D. Myslím, že to pochopila…a když jsme V měli doma z porodnice, K ji hladila, nosila krémy, apod. Zavedl se režim…a pak už to šlo. Zpočátku to byl záhul
![]()
@palošek Buď ráda za tokovou holčičku. Jen se mi chce jedovatě poznamenat, že to se pak jedná s dětičkama, když se tváří, že chápou a i se tak chovají
Nemyslím to zle
Ale je to čistá závist. S holčičkou se domluvím už cca od roka - je to šílená vzteklina, ale je schopná říct, ukázat, prostě nasadit veškeré možné prostředky, aby nějakým způsobem dala najevo, co vlastně chce. Ale ten starší ještě v tří a půl letech hystericky ječí, místo aby si řekl, co potřebuje (a pak z něj po půlhodině vyleze, že škytá nebo kašle, já se z něj fakt picnu). Natož pak v tom roce a třičtvrtě, kdy se malá narodila. To bylo hrozný. Vůbec si teď nedovedu představit, jak jsem to přežila
Díky za kočár, kde mohl v klidu sedět, měl krásný rozhled a já ho nemusela nahánět po krámu, po ulici, po silnici. Jen ty boje s kopáním do břicha při přebalování. Já musela nakonec nasadit i jednorázovky, abych nemusela přebalovat tak často, protože to byl opravdu boj. Na nočník i záchod nechtěl a přebalovat taky ne. No a přežili jsme to oba nakonec ve zdraví
Ale nedá se s ním pořádně domluvit ani teď. Ačkoliv má i světlé stránky, tak snad už to bude jen lepší ![]()
@Amabilis77 reaguji opožděně…chci tě trošku utěšit a povzbudit…možná si to vybíráš už teď a v budoucnu (v pubertě) to budeš s ní mít jednodušší… Nám ta nejstarší „chytrá, rozumná“holčička dělá starosti zas teď…
![]()
@Pavla23 ahoj, taky budu řešit stejný problém mám 10mesicni dcerku a druhé je na cestě a narodit se to ma v říjnu a dcera bude mít v červnu rok tak ze je budu mít o rok a pul a sourozenecky kočár budem řešit taky
dcera už ve svém pokojicku je a postylku budu řešit cestovní ![]()
Podle rozsáhlé norské studie mají nejstarší děti v rodině v průměru vyšší IQ než jejich mladší sourozenci. Důvod? Najdete na Instagramu.