Dvě zaměstnání a covidové kompenzace

Anonymní
3.5.21 12:01

Dvě zaměstnání a covidové kompenzace

Ahoj holky. :mavam:

Potřebovala bych poradit, pokud se v tom orientujete. Jsem na smlouvu zaměstnaná v gastru. Šéf má s vyplácením peněz čím dál větší problém. Peníze mi sice dává, ale leze to z něj jak z chlupaté deky a dluží mi ještě docela řachu. Nyní se mi konečně naskytla možnost jít pracovat úplně jinam a můžu nastoupit ihned. Jenže šéf mi nechce dát výpověď dohodou, přestože je provoz stále zavřený a bazíruje na dvouměsíční výpovědi. Nechápu proč. :think: Budu mít nárok na kompenzaci i ty dva měsíce než vyprší výpovědní lhůta, i když už budu mít jiný zdroj příjmů? Nechci, aby se v tom udělal chaos a aby po mně pak v budoucnu někdo něco vymáhal zpátky. Díky ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8004
3.5.21 12:07

Baziruje na tom, jelikož by na tebe přestal brát peníze od státu.

A ano, pokud bude podnik pořád zavřený, tak budeš mít stejný nárok jako dotedka, i když budeš ve výpovědní lhůtě. Ale pokud nastoupis někde jinde a ono se to otevře, tak budeš muset nastoupit. Jinak ti hrozí okamžitý vyhazov + případně náhrady škod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9335
3.5.21 12:20

Za jaké měsíce ti dluží peníze?

§ 56
Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnancem

(1) Zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit jen, jestliže,

1. zaměstnavatel mu nevyplatil mzdu nebo plat nebo náhradu mzdy nebo platu anebo jakoukoli jejich část do 15 dnů po uplynutí období splatnosti (§ 141 odst. 1).

(2) Zaměstnanci, který okamžitě zrušil pracovní poměr, přísluší od zaměstnavatele náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku za dobu, která odpovídá délce výpovědní doby. Pro účely náhrady mzdy nebo platu se použije § 67 odst. 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
3.5.21 12:23

Pokud má zaměstnavatel problém s placením, pak bys mohla zrušit pracovní poměr okamžitě. Prostuduj si podmínky třeba tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
3.5.21 12:28

U nas ve vypovedni lhute nedostal covid mzdu nikdo. Podle ucetni narok ve vypovedni lhute neni. Nezaplatil stat, nezaplatil zamestnavatel. A ted se hadej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1386
3.5.21 12:42
@VitaminC píše:
U nas ve vypovedni lhute nedostal covid mzdu nikdo. Podle ucetni narok ve vypovedni lhute neni. Nezaplatil stat, nezaplatil zamestnavatel. A ted se hadej…

Zaměstnavatel musí zaplatit. To už je jeho věc, kde na to vezme peníze. Podala bych podnět na inspektorát práce atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9335
3.5.21 13:46
@VitaminC píše:
U nas ve vypovedni lhute nedostal covid mzdu nikdo. Podle ucetni narok ve vypovedni lhute neni. Nezaplatil stat, nezaplatil zamestnavatel. A ted se hadej…

Ale vás jako zaměstnance nezajímá, co si řeší zaměstnavatel se státem. Vám plynou nároky z pracovní smlouvy a zákoníku práce. Jestli zaměstnavatel dostane nebo nedostane kompenzace vás nemusí zajímat, on je povinen vám zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat