Dvojčata?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
loveday
Nováček 10 příspěvků 09.07.09 20:51
dvojčata?

Milé maminky, tak jsme se rozhodli počít potomka a protože nejsem žádný troškař tak bych to chtěla vzít z gruntu a počít zrovna dětičky dvě… Vím že dvojčátka se hodně rodí po umělém oplodnění,ale na to je ještě času dost, chtěla jsem se zeptat, jak zvýšit pravděpodobnost narození dvojčátek přirozenou cestou? Nějaké vitamíny, nebo bylinky? Jak donutit vaječník aby přirozeně vyprodukoval dvě vajíčka a ta současně dozrála?
Za reakce děkuji…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 09.07.09 21:20

Bacha aby se náhodou přání opravdu nesplnilo - osud si rád zalaškuje :)

Jinak držím palce.

L.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 09.07.09 21:34

Teda to te obdivuji. Já bych do dvojčat nikdy nešla, ale jak zmínila Lesina ach ten osud...... Ne ted jsem samozřejmě rada, ale kdybych si mohla vybrat, tak raději s odstupem…

Já brala kyselinu listovou poctivě tři měsíce a jinak nic. Slyšela jsem, že pul roku po vysazení HA je větší možnost počít dvojčátka. Jinak opravdu nevim, možná ultrazvukem Doplerem je videt počet vajíček. Ale zase který doktor ti ho bude každý měsic dělat :? . Tak držím palečky at to vyjde.....

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 09.07.09 21:37

No trebas brat clostilbegyt - vyroste vic vajicek. je to na recept, musela bys tady od nekoho vysomrovat zbytky. taky po tom byva nizsi sliznice, coz snizuje sanci na uhnizdeni.
uz tady byla jedna, co chtela kvuli dvojcatum na IVF, a dost to tady slizla - opravnene podle me.
Hele ja jsem stastna, ze cekam jedno, kolem 18 TT mi zacal povolovat cipek a bala jsem se, ze nedonosim.

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 09.07.09 21:49

ja jsem uz jako 4 leta prohlasovala , ze budu mit dvojcata, kluka a holku, no dvojcata se po ivf zabydlela, tak jeste to pohlavi :lol:
prirozene to ovlivnit nejde, jedine pomoci leku zvysit pocet uvolnujicich se vajicek, a taky dedicnost… moje babicka mela sourozence dvojcata a zatim je nikdo v rodine nema, takze snad to fakt budu ja :lol:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 09.07.09 22:02

tak já si taky myslím že je to hodně velká náhodapočít přirozeně dvojčátka, ale kdo ví, třeba se povede…

možná kacířská myšlenka chorýho mozku, ale já bych do toho možná taky šla… To by byl docela slušnej marast, ale hlavně že by byli zdraví…

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.09 22:22

Tak u nas se zadarily dve…po vysazeni HA,hned jsem otehotnela,byly dve,ale nejdriv zaniklo jedno a pak slo po case i to druhe…Jsem take stastna,ze se po case povedlo sice hned,ale uz jen jedno a zdrave!!!

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 09.07.09 23:10

loveday - no, nejsi moc skromná :wink: .
Myslím, že máš velmi malou šanci, aby se ti to povedlo, i když náhoda je sviňa. Každopádně vícečetné těhotenství je náročnější, rizikovější, stejně tak porod… nehledě na to, že i jedno dítě dá řádně zabrat. Jsi si jistá, že víš, o čem mluvíš :lol: ?
PS: Já byla trdlo, které si napoprvé dvojčata tajně vroucně přálo, napodruhé jsem se jich vyloženě bála :lol: .

jirabobes
Neúnavná pisatelka 19199 příspěvků 09.07.09 23:51

Ahoj
No vážně máš odvahu. :wink:
Já mám v mojí rodině hodně dvojčat.Babič­ka,její manžel,její babička.Z manželovy strany tak jedny dvojčata byly.
No na každém ultrazvuku jsem se nejdřív ptala kolik jich tam je. :lol: Pokaždé jen jedno.Ale u třetího by mi to ani „nevadilo“,kdyby vyšla dvojčátka.Ale měla bych z toho obavy.Přece jenom je to náročnější se starat o dvě miminka současně.Do toho ještě dvě další děti. :? Byla jsem ráda,že je tam jen jedno.Ale malé,ale ve mě pořád hlodalo a hodá. :oops:
Je to trošku chaotické,že? Tak zapomeň co jsem psala a čti jen: Přeju ti hodně štěstí,aby to vyšlo. :wink:

toffi
Povídálka 45 příspěvků 10.07.09 08:59

Možná mě budete považovat za choromyslnou, ale mně by se dvojčátka taky líbila (i při těch 3 metříkách :oops: ) . Ale v rodině je vůbec nemáme, takže šance zcela mizivá. :cry:

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 10.07.09 11:58

Máme „gemini“ v rodině, po IUI byly na UTZ dvě bublinky, za týden taky, a za další dva už jen jedna, ale zato s tepajícím srdíčkem. Moje pocity? Nádhera poprvé, hrůza podruhé, nadšení s trochou nostalgie potřetí.
Vše dopadlo nejlíp jak mohlo, „dvojče“ se naší dračici narodilo za necelé dva roky. Kdyby přišly najednou tak už jsem se dávno zbláznila i celou rodinou.

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 10.07.09 12:10

:lol: :lol: tak já nevím, jestli se to dá ovlivnit, my máme teda jednovaječný, a radu?
Brala jsem listovku 3m před tím, než jsme se rozhodli počít druhé mimi ( u první dcery jsem jí brala stejně tak ), odjeli jsme na dovolenou a tam jsme měli moooooře času na sebe :) , jelikož naše prvorozená přes poledne spala skoro 2 hodiny, večer krásně usínala,vínečko tam měli výborný, tak jsme si to užívali ( jak já říkala jako „za mlada“ ), do toho já ovulku jako blázen, tak se zadařilo okamžitě, jen s tím rozdílem, že my si tam jeli udělat jedno miminko :D a místo toho jsme si přivezli dvě :D ale říkám, jsou jednovaječný, tak možná, že se jim líbilo to ovzduší tam, že se rozdělili, nevím, každopádně jsou dvě,no.

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 10.07.09 12:21

Ahoj, tak za sebe říkám, že klidně sedm dětí, ale ani jedny dvojčata :lol: Přeju hodně štěstí, i když si myslím, že na šance na dvojčata je celkem mizivá, teda, pokud to není po IVF nebo je nemáte vyloženě v rodině…
 M.

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 10.07.09 14:17

Mam to jako Lentilka, pri prvnim tehu jsem si je hrozne prala, ted z toho mam hruzu :lol: Ale zas tedka uz aspon trochu vim, co me ceka a akorat bych to vynasobila dvema, tenkrat jsem fakt nemela ani tuseni, a jako prvorodicka s dvojcatama bych byla asi na masli…

No hodne stesti, pokud se to podari, budes ho potrebovat :D

loveday
Nováček 10 příspěvků 25.07.09 20:56

Tak nikdo žádné rady, jak malinko pomoci ke dvojčátkům? No nevadí, třeba se nám podaří… My je totiž máme v rodině s přítelem oba, tak asi bude holt náchylnější… no uvidíme…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Vánoce jsou tady. 10 důvodů, proč budou následující dva týdny totální peklo

To to uteklo. Včera jako by bylo léto a dnes už zbývají necelé dva týdny do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >