Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahojky.
Ivuško, změnila jsi na Rajčeti heslo? Do starých alb se dostanu, do nových ne ![]()
Ahojte, jj změnila Ditu, jméno anetka, heslo natalka.
Ali, drž se, a co že pracuješ tak daleko?
My normálka = nemocný
Natálce píchali ouško ve středu, ještě nevím, zda zvládnem bez atb, v po ůjdem pro jistotu na výtěr, teolotu nemá, ale teče jí z toho furt trošku
Anetka byla v tu středu poprvé sama ve školce a zvládla to na 1 s *
Po 3 letech odloučení na déle než pár hodin
V práci dobrý, OČR má Pavel, zatím, mají 100% mzdy. Tak držte pěsti, ať jsme brzy zdravé
pa ![]()
Ahoj všem,
asi jsme na tom všechny stejně po nástupu do práce…
Doufala jsem,že dětem pomůže alespoň pobyt v ozdravovně,ale už jsou zase na hromádce - tedy zatím Anetka.
Tak jen zdravíme a přejeme všem klidný ZDRAVVÝ podzim!!!
Kuželky
Ahojky, zdravím všechny!!!
Dito - jak bylo v lázních? Musím kouknout na fotky, nějak nic nestíhám … ![]()
Ali - jak to že jsi tak daleko? To máš nějak dočasně, na výpomoc?
Ivuško - vaše školkový focení mi připomnělo nás vloni - Nikolka se nechtěla fotit ani za nic. Vadí jí tmavý nebo hodně fousatý chlapi, má z nich hroznej ostych, no a pan fotograf byl přesně takovej, navíc to s dětma vůbec neuměl.
Mrzelo mě to, Lukáškovo fotky byly opravdu moc hezký. Teď jsme se fotili ve čtvrtek, prý se oba usmívali, tak jsem na to zvědavá. ![]()
U nás vše při starém, pořád válčíme s nemocema.
Teda Lukášek se docela drží, až na běžnej kašel a jednodenní střevní chřipku. Zato Niky ve školce zatím moc nepobyla, od září stihla 2× laryngitidu a mezitím ještě angínu.
Právě máme za sebou úspěšný celý týden ve školce,hurá! Oba kašlou, posmrkávají, tak uvidíme, jak se to vyvine dál.22. jedu na týden na školení do Písku, tak nutně potřebuju, aby byli schopný oba chodit do školky.
Jo a včera jsme měli od školky strašidelný lampiónový průvod. Ukecali mě, abych jim dělala bílou paní. Bylo to moc fajn, děti byly nadšený. ![]()
Holky, nemáte nějaký tip na přibrání? Ne pro sebe (to opravdu nepotřebuju
), ale pro Nikolku. Je čím dál tím hubenější, mám pocit, že i to přispívá k tomu, že je taková oslabená. Sice jí docela dobře,ale hrozně malý porce, myslím, že většina ročních prcků sní víc než ona .. ![]()
Heli,
naše děti jedí špatně a ještě málo.
Takže také zápasím s tím,čím je krmit?
Jogurty,které mají rádi kupuji skleničkové,které jsou tučné. Mléko jim dávám jenom plnotučné,ale jinak jsme na tom podobně.. .
Ahojky holky.
Nestíhám, jako všechny vy tady… ![]()
Chystám se rozepsat se o lázních, ale právě k tomu se nějak nemůžu dostat. Takže teď aspoň stručně. Já jsem si s holkama užila ve Zlatých Horách úplně perfektně!!!
Babička si pak po vystřídání vyžrala vše zlé - hnusné počasí a nemoc Adélky. Napíšu víc. Jindy. Fotky jsou na Rajčeti. A budu postupně přidávat další z různých podzimních výletů.
Holky jsou teď zdravé a chodí do školky. Nerada bych to zakřikla.
Zatím se loučím a jak vás tak čtu - hlavně ať se vám děti uzdraví!!!!
Papa
Kuželko - tak to děláme stejně, taky kupuju pro děti jen plnotučný mlíko a tučný mléčný výrobky. Zkoušela jsem na radu tady v jedný diskuzi mlíčko s kaší od Nestlé pro mrňata. Je to teda pěkně drahý,ale hodně kalorický. U naší malý jsem s tím nepochodila, co nezná, to neochutná.
A pak ještě Pangamin pro děti, měl by zvyšovat chuť k jídlu, ale bez výsledku. ![]()
Holky, jaký je u vás počasí? tady od rána leje a leje, ani ven se nedá jít … ![]()
Ahoj, Heli, ta bílá paní musela být moc prima! Hezká akce ![]()
U nás taky Zuzka nemá moc velkou chuť k jídlu, resp. teda má, ale na sladký, takže přibývá dost, ale roste málo.
Nastydlí byli teď dva týdny, takže doma ze školky, přiznám, že jsem nechala oba, ač Jindráš byl lepší, ale jak je školka francouzská, je mi Jindry líto, aby tam byl ztracenej. Ale stejně nás to někdy čeká je rozdělit.
Trápíme se se Zuzčiným ekzémem, který spustila si školka, už ho měla vždycky v zimě, ale teď od září je to hrozný, čím dál horší, rozlézá se, mění se. Ve školce jsou asi tři faktory - prach (nepřezouvají se), stres (nové prostředí, cizí jazyk) a strava - skoro každé jídlo je na ekzém nevhodné, takže dávám už z domova svačinu i oběd, resp. teda oběd mi dnes řekli, že jí to ohřívat nemlžou, takže polívku asi budu dávat v termosce a druhé dostane doma (chodí oba pořád po o domů). Naštěstí je rozumná a dá se s ní domluvit, že bude mít něco jiného než ostatní děti. Jinak to nechci řešit kortikoidy, jak nás tlačí dětská, naše homeopatka nám vytipovala konstituční homeo a začnem zkoušet.
Ahojky holky po strašně dlouhé době,
právě jsem Vás pročítala a nedá mi to a musím Elišce napsat, že taky u Zuzanky bojujeme s ekzémem. Od mala měla vždy v zimě pár suchých flíčků různě po těle, ale letos na jaře se jí po neštovicích rozjel hrozně. Pak jsme byli na 3-leté prohlídce a dr. jí napsala do průkazu atop. ekzematik…
V létě ekzém vymyzel a to hlavně koupáním v našem bazénu, kde máme slanou vodu. V září zase začala být šupinatá, tak jsme denně sypali obyč kuchyňskozu sůl do vany při koupání a dobrý, pak vždy promažu Excipialem a zatím nemá ádné flíčky, jen sušší nožičky. Takže mou doporučit sůl, za zkoušku nic nedáte i když to možná zní divně sůl na ekzém.....
No a jinak se máme fajn, děti chodí už půl roku do školky, já do druhé práce, přestoupila jsem v červenci, mám to z domu 10 min., pružnou prac. dobu, a hlavně fajn šéfa i své 4 podřízené. Z práce jsem nadšená, hlavně si nic nenosím domů, hlava je čistá a baví mě to. Ted si to dost užívám po 5 letech mateřské… ![]()
A jinak musím zatukat, že děti jsou ok, V červnu měl Honzík pouze podezžení na zánět průdušek, takže atb a v srpnu Vikča atb na angínu jinak se drží, takže zatím to zvládáme…
No ale zase pořád chodíme po doktorech, s Vičou na logopedii co 14 dnů, říká takové chrčivé R a Ř a Zuzanka to po ní opakuje. Honzík pro změnu zatím neříká nic, ale občas se vzhlédne v šišlání po některých dětech ve školce. No a taky ted máme období sprostých slůvek ze školky ![]()
Tak takhle u nás, vůbec nevím, na co ještě jsem chtěla reagovat… Tak nic, mějte se moc hezky Denisa
Nisso, díky moc za reakci, já jsem vděčná za každý podnět. Přijde mi, že by ji ta sůl ale strašně štípala?? Má v podkolení i na rukách jednotlivé zanícené boláky.
Dneska mě učitelka lámala, proč je nedávám na celý den do školky (kvůli jazyku, že pořád nemluvěj francouzsky), no jednak jsou stresovaní i takhle, přijdou mi malí na to, aby tam byli celý den, jednak hlavně kvůli hygieně, ten prach a špína mi vadí hrozně a že se nepřevlékají na spaní, ale to nemám odvahu jí říct.
Pádím Ančí a Čendovi kupovat gatě, už zase všechny džíny prodřeli
A Čendik roztrhal dvě bundy, takže ještě to.
Obdivuju vás pracující maminky!!!!!!! Mám i takhle dost.
Eliško zkus to a uvidíš. Třeba vám to nepomůže, ale možná jo. Já taky myslela jak to bude štípat, ale bylo to v phodě. Však s ekzémem se jezdí k moři a to je taky slané ![]()
A jinak děti určitě nestresuj, když můžeš, tak si je ber po o. Vikča tak taky chodila až do jejích 5 let a kdyby mohla, tak chodí i dál. Dvojky jsou ve školce spokojení a chtějí tam být i po spaní, ale to je asi proto, že oni nepoznali, že bych byla doma a oni museli být ve školce. ![]()
A pokud by tam děti chtěli spát, dávala bych jim tam na převlečení pyžámka, my taky máme do postýlek pyžámka a děti se těší, když mají nová, aby se s nima pochlubily. ![]()
Tak pa D
Nisso, tady není možné dávat něco dětem na převlečení nebo přezouvání
Ač jsem se snažila přezouvání prosadit, jak jsem chtěla, prostě pro ně to je proti jejich kultuře a práce navíc, nebudou to dělat.
Ahojky.
Eliško, to je teda mazec, ta školka. Neumím si představit, že se nepřezouvají… Nechápu. Ale četla jsem o školkách v Itálii, kde se nepřezouvají taky, nevaří jim tam - všechno jídlo mají z domova a nechodí spát po obědě, dítě prej si zchrupne tam, kde si právě hraje, když se mu chce… A jak jsi na tom s domluvou ty? Francouzsky?
Jinak naše Eliška je na ekzémy náchylná taky, ale nic dramatického. Taky nám pomohlo léto a moře. Teď když se objeví někde flíček nebo suchá kůže, tak to celkem úspěšně zaháníme Excipialem, jak to psala Nissa. Excipial je super. No a když to nepomůže, tak já celkem bez rozpaků používám mast Locoid Lipocream - slabý kortikoid - máznu jednou denně a za dva tři dny je po ekzému. Naštěstí. S úporným ekzémem u dětí zkušenost nemám. Jen moje kamarádka má ekzém na dlaních a té moře pomáhá strašně moc, ale jinak nic. Napiš později, jak jste uspěli s homeopatikama.
Nisso, to je super, že ses ozvala. K parádní práci gratuluji a pružnou pracovní dobu závidím. Já mám pevnou a k tomu neustálou hrozbu služebních cest do Prahy - z Ostravy to nemáme zrovna blízko ![]()
Co domeček? Sem s nějakýma fotkama, jak Ti roste zahrádka.
Kuželko, Helli, naše holky jedí taky mizerně, jsou to drobečci, ale už jsem zvyklá od jejich starší ségry, s tou to nebylo jiné. Mají s bídou 13 kg, ale tím, že jsou drobné, tak nemám pocit, že by byly hubené. Neřeším to nijak. Asi to mají v genech. Já byla až do 15 let vychrtlá jak pes, tehdá to rodiče a doktoři řešili hodně, cpali do mně furt jakési medikamenty k zlepšení chuti k jídlu a přibrání, k ničemu to nebylo a já tím akorát trpěla. Chjo, a co bych dneska dala za nechuť k jídlu a trochu té vychrtlosti…
Kuželko, kde jste byli v té ozdravovně? Byla jsi tam s dětma? Jak dlouho tam byli a jak je „ozdravovali“?
Ali, ptám se stejně jako ostatní, co děláš tak daleko od domova? Kuchyň jste si udělali hezkou a ty tam teď ani moc nejsi?
Ivuško, dík za heslo na Rajče. Co ouško? Už jste zdraví?
Ještě vám musím napsat, co si teď nedávno prožila kamarádka sousedka s šestiletým synem. Je to taková zkušenost pro nás pro všechny tady kolem. Dost nás to vyděsilo.
Jednu říjnovou sobotu lítal Filip po zahradě s bráchou (3 roky) a druhý den ležel s čtyřicítkama. Hodně ho bolelo břicho. V pondělí už se svíjel bolestí a dětská je hnala do špitálu. Hned skončil na jipce pod kontrolou chirurga, hrozilo mu protržení střeva. A neuvěříte, čím to bylo. Chytil pneumokoka!!! Já doteď vůbec netušila, že pneumokok může řádit i ve střevě! Mimochodem měl klučina i zápal plic, ale oproti té děsné bolesti břicha to nebylo nijak patrné. Na jipce začali nitrožilně aplikovat ATB (zaplaťpánbů za ně), zabrala hned ta první, což i doktory překvapilo. Filip se rychle vyhrabal z nejhoršího a chystali jeho propuštění domů. Ale začala ho hodně bolet záda a místo domů putoval zase na jipku. Ultrazvukem objevili ložisko pneumokoka v plících kdesi za srdcem, takže to prý na rentgenu nebylo vidět. Hrozilo, že se ložisko zapouzdří do jakéhosi abscesu, který by museli vyoperovat… No kamarádka už byla psychicky úplně vyřízená. Naštěstí k operaci nedošlo, valili do něj opět ATB nitrožilně a vybojovali to. Celkem 3 týdny v nemocnici, převážně na jipce, kam mohla mamka za ním hodinu denně. Už je doma, ale za vodou prý ještě není. Pneumokok prý v těle pořád je (ale nakažlivý prý Filip není), hrozba recidívy existuje.
To je ale svinstvo, co? A z ničeho nic, blesk z čistého nebe!
Hned jsme začali řešit otázku očkování, hlavně ta kámoška, kvůli svému druhému tříletému klukovi. Překvapilo ji, že doktoři byli k očkování skeptičtí. Že prý funguje proti 13 druhům pneumokoků, ale je jich fůra dalších a očkování prý nezaručí, že dítě nedostane jiného pneumokoka se stejně brutálním průběhem jako u Filipa… Tak nevím. Ale zkazit se snad tím očkováním nic nedá, si myslím… doufám… asi holky naočkovat nechám.
Ahojky,
Eliško - to je teda běs s tou vaší školkou, už jsem o tom slyšela, že to takhle ve Francici je, neumím si to vůbec představit. A souhlasím s Nissou, pokud máš možnost, brala bych je dál po obědě, pokud je to pro děti stres. Ty umíš dobře francouzsky? A manžel je Francouz? Promiň,že se ptám, nějak mi to uniklo. Mohli byste je zkusit učit sami doma. Děti se učí mnohem snáz než dospělí, určitě to postupně zvládnou.
Náznaky ekzému má i naše Nikolka, jsou to takový červený suchý místa, hlavně na nožičkách. Zhoršuje se jí to vždycky přes zimu - asi moc vrstev oblečení, nevětrá jí to. U moře se jí to úplně ztratilo a 3 měsíce měla krásnou pokožku, takže ke slané vodě se rozhodně přikláním!!!! Také jsem vysledovala, že se jí to zhoršuje po čokoládě, kakau a oříšcích a když sní větší množství čehokoliv sladkýho. Vykrmování sladkostma u nás tím pádem nepřipadá v úvahu. ![]()
Nisso - super, že jsi spokojená a máš fajn práci!!! A jsem moc ráda, že konečně slyším o někom, kdo nemusí řešit věčný nemoce dětí! ![]()
Dito - Nikolka sice váží 15 kg, ale k její výšce (asi 108 cm) je to dost málo a je opravdu hubeňounká. V oblečení to je v pohodě,ale kdybyste ji viděli nahatou, vypadá fakt jak podvyživená. ![]()