Dvouleté dítě nereaguje na jméno a nemluví

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
8.10.21 16:05
@Bábrdl píše:
Chápu. Proto jsem psala, že @pikola popisuje běžné neurotypické pomalejší dítě, zatímco u tvého ty projevy PAS prostě v tuhle chvíli přítomné jsou.

Absence (nebo prostě nekvalita) očního kontaktu je skutečně taky projevem PAS, ale někteří autíci ho mají naopak intenzivní (upřené zírání).

Že by se nesmáli, je mýtus. Nejsou to roboti. Oni se smějí ale svým věcem, třeba tomu otvírání a zavírání dveří.

Taky si myslím ale většina lidi mi říká ze do 3 let je čas a muže se změnit. Ale nepřijde mi ze by byl nějaký pokrok s věkem.. rozumí stejně jako rozumela v 1 roce. Možná se akorát naučila zvuky zvířat. Nejvic se směje když dela nějakou aktivitu, třeba od někoho utíká nebo se klouze po klouzacce nebo běhá za míčem. Ale třeba ji říct “kde je míč” tak vůbec neví.

  • Citovat
  • Upravit
24995
8.10.21 16:27
@Anonymní píše:
Taky si myslím ale většina lidi mi říká ze do 3 let je čas a muže se změnit. Ale nepřijde mi ze by byl nějaký pokrok s věkem.. rozumí stejně jako rozumela v 1 roce. Možná se akorát naučila zvuky zvířat. Nejvic se směje když dela nějakou aktivitu, třeba od někoho utíká nebo se klouze po klouzacce nebo běhá za míčem. Ale třeba ji říct “kde je míč” tak vůbec neví.

a s pediatrou ses o tom bavila? Co si myslí ona?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.10.21 16:42

Mysli si ze má čas a je normální

  • Citovat
  • Upravit
946
8.10.21 17:16

Musím konstatovat, že je vtipné, co všechno přijde lidem zde normální. Vsadím svoje boty, že by jim polovina dětí v autistických skupinách přišla jako normální. A přitom jsou tak normální, že na ně máme příspěvky na péči a kartičky ZTP :D

Taky, pokud rodič cítí, že je něco jinak, obvykle jinak je. Každý pediatr v tomhle nezakročí dál než dá vyplnit dotazník či napíše žádanku. Zkuste kontaktovat nějakou poradu, Ranou péči. Můžou vám doporučit vlastní psychology a psychiatry. Přinejmenším se vám nějaké vyšetření bude hodit do školky. Pokud se za ten rok či dva něco vyloženě nezmění k lepšímu. Určitě je lepší se o tom s někým poradit, není-li si člověk jistý. Ale určitě ne s chytrými lidmi na Epipi, kteří jsou ti největší odborníci na různé diagnózy :pankac: :cert:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
8.10.21 17:19
@Izumi Miyako píše:
Musím konstatovat, že je vtipné, co všechno přijde lidem zde normální. Vsadím svoje boty, že by jim polovina dětí v autistických skupinách přišla jako normální. A přitom jsou tak normální, že na ně máme příspěvky na péči a kartičky ZTP :DTaky, pokud rodič cítí, že je něco jinak, obvykle jinak je. Každý pediatr v tomhle nezakročí dál než dá vyplnit dotazník či napíše žádanku. Zkuste kontaktovat nějakou poradu, Ranou péči. Můžou vám doporučit vlastní psychology a psychiatry. Přinejmenším se vám nějaké vyšetření bude hodit do školky. Pokud se za ten rok či dva něco vyloženě nezmění k lepšímu. Určitě je lepší se o tom s někým poradit, není-li si člověk jistý. Ale určitě ne s chytrými lidmi na Epipi, kteří jsou ti největší odborníci na různé diagnózy :pankac: :cert:

Není nutné být takhle jedovatá. Lidé, kteří nemají s PAS zkušenosti, si zkrátka do projevů dítěte promítají běžné projevy neurotypického dítěte. Opakuje? To je normální, náš Pepík taky opakoval, všechny děti opakují.

Pokud někdo třeba neví, jak vypadají echolálie, neumí si představit, jak „divné“ to opakování je a proč matku znepokojuje, místo toho, aby se radovala, že dítě „mluví“.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69
8.10.21 20:32

@Bábrdl s tim opakovanim asi narážís na me :) ano, echolalie je jedna věc, ale nestrasila bych plošně maminky, ktere budou cist tuto diskuzi, jejichz deti po nich opakuji. I u neurotypickych deti, opakovani v urcitem obdobi, patří k vývoji řeči, a to je proste fakt!

Vsichni vime, jak funguje internet, googlovani a kuse informace, jakmile jde o zdravi, diagnózy a příznaky :roll:

Jinak nepopírám, ze mas zkušenosti a rozumis tomu, to bych se te vůbec nechtela dotknout, ale..opatrně. :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24995
8.10.21 20:43
@Izumi Miyako píše:
Musím konstatovat, že je vtipné, co všechno přijde lidem zde normální. Vsadím svoje boty, že by jim polovina dětí v autistických skupinách přišla jako normální. A přitom jsou tak normální, že na ně máme příspěvky na péči a kartičky ZTP :DTaky, pokud rodič cítí, že je něco jinak, obvykle jinak je. Každý pediatr v tomhle nezakročí dál než dá vyplnit dotazník či napíše žádanku. Zkuste kontaktovat nějakou poradu, Ranou péči. Můžou vám doporučit vlastní psychology a psychiatry. Přinejmenším se vám nějaké vyšetření bude hodit do školky. Pokud se za ten rok či dva něco vyloženě nezmění k lepšímu. Určitě je lepší se o tom s někým poradit, není-li si člověk jistý. Ale určitě ne s chytrými lidmi na Epipi, kteří jsou ti největší odborníci na různé diagnózy :pankac: :cert:

nevím co blbneš, zrovna tato diskuse je dost poklidná a žádné velké diagnozy tu nepadají. jen doporučení a upozornění.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
8.10.21 21:21
@Gabčík1 píše:
@Bábrdl s tim opakovanim asi narážís na me :) ano, echolalie je jedna věc, ale nestrasila bych plošně maminky, ktere budou cist tuto diskuzi, jejichz deti po nich opakuji. I u neurotypickych deti, opakovani v urcitem obdobi, patří k vývoji řeči, a to je proste fakt!

Vsichni vime, jak funguje internet, googlovani a kuse informace, jakmile jde o zdravi, diagnózy a příznaky :roll:

Jinak nepopírám, ze mas zkušenosti a rozumis tomu, to bych se te vůbec nechtela dotknout, ale..opatrně. :hug:

A to je ten problém, s tím souhlasím. Opakování, jako funkční součást učení řeči, vypadá zkrátka jinak, než echolálie. Odborník to pozná. Ale maminky si mohou říct „opakuje to je/není normální“.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1421
8.10.21 21:41
@Anonymní píše:
Dvouleté dítě neslyší na jméno a nemluví, řekne max 5 slov (některé z nich citoslovce). Neustále ale mluví svou reci. Občas slova opakuje ale nespojí je s významem (spis jenom papouskuje). Je neklidné, chodí po špičkách a přijde mi ze ani nerozumí (nereaguje na prosby typu prines mi backory). Nemazlí se a třeba pusy nedává vůbec. Nerada se převléká, nechce moc česat vlasy atd. Je tohle normální?

Není to normální, bohužel.
Nerozumí, echolálie, chodí po špičkách, zvýšená citlivost…to vše jsou znaky pas

Tady ti asi většina napíše, že je to normální, ale není. Kdo to zná, ví.

Pediatri ve většině případů takove věci bagatelizují, cest výjimkám.

Rozhodně bych řešila.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1421
8.10.21 21:44
@Izumi Miyako píše:
Musím konstatovat, že je vtipné, co všechno přijde lidem zde normální. Vsadím svoje boty, že by jim polovina dětí v autistických skupinách přišla jako normální. A přitom jsou tak normální, že na ně máme příspěvky na péči a kartičky ZTP :DTaky, pokud rodič cítí, že je něco jinak, obvykle jinak je. Každý pediatr v tomhle nezakročí dál než dá vyplnit dotazník či napíše žádanku. Zkuste kontaktovat nějakou poradu, Ranou péči. Můžou vám doporučit vlastní psychology a psychiatry. Přinejmenším se vám nějaké vyšetření bude hodit do školky. Pokud se za ten rok či dva něco vyloženě nezmění k lepšímu. Určitě je lepší se o tom s někým poradit, není-li si člověk jistý. Ale určitě ne s chytrými lidmi na Epipi, kteří jsou ti největší odborníci na různé diagnózy :pankac: :cert:

Přesně tak, napsala jste to úplně přesně, jak to je

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.10.21 21:57
@Klara178 píše:
Není to normální, bohužel.
Nerozumí, echolálie, chodí po špičkách, zvýšená citlivost…to vše jsou znaky pas

Tady ti asi většina napíše, že je to normální, ale není. Kdo to zná, ví.

Pediatri ve většině případů takove věci bagatelizují, cest výjimkám.

Rozhodně bych řešila.

Děkuji za názor.

  • Citovat
  • Upravit
1421
8.10.21 22:06
@Anonymní píše:
Děkuji za názor.

Zas ale prosím nehazet flintu do žita. Je fajn, že sis všimla a nezaviras nad tím oči. Je důležité s dítětem pracovat, čím dříve, tim lepší šance…teď je důležité, aby ses dostala k adekvátní pomoci.
Zkus auti skupiny na netu, popř skupiny s VD, najdeš tam spoustu rad, doporučení atd…a kvalitního diagnostika to chce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.21 21:49
@Anonymní píše:
Taky si myslím ale většina lidi mi říká ze do 3 let je čas a muže se změnit. Ale nepřijde mi ze by byl nějaký pokrok s věkem.. rozumí stejně jako rozumela v 1 roce. Možná se akorát naučila zvuky zvířat. Nejvic se směje když dela nějakou aktivitu, třeba od někoho utíká nebo se klouze po klouzacce nebo běhá za míčem. Ale třeba ji říct “kde je míč” tak vůbec neví.

Pokud dítě ve dvou letech nedokáže reagovat adekvátně na otázku „Kde je táta?“, Kde je míč? (Treba jen tím, že ten mic očima vyhledá), tak už to samo o sobě značí velký problem v konunikaci. Těch důvodů, proč tomu tak je, může být víc. Nabízí se PAS, vývojová dysfazie, mentální retardace. Jsou tam i další znaky. Synovec jako batole taky brebentil jak o život (beze smyslu), očni kontakt (nekvalitni) měl, rád se mazlil, hodně se smál. Dokonce i některým pokynům rozuměl. Přesto je z něj temer neverbální autista. Kdyby jeho rodiče nedali na rady okolí, „že z toho vyroste a všechno dožene“, tak s ním mohli začít pracovat dřív. To říkám spíš, abych té vyburcovala k nějaké akci, protože objednaci doby jsou dlouhý, třeba nakonec bude jen nedoslychava anebo pomalejší, stejně ale bude fajn, když s ní začnete pracovat co nejdřív… A abych té jen nedesila, synovec sice téměř nemluví, ale komunikuje, je kontaktní, velice šikovný, ucenlivy, dělá radost celé rodině.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
14.10.21 10:54
@Anonymní píše:
Pokud dítě ve dvou letech nedokáže reagovat adekvátně na otázku „Kde je táta?“, Kde je míč? (Treba jen tím, že ten mic očima vyhledá), tak už to samo o sobě značí velký problem v konunikaci. Těch důvodů, proč tomu tak je, může být víc. Nabízí se PAS, vývojová dysfazie, mentální retardace. Jsou tam i další znaky. Synovec jako batole taky brebentil jak o život (beze smyslu), očni kontakt (nekvalitni) měl, rád se mazlil, hodně se smál. Dokonce i některým pokynům rozuměl. Přesto je z něj temer neverbální autista. Kdyby jeho rodiče nedali na rady okolí, „že z toho vyroste a všechno dožene“, tak s ním mohli začít pracovat dřív. To říkám spíš, abych té vyburcovala k nějaké akci, protože objednaci doby jsou dlouhý, třeba nakonec bude jen nedoslychava anebo pomalejší, stejně ale bude fajn, když s ní začnete pracovat co nejdřív… A abych té jen nedesila, synovec sice téměř nemluví, ale komunikuje, je kontaktní, velice šikovný, ucenlivy, dělá radost celé rodině.

A měl synovec ještě nějaké příznaky?

  • Citovat
  • Upravit
36556
14.10.21 10:56
@Anonymní píše:
Pokud dítě ve dvou letech nedokáže reagovat adekvátně na otázku „Kde je táta?“, Kde je míč? (Treba jen tím, že ten mic očima vyhledá), tak už to samo o sobě značí velký problem v konunikaci. Těch důvodů, proč tomu tak je, může být víc. Nabízí se PAS, vývojová dysfazie, mentální retardace. Jsou tam i další znaky. Synovec jako batole taky brebentil jak o život (beze smyslu), očni kontakt (nekvalitni) měl, rád se mazlil, hodně se smál. Dokonce i některým pokynům rozuměl. Přesto je z něj temer neverbální autista. Kdyby jeho rodiče nedali na rady okolí, „že z toho vyroste a všechno dožene“, tak s ním mohli začít pracovat dřív. To říkám spíš, abych té vyburcovala k nějaké akci, protože objednaci doby jsou dlouhý, třeba nakonec bude jen nedoslychava anebo pomalejší, stejně ale bude fajn, když s ní začnete pracovat co nejdřív… A abych té jen nedesila, synovec sice téměř nemluví, ale komunikuje, je kontaktní, velice šikovný, ucenlivy, dělá radost celé rodině.

Kolik mu je?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin