Dvouletý se neumí soustředit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 20:19
Dvoulety se neumi soustredit

Dobry den, umi se vasi dvouletaci soustredit? Sednout si a skladat puzzle, malovat, skladat lego? Nas totiz ani nahodou, jen beha od jednoho ke druhemu. Slozi dva dilky, nakresli dve carky a tak to cely den pokracuje…

Přečtěte si článek: Batole a jeho vývoj přehledně

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7056 příspěvků 07.01.19 20:21

Ne, v tomhle věku fakt nevydržel skládat puzzle, nebo si chvíli malovat. Teď mu budou 4 a vydrží u něčeho sedět dokud to nedokončí, ale musel k tomu dozrát :)

Káťa19
Echt Kelišová 8218 příspěvků 19 inzerátů 07.01.19 20:24

Videt dvouleteho trpeliveho asi fakt nejde, je to normalni

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 20:26

No kdyz on si ani sam nehraje, ale vubec. Kdyz si s nim nehraju ja tak jen chodi od niceho k nicemu..,,

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7056 příspěvků 07.01.19 20:29
@Anonymní píše:
No kdyz on si ani sam nehraje, ale vubec. Kdyz si s nim nehraju ja tak jen chodi od niceho k nicemu..,,

To je taky normální, málokterý dítě si v tomhle věku dokáže cíleně delší dobu hrát, malej vždycky akorát vytahal všechno co našel, udělal bordel, chvíli se v tom plazil a pak šel dělat bordel jinam…

warita
Echt Kelišová 9055 příspěvků 07.01.19 20:30

Moje dcera to umi, vice mene.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 07.01.19 20:32

Synovi byly v září dva, je to jak kdy, u malování většinou chvíli vydrží, když má náladu, tak i u kostek nebo autíček. Ale třeba knížky jsou horor, dcera už v necelém roce vydržela prohlížet a poslouchat vyprávění podle obrázků, ale se synem jsem i teď ráda, že prohlídnem dvoustránku s bagrama, víc nedá :mrgreen:

Fima
Nadpozemská drbna 29325 příspěvků 14 inzerátů 07.01.19 20:33

Dle profesorky Vágnerové se dítě na počátku školní docházky dokáže soustředit cca 7-10 minut.
Takže co z toho vyplývá? Se soustředěností mívají problém i děti v první třídě. ;)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15795 příspěvků 07.01.19 20:33

Tak my máme trpělivého dvouletaka, co zvládá jednoduché hry (domino, obráceně pexeso) dokončit. Lego vydrží skládat určitě půl hodiny, modelíny také. Malování ho ale třeba nebere vůbec. Kde se ta trpělivost projevuje a co mne těší nejvice, že se dítě zvládne samo obléknout bez nějakého odbihani.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 20:34

Ono kdyz s nim prohlizim knizku to vydrzi i 15 minut. Ale beze me ani minutu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 20:36

@Cuddy a to si hraje sam nebo vyzaduje u toho spolecnost? To zavidim u nas je to scifi:)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15795 příspěvků 07.01.19 20:36
@Anonymní píše:

Tak ať chodí, v mezičase, kdy se mu nevěnujes, ať si dělá, co chce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 20:37

@Cuddy vsak ja ho nechavam, musim navarit, uklidit atd. Ale prave se mi zda divne ze se sam nicim nezabavi…

Jogrr
Závislačka 4465 příspěvků 07.01.19 20:37

Memu synovi budou za necely mesic 2 roky a ano, umi se soustredit, kdyz neco zacne (drevene vkladacky, vykreslovani zvirat podle sablon, lego apod.), tak to dokonci a prijde se pochlubit, nebo si nas zavola na misto cinu.

sepru
Kecalka 242 příspěvků 07.01.19 20:39
@Anonymní píše:

Měla jsem ( v jeho 2letech) a mám doma to samé :mrgreen:
teď jsou mu 3,5 a někdy si i sám hraje, dělá s modelinou, maluje, staví, kouká na pohádku.. taková světlá chvilka, která se věkem a trénováním prodlužuje :mrgreen: :pankac:
Ale v jeho 2letech naprosto stejný jako váš.
Pomohlo mi prostě ho zapojit do domácích prací.

Šla jsem uklízet tak vyfasoval prachovku, hadřík nebo smetáček. Potřebovala jsem uvařit „myl“ plastový nádobí, hazel zeleninu do hrnce atd..
Potřebovala jsem vyprat nandaval pradlo do pračky apod. Já si udělala své i když to trvalo déle, ale on se zabavil a já neměla nervy, že nevím co s ním.
Ps: úklid a vše okolo mu zatím zůstal atraktivní :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Přestala dýchat u snídaně! Princezna se zlatou hvězdou náhle zemřela

Zemřela Marie Kyselková (†83), která proslula coby princezna Lada v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >