Endometrióza - laparoskopie

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Přečtěte si článek: Jak probíhá léčba endometriózy?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7

Reklama

Brukita
Závislačka 4114 příspěvků 03.01.17 04:33

Pruchodnost vejcovodu, spermiogram a testy z krve, jestli ovuluji. Vsechno bylo v poradku. AMH mam vysoke (podle me dost vysoke, ale PCO me nenalezli :think: )

Brukita
Závislačka 4114 příspěvků 03.01.17 04:36

@pedigka aha, tak zkusim asi nejdriv kontaktovat meho gynekologa v CR. Tady je ten postup asi trochu jiny, gynekolog nas poslal do Caru, kde provedli ty IUI, ale kvuli neuspechu rekli, ze dalsi krok je ta laparka. A to rikali, ze by provedl ten doktor z Caru

Štrample obecná
Kecalka 230 příspěvků 19.12.17 15:14

Ahoj holky, je tu prosím někdo, kdo má zkušenosti s léčbou endomrchy, když nemůže hormony? Kvůli játrům mi nedoporučují žádnou antikoncepci ani vissane (obojí už jsem brala a hlavně u vissane jsem fakt trpěla, málem jsem vyplešatěla, opupínkovala se jak puberťák, opuchla a bylo mi furt zle). Nakonec vše vyřešilo těhotenství - zázrakem se podařilo spontánně :)
Teď je mrcha zpět, těhotenství nepřipadá v úvahu, hormony taky ne, lékaři si neví rady - prý je to na operaci, ale bez hormonů anebo těhotenství se to zas hned může vrátit a co dál…? Další operace apořád dokola? Je nebezpečné to tam prostě mít a přežívat ms pod analgetiky? Ohrožuje mě to na životě? To jsem se od doktorů nějak přímo nedozvěděla (říkali, že je potřeba to vyřešit, ale zda je to životu nebezpečné, to nevím). Umělý přechod odebráním vaječníků zatím nechci, je mi 28.
Další divná věc - podle hormonálního profilu mám prý málo estrogenu…
Přecházím na dietu bez lepku, luštěnín, mléka a rafinovaného cukru, beru hlívu a vitamin E. Další tipy? Vůbec nevím, co dělat.

lachtanice86
Kelišová 5267 příspěvků 19.12.17 15:22

@Štrample obecná jestli máš fb najdi skupinku endometrioza cz, je uzavřena, tak počkej až ti schválí žádost o vstup a tam se potom zeptej. Holky jsou tam zlaté. A dostaneš kontakt i na bylinky a jiný přístup.

Mallorka
Závislačka 2941 příspěvků 19.12.17 18:01

@Štrample obecná asi bych na tu operaci šla, aby ti to vyčistili a pak začala s tou dietou.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 19.12.17 22:12

@Štrample obecná
Takova dieta by mela pomoct? Zda se mi hodne prisna.

Štrample obecná
Kecalka 230 příspěvků 20.12.17 09:38

@pedigka Podle zkušeností pár holek s endometriózou škodí nejvíc právě lepek. Mlíko už míň, ale mně nedělá dobře (mám hraniční alergii na bílkovinu KM), už teď ho jím minimálně, takže se ho zbavím úplně, nechám jen kozí. Luštěniny a sója jsou přírodním zdrojem fytoestrogenu, takže by měly logicky mrchu podporovat(i když já jsem rarita, estrogen mám nízký). Cukr myslím neprospívá ničemu, takže zbavit se ho nebude na škodu.
Už jsm po 2 operacích a mrcha byla vždycky zpátky během 2 cyklů :-( Ale otěhotněla jsem i přes dvě docela velké cysty a během těhotenství se obě vstřebaly.

Anonymní  30.01.18 19:12

Ahoj, zda se ze mam komplikovanou endometriozu ve strevech a budou mi jich asi muset kus brat :( Ziju v zahranici a z toho co mi tady navrhuji za operace mam docela strach a rada bych si sehnala druhy nazor v Cecach. Mate nekdo tip na dobrou nemocnici nebo idealne konkretniho doktora, ktereho bych mohla zkusit kontaktovat?
Z toho co jsem tu videla mi prislo, ze si chvalite Homolku, ale necetla jsem vsechno..
 Dik.

JanetX
Kecalka 220 příspěvků 09.02.18 12:29

Ahoj anonymní, jsem 14 dní po operaci endometriozy. Měla jsem dělohu přirostlou k části střeva. Naštěstí to dopadlo dobře, protože ji jen odřízli. Nicméně ležela se mnou na pokoji slečna, které kvůli četným srůstům museli část střeva vzít. Jestli ti mohu doporučit z vlastní zkušenosti i ze zkušenosti pacientek se kterými jsme se bavili - jdi na operaci do Podolí (Ústav pro péči o matku a dítě) a doporučuji si domluvit prohlídku a konzultaci s panem doktorem Hanáčkem nebo Drahoňovským - najdeš je na stránkách této nemocnice. Operovali mě právě tady v této nemocnici a konkrétně pan Hanáček. Je jedno, kterého si vybereš, oba jsou velmi chválení ;)

Anonymní  16.04.18 15:29

Holky, co máte zkušenosti s endometriozou, potřebovala bych radu, vaše zkušenosti.
Nikdy jsem žádné gynekologické problémy neměla. Otěhotněla jsem dvakrát, hned, bez sebemenšího problému. Nepamatuji bolestovou menstruaci. Minulý rok, to mě bylo 46 let, jsem začala pociťovat dosti bolestivou menstruaci. Šla jsem na preventivní prohlídku dříve než po roce. Objektivně vše OK.Ale doktorka říkala, že kdyby bolesti byly dál, tak by byla pro, aby se udělala laparoskopie, aby se do břicha podívala, pro případnou endometriozu. Menstruace je bolestivá stále. Některé měsíce méně, jiné více. Ale nikdy to nebylo tak, že bych musela na injekci či nemohla jít do práce. Kroutím se, hledám úlevovou plohu, skučím, ev. si vezmu tabletku na bolest. Nyní mám na CT břicha takový nejasný nález, možná by to mohla být i endometrioza.Na gynekologii jsem objednaná.
Ale chci se zeptat-objevila se endometrioza někomu až takto pozdě? máte s hormonální antikoncepcí potíže menší, nebo větší?
Zatím se mě nechce laparoskopii podstoupit-po každém zásahu na břišní dutině vznikají srůsty. A pro ozřejmení nálezu mě to přijde zbytečné.
Dvakrát jsem měla silnou břišní koliku, ale to bylo mimo menstruaci.

lachtanice86
Kelišová 5267 příspěvků 16.04.18 15:52

Ha mi od endometriozy hodne ulevila. Brala jsem ji v kuse a neměla jsem ms a bylo to super.

Pady2
Kelišová 6500 příspěvků 16.04.18 15:53

Hormonální A pomůže, pokud ji budeš brát bez přerušování. Já už i krvácela do střev, bolesti i mimo MS, beru orgametril, ale nabízeli mi i antikoncepci.

JanetX
Kecalka 220 příspěvků 19.04.18 12:16

@Anonymní Moji babičce se endometrioza objevila až ve 43 letech.. předtím taky nikdy problémy neměla. Já jsem po operaci od ledna.Jsem sice mladší jak ty, mám dvě děti, otěhotněla jsem také pokaždé hned a nikdy jsem problémy neměla. Rozjelo se to až pět měsíců po druhém porodu. Musím říct, že první příznaky se mi objevily někdy v tom listopadu 2016… ještě se to dalo snášet, ale postupně se ty bolesti zhoršovaly. Nejprve to bylo jen při MS, pak za pár měsíců už i mimo ní a v měsíci jsem měla vždycky jeden týden klid od bolestí a pak nanovo! Pomohla mi ta operace a od té doby super. Až po operaci mi naordinovali nejprve Visanne vkuse a hned na to jsem navazovala antikoncepci a tu beru také bez přerušení.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Jiří Čunek debatoval s nejslavnější českou transsexuálkou. A bylo to ostré!

FTV Prima na svém Facebooku už nějakou dobu vysílá online pořad s názvem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama