Entonox zkušenosti

1642
20.6.13 17:49

Entonox zkušenosti

Ahoj holky, byla jsem se podívat v porodnici a rozhodla že tam budu i rodit. Nabídli mi entonox s tím, že i vysvětlili oč jde… Rada bych nějaké Vaše poznatky, zkušenosti atd… Přeci jen to není úplně zadara…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5545
20.6.13 18:41

@Marion84 ja jsem Entonox mela. A zkusenost s nim tak pul na pul. Vyhoda je, ze te nikde nenapichujou a davkujes si sama ale obrovska nevyhoda je pomaly nabeh. Je potreba vychytat kdy si nadychat, protoze fungovat zacne s dost velkym zpozdenim. Ja zacla chvili predtim nez prisla kontrakce a entonox zaucinoval vetsinou kdyz uz bylo skoro po ni :,(. Nejsem si jista jestli bych ho diky tomu doporucila, mozna lepsi byl preci jen epidural.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
20.6.13 19:09

Já jsem neměla ani epidural a ani entonox (i když ten jsem chtěla, ale bohužel se nestihl :-)). Jinak kamarádka ho měla a říkala, že jí vůůůbec nezabral..Ono asi záleží na člověku. Na každého působí něco jiného..Ale zkus to a uvidíš. Rozhodně se ti po něm nepřitíží..:-) Mě třeba pomáhala vana a sprchování bříška teplou vodou. To bylo luxusní!! Vřele doporučuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
20.3.14 10:05

Myslím že ano

Je to trochu o něčem jiném, na porod už jenom vzpomínám. Ale je to asi podobné, před lety jsem byla na koloskopii v Praze. dali mi něco do žíly. Poměrně hrůzný zážitek, ač to byla známá nemocnice ( UVN). Před 2 měsíci to samé v ordinaci doc Horáka u nás v městě. Akceptovala jsem Entonox. Koloskopie včetně odstranění polypu, které jsem sledovala na televizní obrazovce, bez problémů. Bylo to něco jiného a hlavně za půl hodiny jsem mohla odjet autem.
Mohu-li srovnat prvé vyšetření v UVN s porodem, byl to horší nežli porod. Takže doporučuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
19.8.18 12:03

Entonox

Využily jste při porodu tento plyn… máte pozitivní zkušenost a nebo je to jen placebo efekt pro rodicku… případně využily nějaké jiné prostředky mimo epiduralní anestezie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
19.8.18 13:54

@Lajinka1 já ho měla (necelých 5 měsíců zpět) a hodně mi pomohl, u druhého do toho půjdu znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
19.8.18 13:57

A můžu se zeptat kdy ti ho nabídly a jak to na tebe působilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
19.8.18 20:54

@Lajinka1 dostala jsem ho když jsem byla otevřena na zhruba 7cm a měla jsem už hroznou potřebu tlačit, řikali že mi to pomůže se dootevřít, že se po to uvolním, věděla jsem, že ta možnost tam je, mluvili o tom už na předporodní besedě, takže jsem byla předem rozhodnutá že do toho půjdu, znala jsem to už z dřívějška od zubaře a věděla jsem, že to fakt pomáha, pomohlo mi to přečkat tu nejkrutější dobu kdy už jsem chtěla tlačit, ale ještě nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
19.8.18 21:16

Děkuji za info...... je zajímavé, že dnes ho nabízí skoro v každé porodnici, ale informaci a zkušenosti od rodiček je jen par… ale v zahraničí se prý využívá hodně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
20.8.18 14:31

@Lajinka1 třeba se za to rodičky stydí :mrgreen: když je dnes takový trend všechno zmáknout bez pomoci a nejlíp i bez doktora :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
20.8.18 14:58

Asi ano nebo jsi jediná kdo mi odpověděl a když to mají všude tak to musí asi rodičky chtít… ale nikdo to nepřizná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat