Hojení jizev po porodu

128
19.6.13 20:27

hojení jizev po porodu

Ahoj maminky, mám dotaz - před 3 týdny jsem rodila a malej mě dost uvnitř i zvenku potrhal, plus mám nástřih hráze.

Vy, co máte podobnou zkušenost, staraly jste se nějak o jizvy po zhojení? Mně teď vypadaly vnější stehy a jizva je hrozně tuhá. Asi by to chtělo ji masirovat a promazávat, jako normální jizvy, jen nevím, čím mazat a hlavně, jak se starat o ty jizvy vnitřní, aby nezatuhly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
505
19.6.13 20:38

@Renčíí Já po porodu mazala jizvu dubovou kůrou a bylo zahojeno asi za 14 dní :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
19.6.13 20:40

Masirovat, masirovat a masirovat :kytka: kalciovkou od zentivy nebo bepanthenem. A na vnitrni dohojeni jsou cipky cicatridina s kys. hyaluronovou, podporuje hojeni. Tohle mi dopprucila mudra a nemam po nastrihu ani pamatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
19.6.13 20:55

Na jizvy na koleni mi doporučovali modrou indulonu, myslíte, že můžu použít tu

a ty čípky jsou asi na předpis, že? Zkusim gynekologa, aby mi je předepsal. Díky za tip. Snad to bude brzo v pohodě, už se těšim zase na sex :mrgreen:

ale vim, že hodně žen s tím má při sexu problémy, že jsou jizvy zatuhlé a pak to bolí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
19.6.13 20:58

Dobrý je hemagel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
19.6.13 21:00

@Žirafátko jj, ten jsem používala na to živé zahojení a byl super. Teď mi jde spíš o to, aby tkáně v jizvě nezatuhly…
a dovnitř jsem si Hemagel netroufla. zatim se bojim tam jen šáhnout :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
19.6.13 21:07

@Renčíí Indulonu bych nepouzivala, neni urcena na sliznice. Ty cipky jsou volne prodejne, jedno baleni staci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8071
19.6.13 21:23
@Háta_x píše:
Masirovat, masirovat a masirovat :kytka: kalciovkou od zentivy nebo bepanthenem. A na vnitrni dohojeni jsou cipky cicatridina s kys. hyaluronovou, podporuje hojeni. Tohle mi dopprucila mudra a nemam po nastrihu ani pamatky.

Jak nemůžeš mít památky? Tak to nevím, proč mi tam vždycky vyrobí takovou příšernost. :cert: :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
katka379
19.6.13 21:28

Ahojky, já jsem údajně byla potrhaná dost - aspoň při vizitě to doktorka vždycky říkala, že jsme tady měli větší poranění a šití :nevim:. O jizvu jsem se nestarala nijak, jen jsem často spodek sprchovala studenou vodu, i doma, nejen v porodnici. Zahojilo se mi vše dobře, žádnou zatuhlinu necítím, manžel taky nic zvláštního nepozoruje :lol:. Taky jsem dlouho neměla odvahu „tam“ šáhnout, natož masírovat :mrgreen:.
@Cuarentena Tak nevím, na čem záleží, jestli na tom, jak to doktoři zalátají, nebo na regeneračních schopnostech organismu :think:

• Citovat
  • Nahlásit
4466
19.6.13 21:37

@Cuarentena taky nemám ani památky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
19.6.13 21:53

Já teda památku mám, taky jsem byla hodně šitá, čípek, zevnitř, zvenku…není to teda nejhorší, ale jizva tam je. Doporučuje se dělat sedací koupel v řapíku nebo dubové kůře. Já to nedělala, ale často jsem se (po každém použití wc) sprchovala studenou vodou a „větrala“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
20.6.13 17:20

Já taky měla velkéé šití 17 stehů..zašitá fakt až k zadku..hned mi na to ale dali HEPAROID aby mi zmizel otok a modřina a pak dubovku a tu jsem si dávala i na prd..l vytlačila jsem si konečník, ale ten se zatáhl už v porodnici a jizva byla oteklá cca měsíc, mazala jsem i doma tím heparoidem a jemně masírovala..sex byl hned po 6nedělí a bolest jsem necítila, jen takové tahání..ona to příroda umí zařídit aby nás ty pipky dlouho nebolely a rodily jsme pak ještě a ještě :D jizvu mám vidět, to ano, ale jako tenounkou čárečku na kůži..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
20.6.13 17:56

No mne se ta vnejsi jizva nejak rozjela, jak vypadly ty stehy, a taky je takova tuzsi, tak budu asi muset masirovat, ale boze, ja jsem na to takovej lempl, zvlast kdyz to obnasi chvili klidu, soukromi, sundat kalhoty… :-)
ale vim, ze jak ty tkane blbe ztuhnou, tak se s tim pak uz nic neudela.

jsem fakt zvedava na prvni sex, si trochu pripadam jak panna :mrgreen:

a nemela jste nektera problem treba s orgasmem? Jak jsou ty svaly ochably a tak…

no a jeste aby prestaly ty ocistky a pujdeme to s muzem zkusit, pac obvykle byva nadrzenej chlap, u nas je to naopak :mrgreen: jen se zatim porad jeste bojim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
20.6.13 19:59

@Renčíí Sex po porodu je jeste lepsi, nez pred a chlapa jsem prakticky znasilnila jeste v sestinedeli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
20.6.13 20:18

@Háta_x :-) fakt? A cim myslis, ze to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat